Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

X20XEV Не пали

sash00 снимка sash00 14 март 2018 - 21:08

Последните грешки са 19incorrect, 92 camshaft position sensor 81,82,83,84 на всичките пише knock signal circuit 1 и това е смених датчик колянов вал, разпределителен вал, и за детонация чистил съм дросела, инсталация ми казаха или компа с екотото можело и двете направо ми писна от тази кола????
Отговори

vektra1 снимка vektra1 18 март 2018 - 18:03

Искра има ли на свещите?
Гориво?
Дори с прецакан датчик,разпределителен вал трябва да запали.
Отговори

Joro71 снимка Joro71 02 септември 2018 - 10:36

Здравейте колеги! Да не пускам нова тема пиша тук. Моя проблем е същият само, че мотора е Х18ХЕ Вечерта изгасих колата нормално на сутринта, не пали изобщо никакъв признак! Закачихме я за тест и изкара грешки
Р0335-incorrect PRM signal not present - Датчик позиция колянов вал датчик обороти А (първи или единствен датчик)
P1230 Power Supply Relay Sencondary Circuit Voltage Low Not PRESENT
P1690 Telltale Check Light not present - двигател повреда индикатор за неизправност

Майстора каза, че е за смяна на датчик колянов вал! Седмица преди това беше започнала да прави номера, гаснеше няколко пъти на свободен ход, оборотите бяха малко високи на моменти. Карах я на тест, показа пак датчик колянов вал, НО при замерване директно на датчика, се оказа, че работи. И така една седмица ОК, до вчера сутрин! Същият проблем го направи преди 2год, отново тест и датчик колянов вал. Оправи се от самосебеси и така.
Какво може да е според вас, ако е найстина въпросния датчик, не трябваше ли да спре още първия път. И защо при замерване директно преди няколко дни покача, че работи!
Разчитам на вашата помош. Какво да правя? Благодаря ви предварително.
Мнението беше редактирано от Joro71: 02 септември 2018 - 10:37
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 септември 2018 - 11:38

Как е мерен датчика така, че да е установена със сигурност изправността му?
Инсталацията от датчика до еку- то проверена ли е?
Отговори

Joro71 снимка Joro71 02 септември 2018 - 13:02

 tisho.74, на 02 септември 2018 - 11:38, каза:

Как е мерен датчика така, че да е установена със сигурност изправността му?
Инсталацията от датчика до еку- то проверена ли е?

Не мога да кажа как е мерен, не присъствах при меренето. Оставих колата на майстора и после я вземах.
Инсталацията не е проверявана.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 септември 2018 - 13:11

Тогава първото нещо, което трябва да се направи, особено с оглед на предишния подобен проблем, е да проверите внимателно инсталацията за окъсяване или протрито и контакт с други кабели или някъде по железата. Едва след това може да се мисли за самия датчик.
А единственото достоверно мерене на такъв датчик е с осцилоскоп. Всичко друго е доста груба проверка само на бобинката му и нищо повече, което не означава непременно, че той подава импулсите, които се очакват от него. Между другото имаше случай със събрани боклуци отвътре върху такъв датчик и от това не работеше коректно и пишеше грешки. След сваляне, измиване и нов О- пръстен се оправи.

Имам и някакъв спомен, че компютъра на твоя мотор не се разбира добре с датчици с производител, различен от оригиналния. Не е зле и това да се има предвид.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 02 септември 2018 - 13:15
Отговори

Joro71 снимка Joro71 02 септември 2018 - 15:19

 tisho.74, на 02 септември 2018 - 13:11, каза:

Тогава първото нещо, което трябва да се направи, особено с оглед на предишния подобен проблем, е да проверите внимателно инсталацията за окъсяване или протрито и контакт с други кабели или някъде по железата. Едва след това може да се мисли за самия датчик.
А единственото достоверно мерене на такъв датчик е с осцилоскоп. Всичко друго е доста груба проверка само на бобинката му и нищо повече, което не означава непременно, че той подава импулсите, които се очакват от него. Между другото имаше случай със събрани боклуци отвътре върху такъв датчик и от това не работеше коректно и пишеше грешки. След сваляне, измиване и нов О- пръстен се оправи.

Имам и някакъв спомен, че компютъра на твоя мотор не се разбира добре с датчици с производител, различен от оригиналния. Не е зле и това да се има предвид.

Благодаря колега! Това ще направя, първо ще се види инсталацията и ще измерим датчика с осцилоскоп. За смяна на самия датчик казаха ми, че трябва да бъде само оригинален на Сименс иначе няма да сработи. Както си писаал и ти!
Може ли да препоръчаш майстор за Варна, който може да свърши тази работа?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg