Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Още кончета от X20XEV

Ivailo снимка Ivailo 30 януари 2009 - 19:45

кажете какво може да се направи по този двигател..засега имам само чип и спортен филтър както и генерация..Мисла да смена Изпускателния колектро защото ми казаха,че този фабричният много пил спънат.Ако полирам всмукателния ще има ли няква разлика.Приемам всякакви идеи без турбиниране...
Отговори

R_IVANOV снимка R_IVANOV 30 януари 2009 - 23:34

и аз не сам много на ясно но ми казаха 4е само от компиутара(катро се сложу от хе-мотор)става 150 коня.другите варянти са олекотен маховик или спортни разпределителни валове :mhihi:
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 30 януари 2009 - 23:46

то аз сложих чип и тя пак е 150 коня :mhihi:
Отговори

R_IVANOV снимка R_IVANOV 31 януари 2009 - 00:14

 Ivailo, на 30 Jan 2009, 11:46 PM, каза:

то аз сложих чип и тя пак е 150 коня :mhihi:



и как се представя срещо хе-тата-150
Отговори

Tank снимка Tank 31 януари 2009 - 11:19

Здравей, не можеш да сложиш компютър от ХЕ.Моторите може да си приличат но само толкова.XEV с чип срещу XE,екотека ще падне-пробвано е.XERа вече е друго,тук разликите са доста.Ако си намериш изпускателен колектор от XER(както си ми е на моята фабрично) ще има маааалка разлика,по-дебел е най-малкото.Смукателния колектор няма какво да му полираш-той е пластмасов:)))
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 31 януари 2009 - 11:52

Голям смях ще падне в тази тема ми се струва :) Нищо лично към колегите :mhihi:
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 31 януари 2009 - 13:01

Колега едно въпросче, как се усеща имали разлика отпреди чипа и след при каране или само психологическа.
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 31 януари 2009 - 13:02

еми определено има да..осезаема е...не е кой знае какво но определено има..
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 31 януари 2009 - 13:35

Разликата след чипа е по-скоро психологическа отколкото реална за съжаление.Поне толко усетих от скромния си опит.Иначе наистина едни нови и направени с акъл изпускателни колектори хич нама да му дойдат зле , че оригиналните са пълна безмислица.До сега един X20XEV мотор с незаварявани колектори не съм видял. :mhihi:
Мнението беше редактирано от The_Hobbit: 31 януари 2009 - 13:35
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 31 януари 2009 - 15:40

аз колекторите ще ги направа въпроса е дали няма да станат колектрои с преправяне на фланеца от С20ХЕ ???? Някои да знае :mhihi:
Отговори

hudson снимка hudson 31 януари 2009 - 17:59

Поразрови се малко - имаше тема за тези колектори, както и планове за масово производство.
Доколкото си спомням, само с фланец няма да минеш - има разлика в разположението на "легена" на картера.
Отговори

GarrettFen снимка GarrettFen 31 януари 2009 - 19:04

Здрасти,колко коне искаш от ХЕВ-а 180-200к.с биха могли да се изтискат но и цената не е малка:Портване на главата,смяна на клапани с по-големи,нов изпускател по прав и голям 4в1 нов всмукател или 4 индивидуални дросели(разбира се сериозен ремап на софтуера)Маслена помпа от 2.2,валове от ХЕР с раздвижни шайби,забравих и дюзи с дебит около 280кубика или повече.
С всичките тези неща ще си над 200 коня. А и съединителя няма да държи трябва ти керамика или съединител на 228-9мм.
Има и друга хватка блок от 2.2 Фронтера с горе описаните модове става още по забавно но цената ще стане като за турбиниране което не приемаш.
Това си е атмосферния тунинг на тоя мотор
Отговори

i_p снимка i_p 31 януари 2009 - 20:24

Ето това може да помогме.
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg