Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

OP COM проблем! Няма връзка с ЕКУ Opel Corsa B

Vankata_ снимка Vankata_ 12 юни 2017 - 07:45

Здравейте, колеги !
След като пробвах няколко пъти да прочета корсата с OP COM x12sz винаги ми дава грешка,че няма връзка с ЕКУ. Пробвах на друга корса x14sz няма проблем чете всичко. Пробвах автоматично да намери колата,но не става нищо, пробвах и ръчно да избера годината(всички възможни години), но отново без успех. Ако имате идеи от какво може да идва проблема ще се радвам да ги споделите. Версията на OP COM-a е 120309а.
Благодаря предварително :)
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 13 юни 2017 - 10:51

А има ли захранване на диагностичната букса? Възможен вариант е изгорял бушон. При мен на астрата например наскоро ми се случи - взимам я от сервиза след ремонт на климатика, реших да я закача да погледна резултата... и греда - няма връзка. Тръгнах да търся проблема в бушоните и точно така и се оказа - този, който е за осветлението в купето, е едновременно и за захранването на диагностичната букса. А си беше ден и не бях забелязал в началото, че осветлението не работи. Та така... Успех!
Отговори

Vankata_ снимка Vankata_ 13 юни 2017 - 12:20

Благодаря за съвета ще ги прегледам, но като свържа буксата на OP-COM-a лапичките и светят по същия начин както на другата корса с която нямам проблем.
Мнението беше редактирано от Vankata_: 13 юни 2017 - 12:21
Отговори

Vankata_ снимка Vankata_ 14 юни 2017 - 20:21

След проверка на всички бушони не намерих да има изгорял или липсващ, но отново няма връзка с ЕКУ-то. :(
Отговори

titan22 снимка titan22 14 юни 2017 - 20:34

Пробвал ли си с друга диагностика да прочетеш ЕКУ-то?
Отговори

Vankata_ снимка Vankata_ 14 юни 2017 - 20:52

 titan22, на 14 юни 2017 - 20:34, каза:

Пробвал ли си с друга диагностика да прочетеш ЕКУ-то?

Ами не ще видя от къде мога да сваля друга.Имам само тази която дойде с OP-COM-a.
Отговори

titan22 снимка titan22 15 юни 2017 - 14:03

Мисълта ми беше да помолиш познат,приятел с диагностика да пробвате да прочетете колата с нея,не да сваляш друга програма.
Отговори

Vankata_ снимка Vankata_ 18 юни 2017 - 19:11

 titan22, на 15 юни 2017 - 14:03, каза:

Мисълта ми беше да помолиш познат,приятел с диагностика да пробвате да прочетете колата с нея,не да сваляш друга програма.


Утре един един приятел ще ми даде негова да видя дали ще стане.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 юни 2017 - 22:59

В опшънс има едно меню. Не помня какво беше, но бяха варианти а,б,ц,д. Пробвай различните да видиш. При някои коли помага. Погледна ревижън пише.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 18 юни 2017 - 23:00
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 18 септември 2017 - 00:29

Здравейте колеги,
Вчера докато карах Зафирата забелязах, че лампичката на двигателя ми е светнала. Днес реших да сложа оп-компа, обаче забелязах че и на мен ми дава, че няма връзка с ЕКУ-то.

Лампичките на самия опком светят почти през цялото време или червено или червено и оранжево (без значение дали е включен към USB и ОБД или само едно от двете). Понякога (за 1 час тестване) забелязах, че зелената лампчика + другите 2 почва да премигва, тогава обаче като избера опция от менюто нищо не става след няколко минути и просто го спирам.

Тъй като от няколко месеца ми светеше лампичката на еърбега сега реших да я изчистя и нямаше проблем - изчисти се, въпреки че някой беше споменал, че се чисти само с ТЕХ2. Като избера обаче двигателя - ми дава, че няма връзка с ЕКУ-то. Понякога уж захапва - намира ми рамата и друга информация дава, но дотам.

Накрая забелязах, че лампичката на двигателя за грешка спря да свети. Едва ли е от това, че давах да се чистят грешките, защото всеки път ми казваше, че или няма връзка или просто забива за дълго време.

Мислех утре да ходя при Бижо, обаче сега като не ми дава грешка няма как. Все пак ми се иска да я диагностицирам обаче не знам дали проблемът е в моята диагностика или в колата. Някой може ли да каже какви лампички от оп-кома светят когато е сложен в USB-то и USB-то + колата. Как да проверя дали имам изгорял бушон? Осветлението в колата мисля, че е ок. Също дали има някой колега от София със Зафира и оп-ком, който да има 15 минутки на разположение да тестваме 2-та опкома ?

поздрави
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 септември 2017 - 20:19

Имам опком, но от миналата седмица не и опел. Ако искаш драсни ми л.с.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg