Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Пружини и амортисьори Астра Г

Drift_King снимка Drift_King 13 септември 2008 - 17:29

Здравейте!
Задните амортисьори на колата ми ( Astra G X16XEL ) са за смяна ,но съм решил да сменя всичките пружини и амортисьори.Искам да попитам пружините от ОПЦ ,стават ли за моята кола и намират ли се лесно.Ако намеря такива пружини и стават ,какви амортисьори трябва да взема.Искам да уточня ,че не искам супер твърда возия ,а само леко подобрение в стабилността на колата ,за това не искам спортни пружини.
Отговори

runner снимка runner 13 септември 2008 - 18:40

OPC = Opel PERFORMANCE Center :)

Могат да се намерят, но возията няма да е от най-луксозните :) Ако си заинтересован пиши.
Отговори

Drift_King снимка Drift_King 13 септември 2008 - 18:50

Цитат

OPC = Opel PERFORMANCE Center :)

Става въпрос за пружини от Astra G OPC.
Толкова ли голяма ще бъде разликата спрямо сегашната ми возия.Колата я карам доста и не съм склонен на големи компромиси от страна на комфорта.Аз се насочих към този вариант ,защото знам че със спортните пружини возията ще е доста твърда.Иначе разполагам със спортни за Астра Ф и дочувам че може и да станат за моята ,а също така и за Вектра А.
Отговори

Slavik снимка Slavik 06 април 2009 - 21:29

 Drift_King, на 13 Sep 2008, 06:29 PM, каза:

Здравейте!
Задните амортисьори на колата ми ( Astra G X16XEL ) са за смяна ,но съм решил да сменя всичките пружини и амортисьори.Искам да попитам пружините от ОПЦ ,стават ли за моята кола и намират ли се лесно.Ако намеря такива пружини и стават ,какви амортисьори трябва да взема.Искам да уточня ,че не искам супер твърда возия ,а само леко подобрение в стабилността на колата ,за това не искам спортни пружини.


Колега ако продаваш старите предни пружини обади се!
Отговори

Оги снимка Оги 06 април 2009 - 22:56

 Drift_King, на 13 Sep 2008, 07:50 PM, каза:

Става въпрос за пружини от Astra G OPC.
Толкова ли голяма ще бъде разликата спрямо сегашната ми возия.Колата я карам доста и не съм склонен на големи компромиси от страна на комфорта.Аз се насочих към този вариант ,защото знам че със спортните пружини возията ще е доста твърда.Иначе разполагам със спортни за Астра Ф и дочувам че може и да станат за моята ,а също така и за Вектра А.


Пружини от Астра Ф не стават, от Вектра А също! Теб ти трябват пружини от Астра Г :icon_razz2:

Сега ще ти обясня съвсеем накратко: общото между возия и стабилност на една кола е само това, че става въпрос за поведението и на пътя! Всичко друго е различно! За наше най-голямо съжаление двете НЯМА как да имаш и двете (поне на Астра Г де).
Варианти:

1. Нови сток пружини и амортисьори. Леко ще се постегне колата, но ще е също толкова нестабилна в завой. Тънката лайсна
2. Спортни амортисьори и пружини. Супер дъска, лепне на пътя, возия НИКАКВА! Що годе излизат на нормални цени.
3. Спортни амортисьори, заместители на оригинала, същата дължина и ползваш сток пружините. Значително подобрение на стабилноста и накланянето в завой, значително (но не нетърпимо) влошаване на комфорта. Тук обаче идва проблема, цената. Такива са по около 280 предните и около 200 задните (единия). Говоря за нещо истинско, не за глупости.
4. Обратния вариант не го коментираме, ниски пружини със сток амортисьори е никаква стабилност и комфорт и ще изпищят след няколко хиляди км.

Пружини от ОПЦ можеш да си сложиш, но задължително трябва да ги окомплектоваш и с аморт. от същата .. а в магазините като чуят такава и много ще ти се зарадват. При нея разликата със стандартните на Астра е -25
Отговори

fanatic снимка fanatic 06 април 2009 - 23:01

Стандартни пружини, стандарнти амортисьори+ powerflex = комфортната возия на стандартното окачване / колкото и да е то/ и по стегнатото заради тампоните.

Иначе бих заложил на точка 3 на Оги но отново с поли-тампони.
Отговори

Оги снимка Оги 06 април 2009 - 23:08

Човече Астра Г отзад е с мост .. т.е. powerflex имат всичко на всичко 4 тампона (по два на страна) за носачите отпред :icon_razz2: Съвсем честно не виждам какво чак толкова може да промени освен да друса повече, а относно стабилност и т.н. тогава пък съвсем няма смисъл.
Мое мнение ..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg