Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Astra VS Мотор 600cc ? ДА БЕ ДА

MOTORIST снимка MOTORIST 27 февруари 2007 - 20:04

Здравеите.

Тъи като в нашият форум се появи една огромна тема от елемент известен и тук с ник tzssv която вече стана прекалено огромна реших да я споделя с ваз , защото и без това става вапрос за член на вашият клуб - а именно set16v

tzssv каза така:
Няква астра щяла да се дърпа с всеки 600cc
(тои човека малко се оплете в лъжи в нашият форум , но ние ползвахме ГООГЛЕ и нмерихме първоисточника на неговата тема: http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...ic=17652&st=120 )

Предизвикателството бе отправено по правилата на собственика на Астрата , а именно:
- Летящ старт на 2-ра
- 1 км отсечка
- мотора да е до 600cc
- да се заложат пари
Цитат на set16v
"на 600тки отговарям в миг...и с леев...летящ на 1км. тва са ми условията..... "

Отговорът от наша страна не закъсня! :b010:

dizel
--------------------------------------------------------------------------------
може като идва на сам да се обади и да го направим просто така за спорта.Моторетката е Кава 636-130hp.Но поне още 2 седмици ще е в бокса.
---------------------------------------------------------------------------------

dobry
-----------------------------------------------------------------------------------
кажи му на тоя "състезател" с умрялата си Астра,че просто няма как да стане това.
като е такъв състезател да отиде на Божурище и да ги бие
има един Скаилайн за побеждаване.

аз съм навит веднага да се дръпнем
плащами бензина до София скромните-60лв и идвам за 1ч.
бия го казвам му,че тази сабуретина няма как да бие такъв мотор и си
тръгвам обратно
----------------------------------------------------------------------------------

Faith no more
---------------------------------------------------------------------------------
1.Хвърлям му ръкавицата със Сузуки 750 К6-Когато и кадето каже.А ако е черната астра с нитрото и турбото даже и с Р6 2006 година и излизам. Прислушвал съм го 2-3 пъти и ще кажа,че наистина бега но......не чак толкова (Молбата ми е ако ще го правим то поне да е за минимум 10,000 euro!!!)Забравих да кажа,че и 2 та мотора са леко пипнати

2.За последно казвам 10,000 евро и никви втори скорости!!!-Летящ старт:ОК 1Километър:ОК Говорим за права нали?Излизам му със новата Р6 2006г Има генерация Акрапович,Барнет съединител,Куик шифтър,КиН,Пауър командър и пренастроена електроника.
-----------------------------------------------------------------------------------

joro-600rr
----------------------------------------------------------------------------------------
Ей Букви ( ) , аз съм супер навит, на тоя с Кошницата, стига и той да е. Не съм пъзльо. Ако може да ме дръпне добре, ако не може, пак добре. Само не разбрах с какво е наточена тая кофа, освен с турбо, друго какво има?
-------------------------------------------------------------------------------------

ЕТО Я ТЕМАТА В НАШИЯТ ФОРУМ
http://moto.zonebg.c...ic,14208.0.html


И сега идва момента ккогато ще разберем дали set16v ще застане зад думите си! Личното ми мнение е че само си чеше езика и няма никакви шансове срещо тези мотори!

Пуснах темата тук защото мисля че ще е интересно и за вас да я следите! Моля евентуалните оговорки да се правят в нашият форум.

п.п
Надявам се че репликите от сорта на "Опелите са бягат много защото бягат от раждата" и "Опел са изобретили раждата" за вашите Опели които ще прочетете в нашият форум няма да ви засегнат и ще ги приемете с надсмешка. :mhihi:
Отговори

raid снимка raid 27 февруари 2007 - 20:30

MOTORIST, на Feb 27 2007, 08:04 PM, каза:

dobry
-----------------------------------------------------------------------------------
кажи му на тоя "състезател" с умрялата си Астра,че просто няма как да стане това.
като е такъв състезател да отиде на Божурище и да ги бие 
има един Скаилайн за побеждаване.
 


Че то там още ходи ли някой :beer: :beer:

Също така видях нещо от рода на "умрялата си астра" :2angry1: ...... тва не ми се струва много колегиално !

А и мисля че всички сме наясно, че много малко от хората във форумите не са нясно какво пишат :61: . Е например десет милиона човека пишат че искат ... резултат никакъв. Десет страници тема ... резултат йок.

P.S. "Умрялата астра" е по мое скромно мнение доста добра и бързичка така че не е за пренебрегване.

P.S.2. Ако опелите бягаха зарад ръждата, то формула едно всички болиди са опел !!! (sorry, ама се едно да ти кажа "Абе пич мноооо си зле, ама тебе нал не те е**е :mhihi: "

:c010: :beer: :beer:
Отговори

beos снимка beos 27 февруари 2007 - 21:34

някой чел ли е темата в която човекът с бързата Астра казва, че ги бяга всички СТАРИ 600куб. мотори от летящ старт ! .. прочетете я преди да се надъхвате толкова ..
:mhihi:
Отговори

set16v снимка set16v 27 февруари 2007 - 22:17

не ве аз съм ЛУД :mhihi: :beer: и се праа на Батка,и си чешам мазолите....
бе тия момчета що се мислят за некви бързи особенно 600куб.моторетки.......скоро
по улиите ще има мноо коли дето ще мачкат 600тки...аз имах 5-6г.пистарки и последният ми мотор за времето си беше мнооо бръъз,както и ся ама за 2002г.когато
го купих не смятах че няква кола мое да се опиняяя на мотор,ма тва беше отдавна
Отговори

peterl снимка peterl 27 февруари 2007 - 22:28

Искам видео.Ако биеш някоя 600 куб. моторетка ще си сложа линк в подписа към клипа :mhihi:
Отговори

MOTORIST снимка MOTORIST 27 февруари 2007 - 22:32

а защо те е шубе да се пуснеш с р6 2006 ? или с кава 636 ?

10000евро е повече от ясно че за теб са цяло състояние... все пак ако ги имаш няма да караш астра нали ?

Но защо не написа във форума че за 1000 лева си готов още тази неделя ? щом си толкова убеден в 400 си магарета ?

Аз ще ти кажа.... защото само си чешаш езика :mhihi:


п.п
и стига сте говорили за Сиерата - нали я видяхме на сабора лятото... К5 и взе 2 от 3 старта! Да не говорим че за 10% от парите дадени за Сиерата една Буса ще падне на 8 сек ! а зх14 с друг шарнир и гума на още по малко!
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 27 февруари 2007 - 22:44

""10000евро е повече от ясно че за теб са цяло състояние... все пак ако ги имаш няма да караш астра нали ?""


аз и 200 000 евро да имам пак ще карам опел!

Какво се нахвърляте така грубо ?!

:2angry1:
Отговори

vectra снимка vectra 27 февруари 2007 - 22:52

MOTORIST, на Feb 27 2007, 11:32 PM, каза:

а защо те е шубе да се пуснеш с р6 2006 ? или с кава 636 ?

10000евро е повече от ясно че за теб са цяло състояние... все пак ако ги имаш няма да караш астра нали  ?

Но защо не написа във форума че за 1000 лева си готов още тази неделя ? щом си толкова убеден в 400 си магарета ?

Аз ще ти кажа.... защото само си чешаш езика  :mhihi:


п.п
и стига сте говорили за Сиерата - нали я видяхме на сабора лятото... К5 и взе 2 от 3 старта! Да не говорим че за 10% от парите дадени за Сиерата една Буса ще падне на 8 сек ! а зх14 с друг шарнир и гума на още по малко!
 


Все си мисля, че по тази кола са дадени повече пари и не случайно доста хора ги е страх да се пуснат с тази кола, както и има доста отупани от нея расови автомобили...не мисля, че това е начина да изразите мнение, че колата не върви толкова или не е с тази мощност!
Отговори

set16v снимка set16v 27 февруари 2007 - 22:53

MOTORIST, на Feb 27 2007, 10:32 PM, каза:

а защо те е шубе да се пуснеш с р6 2006 ? или с кава 636 ?

10000евро е повече от ясно че за теб са цяло състояние... все пак ако ги имаш няма да караш астра нали  ?

Но защо не написа във форума че за 1000 лева си готов още тази неделя ? щом си толкова убеден в 400 си магарета ?

Аз ще ти кажа.... защото само си чешаш езика  :mhihi:


п.п
и стига сте говорили за Сиерата - нали я видяхме на сабора лятото... К5 и взе 2 от 3 старта! Да не говорим че за 10% от парите дадени за Сиерата една Буса ще падне на 8 сек ! а зх14 с друг шарнир и гума на още по малко!
 


аве ти отде знаайш колко леев имаам бе ВАНГА,да фанееш да бягааш с крясъци от тука,и не ми разпраай че съм шубе бе дънак...астрата ми е за хоби бе паляк и ми струва поне като три К5ци .........
и с кво да съм съгласен да се бягам тая неделя ВЕ Ааааа???с К5 ли бе ти луд ли си или ДА :beer: :beer:
Отговори

MOTORIST снимка MOTORIST 27 февруари 2007 - 23:09

защо аз пиша Р6 а ти разбираш К5 :2angry1:

Нали искаш 600-ка , искаш летящ старт , искаш 1 км.

Аз доколкото чета в другия форум ми се струва че няколко колеги са готови и одговарят на условията ти - или имаш нови условия :mhihi:
Отговори

r.punto снимка r.punto 28 февруари 2007 - 09:34

MOTORIST
ще извиняваш ама си куха леика :61: тръгнал в опел форума да доказва че наи мощната астра в БГ не ставала и собственика и не ставал :mhihi: ти не схващаш ли че се омотаваш :c010: има лични-искаи му тел. номер на set16v и се разбери какъв мотор искаш да му докараш,как,къде и защо :beer:
Като нямаш собствен мотор да изкараш аиде багяи да си лъскаш перчема :beer:


Колега ако обичаш спри с нападките към другите юзъри ! Прав си ,но го прави без обиди . Благодаря
Отговори

raid снимка raid 28 февруари 2007 - 09:52

Предлагам таа тема да се заключи шото е са ше додат 1000 от онея с пърпоретките (имам предвит юзерите на мото.къщичкабг.сом) и темата ще стане 10 страници с постове от рода на:
-Аз ше доа с к5
-Аз ида с к6
-Аз ида с кавазАКИ zzr
-Аз ида с на баами симсона
-Аз ида с турбо балканче
И така и така никой неще да се пусне със set16v :mhihi:
:beer: :beer: :61:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 28 февруари 2007 - 10:07

MOTORIST, на Feb 28 2007, 12:09 AM, каза:

защо аз пиша Р6 а ти разбираш К5  :2angry1:

Нали искаш 600-ка , искаш летящ старт , искаш 1 км.

Аз доколкото чета в другия форум ми се струва че няколко колеги са готови и одговарят на условията ти - или имаш нови условия  :mhihi:
 


Колега(казвам колега защото аз също пишех във вашия форум преди да продам мотора си) никак не ви отива такива думи да изказвате по повод СЕТ16 или астрата.
искам да ти дам няколко съвета преди да нападате така:
1. Разберете за коя кола става точно дума (модел, мотор и т.н) половината от зоната мислят че става дума за стандартно ГСИ :61:
2. Използвайте търсачката и прочетете малко мнения на СЕТ16.
3. Има ли малко логика човек който твърди не еднокаратно че се е пускал и пробвал с 6-ци, побеждавал ги е да твърди обратното :c010:
4. Човек който е готов да застане зад думите си и дори да сложи и пари дали е толкова луд да няма конкурентно способна кола или си мислите че той го прави за благотворителност :beer:
5. Сет 16 каза ясно че мотори от по старата генерация нямат шанс :b010: говорим за 600 куб. а вие веднага вадите к5, р6 и други пипани и т.н това равни условия ли са според теб :beer:
6. Колко от вас 100% са сигурни в машините си :beer: и защо навсякъде се говори за голфове, астри и бмв-3ки прочетете по обстойно и ще разберете че астрата е далеч от стандартна

:beer: Ако има такава гонка ще раберете че бат ви Генчо е сериозен човек и не говори празни приказки
Отговори

Cesar снимка Cesar 28 февруари 2007 - 10:27

Човека с КавазАКИто и другите мотористи толкова които са толкова смели на думи в темата, които подлагат под съмнения някои неща и основно възможностите и конските сили на колата на СЕТ16. Тъй като съм приятелче с него, искам само да ви кажа няколко неща.

- Колкото до възможностите му, ами астрата му струва тамън колкото 3 К5ци (ТРИ броя мотори Сузуки К5 ) като слагам средна цена за мотор 14000 лева

- Конските сили на колата му ,които толкова надъхано смятате за невъзможни. Добре имате се за интелигентни хора, значи аиде малко елементарна аритметика: Двигател с определени параметри (конски сили да речем в случая) , този същия като бъде надут на 1БАР, к.с. стават приблизително х2.
Астрата на СЕТ е тамън на 2.5.БАР (две БАР и полвина) Нали сте разбирачи, аиде сега кажете колко е.

Разбира се говориме за приблизителна сума,не претендирам за изчерпателност !
Отговори

kior4o снимка kior4o 28 февруари 2007 - 10:48

СЕТ16В с теб съм братче.Имаш подкрепата ми,с друго не мога да помогна;]]
Успех в доказването....ако се получи некво "дърпане" изобщо :mhihi:
Отговори

Stoil снимка Stoil 28 февруари 2007 - 12:16

бе тея с моторетките са големи смешници.
повечето са дечковци, взели пари от мама и тате, взели некво моторче и вече са фанали голямата бързина.
нещо мноо се дуят, па не знаят в същност, че ще има да гледат номера на астрата отзад - палячовци.

аз само като им четох в смешния форум и ми стана ясно, че технически са абсолютно неграмотни и представа си нямат за какво става на въпрос.
Отговори

sheko снимка sheko 28 февруари 2007 - 12:34

Пичове ще ви помоля да се отнасяте с уважение един към друг (и за мотористите важи) за да не стават излишни скандали във форума, и без това не скучаем от към скандали, така че запазете добрия тон! :beer: :dancin:

:beer: за бате Генчо и дано :61: покаже и на двуколесните че ташак с астрите не бива :c010: :mhihi:
Отговори

Chosta снимка Chosta 28 февруари 2007 - 14:35

Пич незнам дали си МОТОРИСТ или КОЛОЕЗДАЧ но явно въобще неси наясно за какво си говорим , тази астра ще бие тоз фритюрник на 2 гуми като тъпан на сватба , ти вобще в 4ас ли си с таз пикадили количка на каде си тръгнал ? , това е мое лично мнение но това е 2.0 16 , сас повече жокери под капака от която е и да е от вашите 600 кубикови резачки за дървета , и въобще каде си тръгнал да ми сравняваш мотор с кола ? , изкараи си дренажа от вената и така пиши по форуми , ако прочетът маикати и бащати кво си писал ще те пратят в комуна , пиши си глупостите вав форума на инвалидните колички ...
Отговори

MOTORIST снимка MOTORIST 28 февруари 2007 - 14:59

1 - моя мотор не одговаря на изискванията! виж едно 636 има дето би се пуснало но както вече казах Сет не желае да се дърпа с нови мотори защото знае че няма шансове.... са тва че е дръпнал някоя Ф2-ка или Ф3-ка или дори Ф4 не означава че ще има шанс срещу Кава 636 или R6 2006г.

Нали каза че на 600 кубика не отказва....... ама сега да не е много нов... е маи няма угодия тука!
И то е повече от ясно че няма да се пусне срещу Кава 636... елементарната математика показва че шанса му е НУЛЕВ!

Кава 636 - 130 коня на 160 кг! + моториста мотора тежи около 230 кг!
Тоест - 0.565 коня за килограм!

Астра Турбо - да приемем че е 450 коня и 1030 кг! + шофера тежи 1100кг!
Тоест - 0.409 коня за килограм! (в най-добрият варянт!!!)

Сега!
Мотора е до 16000 оборота! Предавките се превключват МНОГО по бързо!


п.п
Да с 600-ки които са по 100 коня(старата генерация) може и да се е класирал но срещу нов мотор няма шансове и тои го знае! Затова си прави оглушки на предложенията на колегите!
Отговори

r.punto снимка r.punto 28 февруари 2007 - 15:51

MOTORIST, на Feb 28 2007, 02:59 PM, каза:

1 - моя мотор не одговаря на изискванията! виж едно 636 има дето би се пуснало но както вече казах Сет не желае да се дърпа с нови мотори защото знае че няма шансове.... са тва че е дръпнал някоя Ф2-ка или Ф3-ка или дори Ф4 не означава че ще има шанс срещу Кава 636 или R6 2006г.

Нали каза че на 600 кубика не отказва....... ама сега да не е много нов... е маи няма угодия тука!
И то е повече от ясно че няма да се пусне срещу Кава 636... елементарната математика показва че шанса му е НУЛЕВ!

Кава 636 - 130 коня на 160 кг! + моториста мотора тежи около 230 кг!
Тоест - 0.565 коня за килограм!

Астра Турбо - да приемем че е 450 коня и 1030 кг! + шофера тежи 1100кг!
Тоест - 0.409 коня за килограм! (в най-добрият варянт!!!)

Сега!
Мотора е до 16000 оборота! Предавките се превключват МНОГО по бързо!


п.п
Да с 600-ки които са по 100 коня(старата генерация) може и да се е класирал но срещу нов мотор няма шансове и тои го знае! Затова си прави оглушки на предложенията на колегите!
 



Дрънкало такова пиши му на личи с конкретна оферта НЕ РАЗБРАЛИ :mhihi: аиде стига си писал публицист голямо филосостване че почна и коне и килограми да смяташ
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg