Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с лет - Богата смес

ASTOR снимка ASTOR 17 август 2011 - 19:40

Колеги миналат седмица ми се случи следния проблем:
Като запаля двигателя и е студен работи добре обаче както загрее (50-60 градуса)изведнъж превключва и сместа става много богата.Като говоря богата - пуши отзад на обороти все едно съм запалил гума. Двигателя почва да тресе и работи на 2-3 цилиндъра. Направо превътях вече.
Преди 2-3 седмици смених дюзите с по -голями 440 сс и си работеше перфектно след седмица обаче стана описания проблем.
Смених лабдата с нова (Bosch оригинална)и се подобриха нещата за момент но после пак същото
Давайте идеи че ще се застрелям вече.
Купил съм и температурния датчик за всеки случай ама съм сигурен че не е от него, на компа като гледам си показва точно.
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 17 август 2011 - 21:16

Астор, същата трагедия е, и при мен.
За съжаление, вече няколко седмици нямам решение на този казус, и идеите ми почти привършиха.
Тъкмо си мислех, че вече Лет-а, няма с какво да ме изненада, и този проблем се появи.
Аз съм с VXR дюзи, и в началото всичко беше нормално. Малко трудно палеше, но поне си държеше оборотите без проблем. После сложих едно Бейли DV-26, блокирах дъмп клапана, и ... всичко се промени.
Загрее ли, постоянно ходи нагоре-надолу, не може да се стабилизира. Ходих на Елкон, мерих компресия, смених температурния датчик, моторче за празния ход,кво ли не правих, всичко в норми, а проблема стои, и ме дразни. Проверих свещите, катран черни, само на върха керемидени. Понеже сьм с уаидбенд, виждам че сместа ми играе на празен ход. Не съм сигурен дали с ремап, това може да се оправи. Ако нямам някакъв друг, все още неоткрит дефект, започвам да си мисля че Мотроника, не може ефективно да управлява дюзите на празен ход, макар че се мъчи, насъсява импулсите на инжекторите.
Абе с една дума ... тъмна Индия, ми е.
Ще се радвам, ако някой даде и други предположения за проблема.
Мнението беше редактирано от Angelov_GSi : 17 август 2011 - 21:20
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 17 август 2011 - 21:46

При мен свещите са същите , с изключение когато се удави от бензин вече. Аз също сложих 2 бутален бов реплика на байли, проверих всички тръби , днес се вкарах и за ламбда .... нямам думи ще го насеча след някой ден :ranting:
При мен е още по тъмна индия щото компа ми дойде от англия с някакъв стейжд и си нямам и на представа за какъв хардуер е.Интересното е че си бачкаие безпролемно допреди няколко дена с тоя сетъп.
Някой ако има оригиналния чип на ЛЕТ-а да се обажда.
Колко ms ти дава на дюзите при празен ход при мен дава 3 ms
дебитомера показва 20 кг/ час при теб как е ?
Мнението беше редактирано от ASTOR: 18 август 2011 - 16:10
Отговори

Globe снимка Globe 17 август 2011 - 22:19

на празен ход дебитомера трябва да показва околу 12кг/ч над 20кг бие богата смес яко.. възможно е лоша спойка в него и всичко като цяло.. (ако не е буксата) при мен правеше подобни неща с кратки показания околу 35кг/ч на място и след чукване по него влезна в норми :rofl:
Отговори

Sammy снимка Sammy 17 август 2011 - 22:41

залагам на температурния датчик или по скоро на това че няма вразка с него.имах същия проблем с моя мотор описан в темата ми за кадета
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 17 август 2011 - 22:58

При мен, нещо не може да се стикова op-com, с буксата за диагностика. Когато e на "контакт", се откриват. В момента в който запаля, връзката се разкача, и няма връзване. Така че живи данни, не мога да наблюдавам. За милисекундите се ориентирам по доста примитивен начин.
Наблюдавам моментния разход, на празен ход. Знам колко е бил със старите дюзи, гледам и сега колко е, с новите.
Иначе пазя оригиналния чип на горивните таблици.
Мнението беше редактирано от Angelov_GSi : 17 август 2011 - 23:01
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 17 август 2011 - 23:25

 Globe, на 17 август 2011 - 22:19, каза:

на празен ход дебитомера трябва да показва околу 12кг/ч над 20кг бие богата смес яко.. възможно е лоша спойка в него и всичко като цяло.. (ако не е буксата) при мен правеше подобни неща с кратки показания околу 35кг/ч на място и след чукване по него влезна в норми :rofl:

Сигурен ли си колега че трябна да е 12 кг/час ? малко ми се вижда това под 18 не съм виждал аз на моята. При студен двигател ли е това или топъл ?
Ангелов може ли някак да ги копираш тия чипове ?
Sammy датчика си работи перфектно даже нов взех, и на скенера се вижда че работи, вдига си температура.И проверката с AUTODATA е в нормите
Поздрави
Мнението беше редактирано от ASTOR: 17 август 2011 - 23:28
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 17 август 2011 - 23:34

Не, не мога да копирам. Мн съм бос в тия неща. Мога да ти пратя чипа, да го пробваш, но не сьм сигурен, как стои въпроса с авансите. На същия чип ли са, не са ли ... ти си с по -голямо турбо, да не ти изиграе нещо, лоша шега.
Мнението беше редактирано от Angelov_GSi : 17 август 2011 - 23:35
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 17 август 2011 - 23:56

Аз съм свързал сега всичко както си е сток. В краен случай ако стигна до ЕCU вече ще ти пиша ЛС да ми ги пратиш да пробвам с тях. Ако стане лесно ще ги копираме.
Утре продължавам да се боря с моя лет
Поздрави
Отговори

THE FORCE снимка THE FORCE 18 август 2011 - 04:54

Аз вчера имах абсолютно същия проблем какъвто е имал колегата ASTOR, изведнъж колата започва да тресе, заработва на 3 цилиндъра, после на два и накрая се удавя и изгасва. Разкачих ламбда сондата и засега няма проблеми, аз също съм с по-големи дюзи 440cc и колата ми все още не е ремапната (вече от сто години), така че момчета за мен проблема си е в компютъра....с по-големи дюзи си трябва ремап и това е. А сондата е абсолютно разбираемо защо изгаря за отрицателно време с 440 кубиковите дюзи....твърде богата смес. Извода е - ремап му е майката, иначе ще си гориме ламбда сонди през ден :thu:
Мнението беше редактирано от THE FORCE: 18 август 2011 - 04:56
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 18 август 2011 - 06:59

И аз съм на същото дередже без ремап но си работеше с тях идеално 3 -4 седмици..
при теб кога се появи проблема ?
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 18 август 2011 - 12:27

Някой още да има някакви идеи ? При мен не може да се кара изобщо няма тръгване.
Отговори

THE FORCE снимка THE FORCE 18 август 2011 - 16:41

Проблема при мен се появи след известно време (няколко седмици, както при теб)...500-600 километра каране с големите дюзи, като когато започна да ми създава проблеми за пръв път ми правеше гореописаните задавяния и гаснения през 2-3 дена, а накрая през 30 минути и като откачих ламбда сондата, за сега нямам проблем, тоест за мен всички главоболия както казах са от това че сместа идва твърде богата, а от там ламбда сондата се съсипва за отрицателно време. Ти пробва ли да откачиш буксата на сондата и да рестартираш компютъра (разкачайки акумулатора за 30-тина минути)....ако не си - пробвай, може и да се оправят нещата. Но като цяло ако искаме да даваме цялата газ без притеснения решението е едно (ще се повторя) - РЕМАП!
P.S. Тези дни ще сложа една универсална bosch ламбда сонда (номера и е - 0 258 986 502) и ще пиша какво се е получило
Мнението беше редактирано от THE FORCE: 18 август 2011 - 18:42
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 18 август 2011 - 18:43

Откачах я , няма особена промяна. Не се набутвай щото аз направих същото оня ден купих същата сонда, като компа я слуша горе долу са добри нещата обаче не може да се изфорсира повече от 4500-5000 оборота.
Посли пак си заби.
Интересното е че всички сме с 440 ки и след известно време става проблема е тва е въпроса що си работи в началото идеално после....
Всички датчиси са в норма вече колко ли пъти ги проверявах
Дебитомера почва от 20 и като загрее става 16 кг.час остава тъпия комп деа
При мен нещата са по зле щото тия англета кой знае какви таблици са правили :sad-smiley-046:
Отговори

Sammy снимка Sammy 19 август 2011 - 15:21

момчета маи варлува някав грип на ц20лет,моя може и тои да е хванал и да не знам щото не сам го карал одавна

пс.дано си решите скоро проблемите и да споделите от кво е
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 19 август 2011 - 17:39

Засега оправия няма . Почнах вече да търся дюзи от ЛЕТ оригинални да видя как ще е с тях. Събота и неделя ще имам повече време за експерименти.Kelesha не влиза тук инак съм сигурен че знае за кво става на въпрос.
BTW
Така гори бензина за норматив е..х тия дюзи кво правят като се раздивеят. Френдове с гореописания "грип" действайте и Вие за да увеличим шанса за успех
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 19 август 2011 - 19:41

Зачетох се в MIG и ми направи впечатление това
ATTENTION: it might take a few running and "on/off" cycles for the ECU to fully adapt to the new injectors. In the meantime the car may suddenly run lean when it reaches operating temp. It's highly recommended to have an AFR meter when fiddling with turbos. If it starts running funny, it's then obvious if it's a lean condition causing it. Just stop, switch it off, and wait for a while. Do NOT go full throttle to 'clear' it up. After half a dozen cycles the ECU will have fully adapted and it will run like a dream.


Интересното е че той говори точно зо моите дюзи и процеса на обучение на мотроника който утре ще се опитам да проведа
пожелайте ми успех колеги.
Отговори

Teodor Jordanov снимка Teodor Jordanov 19 август 2011 - 19:53

 ASTOR, на 19 август 2011 - 19:41, каза:


Интересното е че той говори точно зо моите дюзи и процеса на обучение на мотроника който утре ще се опитам да проведа
пожелайте ми успех колеги.


Колега, нали в началото била добре с тези инжектори. Любопитно е как всички сте се "разболели" по едно и също време - минава ми мисъл да не са променили нещо в бензина наскоро - все пак всички караме един и същ, няма какво да се лъжем. Ако са добавили нещо, от което да пуши и да си мислиш , че ти е богата сместта ... не знам, а и не разбирам толкова.

Успех и дано се оправят нещата, на мен този двигател ми е мечта , която може би никога няма да се сбъдне :)
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 19 август 2011 - 20:45

Всичко е от мотроника, почти 100 % съм сигурен. Не батка няма нищо по бенза :) Като говоря богата смес казвам че направо прекъсва на 2-3 цилиндъра невъзможност да се изфорсира пушене като запалена гума не леко пушене .
Не се отчайвай нищо не се знае може и при теб да изгрее ЛЕТ-а
Отговори

THE FORCE снимка THE FORCE 20 август 2011 - 02:10

Проблема си е от компютъра, просто с 440 кубиковите дюзи си трябва ремап (повтарям се за стотен път вече). Иначе добре, че сме със заводския компютър, защото съм сигурен, че ако бяхме с мегасмърт при тези преплитания и гърмежи щяхме да сме си потрошили моторите отдавна :turbo:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg