Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

проблем с бобина!

redspirit снимка redspirit 03 септември 2008 - 06:53

Здравейте колеги,от три дена вектрата неще да запали.Акумулатора ми е нов, стартера върти като луд но двигателя не пали. Мой приятел който малко повече разбира от коли ми каза, че бобината не работела.Искам да попитам как да съм сигурен че проблема е в бобината? Как се проверява дали е изгоряла? Не ми се дават сумати пари за бобина ако не е сигурно че е от нея.Двигателя е Ц20НЕ бобината е кръгла и пише BOSCH на нея. Благодаря на всички който ми помогнат.
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 03 септември 2008 - 09:59

Ами ако не можеш да я закараш на диагностика,остава стария метод с кабела от бобината.Приближаваш го към маса на двигателя(където и да е,стига да е метално) и някой върти,а ти гледаш дали прескача искра.Искрата трябва да е синкава.Има и друго:
Публикувано изображение
Отговори

redspirit снимка redspirit 05 септември 2008 - 10:02

Измерих съпротивлението на първичната намотка е 1,0 Ом (при заводска граница от 0,3-0,:newsm05_41:,а на вторичната е 8 кОм (при заводски граници от 7,0-8,4 кОм). Могат ли тези 0,2 ом разлика със заводските стойности да са показател, че бобината не работи? Също така измерих напрежението което постъпва към бобината то е 12v.Направи ми впечатление това че захранващото напрежение към бобината го има постоянно,а не само когато се завърти стартера.Незнам дали това е нормално? Нямам изгорели предпазители. Колата продължава да не иска да пали, а искри от силовия кабел на бобината към маса не прехвърчат!Колеги помагайте.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 05 септември 2008 - 10:31

всичко описано по горе е нормално остава датчика на коляновият вал или ЕКу
Отговори

ZENON снимка ZENON 05 септември 2008 - 14:21

 redspirit, на Sep 5 2008, 11:02 AM, каза:

Измерих съпротивлението на първичната намотка е 1,0 Ом (при заводска граница от 0,3-0,:newsm05_41:,а на вторичната е 8 кОм (при заводски граници от 7,0-8,4 кОм). Могат ли тези 0,2 ом разлика със заводските стойности да са показател, че бобината не работи? Също така измерих напрежението което постъпва към бобината то е 12v.Направи ми впечатление това че захранващото напрежение към бобината го има постоянно,а не само когато се завърти стартера.Незнам дали това е нормално? Нямам изгорели предпазители. Колата продължава да не иска да пали, а искри от силовия кабел на бобината към маса не прехвърчат!Колеги помагайте.


"искри от силовия кабел на бобината към маса не прехвърчат"... колега, ти да не би да се пробваш да извадиш от там искри?

Става дума за някой кабел, който отива към свещите. Доближаваш към маса и гледаш...
Но не допираш към маса!
Отговори

Dundi снимка Dundi 26 февруари 2011 - 14:29

Може ли от бобина да не работи постоянно 4-я цилиндър :dummy:
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 26 февруари 2011 - 15:21

Moже-зависи каква е колата
Отговори

Dundi снимка Dundi 26 февруари 2011 - 15:26

 ivanovbg, на 26 Feb 2011, 15:21, каза:

Moже-зависи каква е колата



Колата е Корса Б ц12нз.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 26 февруари 2011 - 16:08

 Dundi, на 26 Feb 2011, 15:26, каза:

Колата е Корса Б ц12нз.

Не.По скоро кабел,свещ,спукан маркуч към сервото на спирачките или липса на компресия.
Отговори

Гостsavage_* 26 февруари 2011 - 17:13

А комутатора къде стои на тази вектра?
Мнението беше редактирано от savage: 26 февруари 2011 - 17:15
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 26 февруари 2011 - 17:38

В ЕКУ-то колега
Отговори

rudoni снимка rudoni 26 февруари 2011 - 23:36

я вижте от кога е темата - от 2008г!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg