Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Ремонт на PSG5 на ГНП Bosch VP44

s.grigorov снимка s.grigorov 16 януари 2010 - 00:51

tremalnike "Едно въпросче.
Как се извеждат новите проводници извън корпуса на електронния блок ? Има ли канал или трябва да се дупчи капачето ?
И какъв по размер трябва да е външния радиатиор за транзисторите ?"

Баце... е с тия въпроси ме удари в бордюра.
Всеки завършил средно техническо/ да не говорим за висше/ (електро) образование , би трябвало да може да изчисли площа на радиатор, когато знае :
температура на околната среда, максимално допустима /работна/ температура на елемента и мощноста , която отделя той / в зависимост от неговото вътрешно съпротивление и тока протичащ през него/.
А , за първият въпрос ... от BOSCH не са очаквали , че ще ремонтираш помпата ... , така че не са ти "пробили" капака.. :unsure:
Мнението беше редактирано от s.grigorov: 16 януари 2010 - 00:56
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 17 януари 2010 - 12:31

Браво ! Голям си 
Изпъкна със знания ... Само незнам как да определя тока протичащ през елемента(транзистора в случая) , защото незнам каква му е работната точка. Дали знаеш Бош какви параметри са предвидили ?   
Мнението беше редактирано от tremalnike: 17 януари 2010 - 12:35
Отговори

s.grigorov снимка s.grigorov 22 януари 2010 - 05:17

tremalnike. Тока обикновено се определя с Ампермер. Желателно е той да бъде електронен с памет , защото тока е импулсен с променлива честота и коефициент на запълване в зависимост от оборотите и натоварването на ДВГ-то.
Ако нямаш такъв : просто прочети к'во пише в ESI [ Tronic ] по въпроса и хоп-готово.
Това за "работната точка" -не знам , даже за първи път срещам този термин.
За BOSCH , вече съм писал - параметрите са : около 10 години се кефиш и после само цакаш. :pardon:

Shmortz. Датчиците са съвместими , но е " разбъркана " подредбата на изводите.
Не съм се занимавал с подобен ребус , но четох някъде /не помня къде/ за последователността.
За механичният ремонт - ESI [ Tronic ] .Можеш да го изтеглиш от http://carhelp.info/forums/ или да вземеш по-стар диск от някой който има КТS , защото новите / от 2 години / са разделени на 3 DVD-та .
Отговори

milennyc снимка milennyc 08 февруари 2010 - 09:07

kiki.t vbmenu_register("postmenu_1032136", true);

Оригиналният транзистор използван във VP44

FDB44n25
Отговори

s.grigorov снимка s.grigorov 13 февруари 2010 - 01:35

FDB44n25 ??? Когато запали и заработи нормално с тоя транзистор , ела и ми се обади да почерпя.
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 15 февруари 2010 - 20:49

Клипче с инструкции как се демонтира електронния блок на помпатa ТУК .

Предполагам че ако е повреден само транзистора не се налага да се сваля целия блок.   
Отговори

milennyc снимка milennyc 19 февруари 2010 - 06:41

 tremalnike, на 15 Feb 2010, 20:49, каза:

Клипче с инструкции как се демонтира електронния блок на помпатa ТУК .

Предполагам че ако е повреден само транзистора не се налага да се сваля целия блок.


И как ще запоиш тези жички и въобще целия монтаж...., примерно на БМВ помпата е под колекторите.... Да не би да си искал да кажеш да не се вади помпата?
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 19 февруари 2010 - 11:46

 

 milennyc, на 19 Feb 2010, 6:41, каза:

.....

Ако прочетеш внимателно ще разбереш че става дума за електронния блок на помпата. Цялата помпа се сваля при всички положения.  
Отговори

milennyc снимка milennyc 19 февруари 2010 - 21:10

Не че нещо колега, ти до сега свалял ли си такава помпа? Аз съм свалял .... и много по лесно е да се свали само блока, и ако е само транзистора както ти казваш, то значи помпата няма механични повреди! За какво тогава я свляш? А 2та клапана и датчика за обороти се свалят за 20мин. на всички коли си такава помпа(естествено когато вече имаш достап до нея).
Отговори

Nqkoi снимка Nqkoi 12 март 2010 - 23:09

Пичове, когато пътувах за Бг колата ми се поскапа и палеше адски трудно в Гърция. В Пловдив положението вече беше плачевно и всички майстори казваха, че еот помпата. Всеки ме пращаше при някакъв в Стамболийски. Закара ме брата там и човека каза- ще я оправим. И докат разбера какво прави изкърти платката от помпата. Навърза е директно и сега си работи добре. Въпросът ми е- каки са последиците от липсата и? Вече съм навъртял 5/7 хиляди килоетра оттогава и ми се струва, че е вдигнала разхода, но в момента нямам възможност да засека по внимателно.
Отговори

milennyc снимка milennyc 13 март 2010 - 16:44

Твоята кола я има с 2 помпи. Може да е на Бош или на Лукас. Ти с коя си?
Отговори

Nqkoi снимка Nqkoi 15 март 2010 - 10:55

 milennyc, на 13 Mar 2010, 15:44, каза:

Твоята кола я има с 2 помпи. Може да е на Бош или на Лукас. Ти с коя си?





  Не съм сгурен ан 100%, но мисля, че  е на Лукас. Между другто оттогаав и е трудно да еди на тихии обороти. Когато седя на едно място варират от 750 до към 1100 някъде.
Отговори

s.grigorov снимка s.grigorov 01 април 2010 - 01:49

 Nqkoi, на 15 Mar 2010, 11:55, каза:

Не съм сгурен ан 100%, но мисля, че е на Лукас. Между другто оттогаав и е трудно да еди на тихии обороти. Когато седя на едно място варират от 750 до към 1100 някъде.



Баце Nqkoi...
Объркал си темата и майстора.!

Следващият път пиши на Испански , защото Българският не ти се отдава. :devil-smiley-019:
Отговори

s.grigorov снимка s.grigorov 20 април 2010 - 01:18

 tremalnike, на 19 Feb 2010, 12:46, каза:

Ако прочетеш внимателно ще разбереш че става дума за електронния блок на помпата. Цялата помпа се сваля при всички положения.


Мисля , че те разбирам ? Аватара ти е " човече с чук в ръка "
Аз съм ремонтирал стотици / 700 - 800 / такива и съм свалял само ел. блока с рядки изключения . :icon_wink2:
Отговори

mrpeter снимка mrpeter 06 август 2010 - 14:55

Добре сега като си харесвам Opel и искам пак Opel какво ще ме посъветвате!
Карам Астра комби 92 бензин. Много искам да мина на дизел и се заглеждам по 2 ; 2.2 двигателите. Коя година са по-надеждни помпите. Направо се хъсвам назад, като гледам, че всички имат проблеми!

До майсторите: Оставете все пак някакви координати!
Отговори

vladopi4a снимка vladopi4a 19 август 2010 - 09:56

Здравейте. Внимателно прочетох всичките 23 страници по темата във форума на OFF Road, защото ми стана много интересно. А така или иначе имам същия проблем с помпата. Първо искам да поздравя Кирил Тодоров, че е описал как да се справим с един от най-често срещаните дефекти на тези помпи. Човека просто се е опитал да обясни, че големите сервизи вземат неоправдано много пари за един не толкова сложен ремонт (за технически грамотен човек, който е работил често с поялник). Виждам, че някои от участниците във форума се опитват да го обвиняват за това, че вследствие на неговата тема доста хора без нужните способности са се опитали да спестят пари и са решили да извършат този ремонт сами. След настъпилите усложнения са създали допълнително работа на хората, които вземат по 250 лв за смяната на транзистора. Убеден съм, че такива ремонти трябва да се извършват от хора с опит, но и много от хората работят половин месец за тези 250 лв. Затова сега стоя пред следната дилема: Моята помпа също отказа. Преди два дена я свалих. Вече бях прочел темата. След като внимателно почистих помпата забелязах, че кабелчетата, които подават напрежение на електромагнитния клапан, който се намира в долната част на помпата са с нарушена изолация, като не мога да кажа дали са опирали, но като гледам колко близо минават до корпуса на помпата съм почти сигурен, че е така. Внимателно свалих капака на ел. блока. Забелязах, че едно от крачетата на въпросния транзистор е изгоряло (беше отлепено). По професия съм електричар, често запоявам разни неща с малки размери. Сега се чудя дали да запоя един IRF 3205, като го изведа с радиаторче вън от ел.блока. Ще съм благодарен ако някой ми обясни и на какво друго трябва да обърна внимание преди да монтирам помпата. Аз съм от Нова Загора, бих искал да направя диагностика на помпата преди да я кача за да съм сигурен, че няма да я свалям пак. Колата остана във Велико Търново, така че ще падне голямо разкарване ако нещата не са само от транзистора. Оставям телефон за всеки, който реши да ми помогне и да ми даде съвет - 0887 66 50 33 - Владимир.
Ето и темата за помпата в опел клуб - http://www.opelclub-...showtopic=74966
Ще съм много благодарен на всеки който ми помогне.
Мнението беше редактирано от vladopi4a: 19 август 2010 - 10:43
Отговори

bojo06 снимка bojo06 19 август 2010 - 12:19

Правилната диагностика, на самата помпа, определя до голяма степен успеха на ремонта. Не вярвам някой от ремонтиращите да ти каже технологията на ремонта. Лесно е да смениш транзистора, но какви грешки е имало преди това, а след това как работи? Интересното в случая е че има ремонтиращи майстори, които със свойте писания във форумите са доказали, че не различават електронните елементи.
Отговори

vladopi4a снимка vladopi4a 19 август 2010 - 12:59

Не искам да си милите, че съм решил сам да си правя диагностика на помпата. Някои хора са много чувствителни, когато обикновен човек започне да разпитва за изключително сложните ремонти, които извършват. Просто искам някой да ме насочи къде в района на Нова Загора(Стара Загора, Сливен, Търново ...) може да се направи такава диагностика на свалена помпа и на кои неща трябва да се обърне внимание след смяната на тоя прословут транзистор.
Отговори

vladopi4a снимка vladopi4a 22 август 2010 - 10:48

Днес заедно с един колега успяхме да заменим транзистора успешно. Благодаря на хората, които ми писаха. В четвъртък отивам в Търново да монтирам помпата. Надявам се проблема да е бил само от транзистора. Ще се радвам ако някой с по-голям опит ми обясни за нещо, което трябва да се провери преди монтажа. Знам, че всеки майстор си пази хляба и в това няма нищо лошо. 0887 66 50 33 - Владо
Отговори

Nikolaykia снимка Nikolaykia 25 август 2010 - 16:36

Здравейте колеги.Някой можели да ми обясни как се свалят клапана за горивото и другите там датчици на самата помпа за да ги почистя.Четох че се свалят но как ???
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg