Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Бензинова помпа

D22DJ снимка D22DJ 23 февруари 2009 - 21:40

Колеги, тъй като тези дни ми се наложи да сменя бензиновата помпа имам едно питане относно старата.
Марка БОШ капсулована, не тръгва всеки път когато и подам 12 волта. Когато не иска да тръгне трябва да я чукнеш леко и почва да върти. Та въпросите са ми:

- от какво е проблема
- може ли да се оправи
- не се сещам ако я разкапословам как ще я сглобя после...?


Поздрави
Отговори

Jelev снимка Jelev 23 февруари 2009 - 22:07

Колега здравей, аз миналата седмица смених мойта помпа точно поради същата причина, отворих старата и проблема е от четчиците на електро моторчето, то може да се оправи, ама веднъж разкапсолована, помпата не става за нищо, смисал може да се сглоби по некъф измислен начин, ама аз лично не бих си сложил такова нещо да ми точи бензин и най-вероятно ще работи не повече от ден .... моита отиде в кофата, предлагам ти и ти да направиш същото :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от Jelev: 23 февруари 2009 - 22:12
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 23 февруари 2009 - 22:32

Ами аз вече съмс нова помпа...но ми се искаше да си оправя старата, да разбирам че проблема остава само капсоловането така ли? А и нерзбирам защо казаваш, че ще работи не повече от ден?
Мнението беше редактирано от D22DJ: 23 февруари 2009 - 22:34
Отговори

Jelev снимка Jelev 23 февруари 2009 - 22:37

 D22DJ, на 23 Feb 2009, 10:32 PM, каза:

Ами аз вече съмс нова помпа...но ми се искаше да си оправя старата, да разбирам че проблема остава само капсоловането така ли? А и нерзбирам защо казаваш, че ще работи не повече от ден?

Защото ако не я капсоловаш наново (което ме съмнява че е възможно) ще се напълни с бензин и вече никои неможе да ти каже колко точно ще издържи.....
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 23 февруари 2009 - 22:50

 Jelev, на 23 Feb 2009, 10:37 PM, каза:

Защото ако не я капсоловаш наново (което ме съмнява че е възможно) ще се напълни с бензин и вече никои неможе да ти каже колко точно ще издържи.....



Да разбирам че ако се използва силикон устойчив на бензин няма да има проблеми/освен повторото капсуловане/?
Отговори

Jelev снимка Jelev 23 февруари 2009 - 22:58

 D22DJ, на 23 Feb 2009, 10:50 PM, каза:

Да разбирам че ако се използва силикон устойчив на бензин няма да има проблеми/освен повторото капсуловане/?

Еми колега, да възможно е с такъв силикон, ама пак казвам че аз лично такова нещо не бих си сложит щотото е бомба със закъснител, никога незнаеш кога ще спре да работи.....най-добре в кофата както направих аз, нали имаш нова за кво ти е тая старата....?
мисля че темата се изчерпа
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 23 февруари 2009 - 23:07

 Jelev, на 23 Feb 2009, 10:58 PM, каза:

Еми колега, да възможно е с такъв силикон, ама пак казвам че аз лично такова нещо не бих си сложит щотото е бомба със закъснител, никога незнаеш кога ще спре да работи.....най-добре в кофата както направих аз, нали имаш нова за кво ти е тая старата....?
мисля че темата се изчерпа

Ми не съвсем, за мен поне не е , ще кажа и причината, новата помпа освен че дразнещо дори и съвсем тихо вие има един по голям недостатък - преди палех от раз, а сега с новата помпа особенно ако колата не е работила за повече от час, трябва да ПОВЪРТИ мотора на стартер поне 2-3 а понякой път и 4-5 секунди преди за запали, незнам защо се случва така...?
По принцип когато чукнеш на контакт тогава ли тябва да качи гориво по системата или когато въртиш на стартер?
Отговори

Jelev снимка Jelev 23 февруари 2009 - 23:25

Виж си маркучите, помпата прави определено налягане по тях и ако е палена скоро тя си държи налягане и не се пуска, иначе когато дадеш на контакт помпата си прави налягане и спира, и когата завъртиш на стартер почва да работи постоянно, проблема в паленето може да е от маркучите ако не са стегнати добре да изпускат и да не държат налягане......може и от много други неща да е.
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 24 февруари 2009 - 10:21

 Jelev, на 23 Feb 2009, 11:25 PM, каза:

Виж си маркучите, помпата прави определено налягане по тях и ако е палена скоро тя си държи налягане и не се пуска, иначе когато дадеш на контакт помпата си прави налягане и спира, и когата завъртиш на стартер почва да работи постоянно, проблема в паленето може да е от маркучите ако не са стегнати добре да изпускат и да не държат налягане......може и от много други неща да е.

Какви други неща....може ли по конкретно?
Отговори

stevesr снимка stevesr 04 април 2009 - 16:08

Здравейте колеги.
Аз днес се сблъсках със същиа проблем с бензиновата помпа. Разкапсоловах я и при мен не беха четкити, а колекторчето (там кадето допрят четките). За повторното капсоловане не съм съгласен с колегата, тъй къто помпата винаги е пълна с бензин и единствения проблем който можеш да имаш ако не я капсоловаш правилно е възможността да губи налягане. При бензиновитв помпи самия бензи се ползва за охлаждане на моторчето.
Ако някои иска мога да сложа снимки на разкапсолованата помпа.
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 04 април 2009 - 16:43

Колеги,не се занимавайте с това начинание!Загуба на време и нерви е.Както каза колегата единствената причина е износването пластинките на колекторчето,а това не е поправимо.Ако е не е рентабилно,помпи,макар и с неясен произход се намират по 80-100лв.Капсуловането не е никакъв проблем,ако се направи правилно,неможе да се напълни с бензин,понеже бензина си минава през нея,за да я охлажда/както колегата каза/.И аз минах през тоя филм тази седмица,така,че вземете си една нова и се надявайте да случите на по-читава.Не разчитайте на втора употреба,колата ми е на 120000 а колекторчето беше равномерно износено до край........
Дано съм бил полезен :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от GSM_BOSS: 04 април 2009 - 16:43
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg