Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra G проблем с климатика

-=(RANGER)=- снимка -=(RANGER)=- 15 юни 2012 - 18:07

Здравейте колеги,
преди малко ходих да проверя защо не ми работи климатика. Майстора го замери и каза, че бубината е заминала и ми иска 150 лева за ремонт. Можете ли да ми кажете за смяна на бубина и вкарването в режим на работа на климатика толкова ли струва.
Отговори

nLite снимка nLite 15 юни 2012 - 20:59

Колега имам същия проблем и в люлин на едно мясо ми искат 200 лв за смяна на бобината и за пълнене , демек за 200 лв го правят да работи , но намерих и на др място където за 80 100 лв ще мисложат новата бобина и за още 40-60 ще допълня . Също така обаче разбрах и една тънкост за тази бобина ... в нея гори някакво резонаторче което се сменяло , но не знам дали ще намерим майстор който да свърши тази работа ..
Отговори

-=(RANGER)=- снимка -=(RANGER)=- 15 юни 2012 - 21:08

И аз намерих на едно място за около 50 лева рециклират старата бобина и за още 50 да го напълнят, ако намериш нещо за тези пари или по добро моля пиши ;)
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 18 юни 2012 - 14:06

Здравей,
аз я дадох в един сервиз, който ми го препоръчаха двама познати (без те да се познават), и я оправиха за около 200лв.
Проблема беше както при теб с изгоряла бобина, смениха я, прочистиха и допълниха системата (цялостно източване, смяна на маслото в системата, филтриране и пълнете на фреона), почистиха радиатора от боклуци и наместиха и закачиха кабеляците около радиатора (това доста ме впечатли, тъй като мното сервизи ги боли за това как ще изглежда колата како вдигнеш капака). Работят с компютърни стендове и на него се вижда като на бенз. колонка колко влиза и излиза от системата, а не само няква бутилка с два манометъра, както на някои места.

Имам тел. на един от хората там и ходя при него - казва се Данчо, човека е точен и работи добре. Сервиза се намира в младост 1 близо до блок 79 и 10 училище. Ако искаш, мога да ти дам тел.

PS: Климатика работи 2 години и половина без пипане след тях. След това "малко" я ударих (тази зима) и се наложи да сменяме тръби и компресор и човека се отнесе доста съвестно и помогна доста, така че да не набивам маса пари. В крайна сметка намерихме компресор + тръби за ~200лв от внесена астра на части и доста прилична цена за монтаж при него.

Cheers,
Васил
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 18 юни 2012 - 14:08
Отговори

dundurma снимка dundurma 22 юни 2012 - 01:05

колеги,какви са тези цени!!!!!!!!!!!!!тука в бургас едно кадърно момче за нова шайба(съединител)и бобина ми взе 165лв с труда......
Отговори

vankis снимка vankis 25 юни 2012 - 16:25

Включване и от мен. Уикенда смених бобината на моята количка. Самата бобина има термо датчик , който често дефектира, горят и намотките. Процедурата е следната- трябва машина с която да се източи фреона и маслото от системата. След това се сваля компресора, сменя му се бобината и след това обратно :)

Цената на която взех бобината е 64лв без никакви отстъпки.

Ако има някакви др. въпроси ше се радвам да помогна
Отговори

sashog снимка sashog 30 юни 2012 - 20:32

Здравейте,
Ако някой е преминал скоро тази процедура с поправката на бубината моля да даде координати на сервиз (в София) и ориентировачна цена.
Понеже имам съшия проблем с бубината и ми предстои ремонт.
Благодаря предварително!!!
Отговори

-=(RANGER)=- снимка -=(RANGER)=- 30 юни 2012 - 22:47

Здравей колега!
Аз все още не съм карал моята на ремонт, че все не мога да отделя пари и за това. Иначе ще я карам при майстора до нас. Той ми предлага ремонт на бобината + зареждане на системата и като цяло да я вкара в работен режим за 150 лева. Това му е местонахождението "София, жк Разсадника-Коньовица ук. Троян" в края на улицата от дясната страна се намира, точния номер на блока не го знам, в гаражите на едно ново блокче му е сервиза.

Малко по горе и колегата Васил Попов също е оставил координати на неговия майстор, може да му пишеш и телефон да ти даде!
Успех!
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 22 юни 2013 - 12:44

Здравейте колеги имам следния проблем с климатика на Астра Г 2.0ДТИ пускам го работи перфектно на дълго няма ядове като спра в града и я оставя да работи 5 10 мин на място се чува перката да тръгва на втора степен след потегляне обаче спира да духа студено и започва да излиза нещо като пара от решетките на парното и замирисва съединителя на компресора на климатика къде ли не ходих никой нищо не казва фрион има пресостата смених ТРВ то смених и все същото.Преди работеше добре само някой път ми правеше въртел паля колата включвам го тръгвам той не духа студено като го спра и пусна и тръгваше ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля да каже намерил ли е решение.Благодаря предварително и само ОПЕЛ :))))
Мнението беше редактирано от VectraX20DTH: 22 юни 2013 - 12:45
Отговори

Radovski снимка Radovski 15 юли 2013 - 15:24

Привет на всички - и аз днес бях на диагностика на климатик - и при мен изгоряла бобина. Цена - "около" 250 лв с пълнене. Моля ако някой може да предложи по-изгоден сервиз в София да ми пише на ЛС.
Отговори

Гостnosogladka_* 23 юли 2013 - 08:50

Зравейте колеги имам и аз проблем с климатика от към конденз, значи пускам климатика работи перфектно всичко си е шес и като го спра и почва да ми капе конденз в краката на пасажера отпред, свалях корите какво ли не правих и немога да намеря от къде тече, а там откадето трябва да си протича в коша си тече от едно мъркуче , моля някой ако знае нещо по въпроса да помага.
Отговори

Rudi снимка Rudi 06 ноември 2013 - 19:52

Здравейте колеги !

Простете че ви занимавам но преди няколко дни си купих опел астра комби 1.6 бензин от 94 година Моля да ме извините за грешки тъи като на скоро взех книшка и не сим мн запознат с термините! Та оказа се че един мишок си е поработил с кабелите в смисъл нпкои индикатори на таблото не се вклучват съшо с тях и парното въпросът ми е главно за мигачите тъи като при предишното идване на собственика са работели а сега не работят в предвид ламата на таблото свети но не и мигача отвън . ако някои знае как мога да го поправя нека да пише мн ще сум благодарен
Отговори

ГостAleksieva_* 26 юли 2015 - 10:10

Здравейте, колеги :)
Можете ли да ме насочите към някой читав сервиз в София за климатици. Че я взех с напълно празен фреон и подозирам, че изпуска и искам да я закарам да я проверят?
Благодаря предварително :)
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 юли 2015 - 10:18

Имаш Л.С.
Отговори

ГостMAKARI???_* 14 юни 2016 - 20:53

Колеги и аз съм с подобен проблем на корса с.Кажете читав сервиз за Пловдив
Отговори

nameless_one снимка nameless_one 17 юни 2016 - 14:56

Здравейте колеги! Гледам, че темата е доста старичка но и аз ще съм много благодарен ако някой сподели за читав сервиз за климатици в София, ако пък е и в района на Младост, Дружба, Слатина ще е супер! Предварително благодаря :drinks:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg