Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Как да пресметнем скоростта си

vectra снимка vectra 02 април 2005 - 17:01

И така за мен е доста актуална тази тема!Нека някой, който разбира да каже какво ни е необходимо за да си пресметнем скоростта и с колко лъже километража?Нека да се уточни и как става врътката ако нямаш оборотомер!И една молба...моля някой да ми каже какви са предавателните числа на моята вектра-1.7д, не е исузо мотора и е този втория, който се произвежда след '92-ра година ама не знам с каква скоростна кутия е(тя май е една де....)...иначе на снимката може да си направите извода как ми лъже километража(скоростта е 170+при това сме 4 човека с пълен багажник :thu: :thu: )

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

edko снимка edko 02 април 2005 - 18:05

без оборотомер е трудно, освен да се хванеш с някои приятел който има "верен" километраж и да карате успоредно :)
а иначе, как се прави в оборотомер съм писал ето тук. Има такива оборотомери преносими, може да си вземеш един само за експеримента.
Отговори

vectra снимка vectra 02 април 2005 - 19:22

Цитат

имай предвид обаче че това са крайно неточни сметки
Мен това не ми трябва...нали виждаш крайно неточния километраж! :thu:
Отговори

Гостtheater_* 03 април 2005 - 11:14

На магистралата има километрични табели през 1 км. Фиксираш скорост и пускаш един хронометър, като засичаш между 5 табели примерно и по закона за времето и пътя намираш скоростта !
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 03 април 2005 - 11:37

Тва е хитро с табелите, може да се пробва, че и моя е един... :lol:

Иначе смятам, че тази тема е разисквана... GPS и това е :D
Отговори

vectra снимка vectra 03 април 2005 - 17:39

да знам че е разисквана ма нали аз не мога да отида и да я настъпя защото нямам книжка...а gps от къде...та исках да ми кажат за някакъв друг начин!А дигиталката не лъжат толкова нали(стига да е сложен като хората)?!
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 04 април 2005 - 08:44

Няма какво да си мериш скоростта. Скоростта си е напълно реална, ако колата върви по лек наклон. При тази скорост, оборотите на двигателя са около 4250.
Такава скорост съм постигал дори с Кадет1,6D по наклоните на витиня, така че спокойно и не се занимавай с глупости.
Отговори

vectra снимка vectra 04 април 2005 - 08:53

не скоростта определено не е реална-на снимката скоростта е 170+ в колата сме 4 човека и пълен багажник, движим се по съвсем прав участък, не е магистрала...айде ако е верно я кажи как с 1.7д вектра(я тя си тежи)пак с пълен багажник и 4 човека прави 200!? :o :thu: километража ми лъже сигурен съм ама искам да разбера с колко точно! :thu:
Отговори

Гостtheater_* 04 април 2005 - 11:03

С кадет 1.7Д, съм развивал на магистралата с 4 човека на равно 125 км/ч при натиснат докрай педал на газта. Не знам дали е била лошо регулирана помпата или нещо друго, но повече не успях да вдигна. Преди Ихтиман като засилих първо по надолнището със 145 км/ч го качих на 5-та със 120 км/ч. Мисълта ми е, че колата беше в добро състояние, но не ще повече 125 на равно - предполагам, че е ограничение наложено от подаваното гориво от помпата.
Отговори

Мишо снимка Мишо 04 април 2005 - 11:39

theater, на Apr 3 2005, 11:14 AM, каза:

На магистралата има километрични табели през 1 км. Фиксираш скорост и пускаш един хронометър, като засичаш между 5 табели примерно и по закона за времето и пътя намираш скоростта !

Колега, това ми се вижда ДОСТА неточно :)) Много силно се съмнявам тея табели да са точно на 1км една от друга... Те ги слагат където сварят, а при толкова малко разстояние и 50м разлика да има само ще ти даде доста голяма разлика в скоростта :)
Отговори

Гостtheater_* 04 април 2005 - 12:13

Абе май си прав...... не е точно - най-точно е на стенд.
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 04 април 2005 - 15:29

На самата скоростна кутия,като погледнеш отгоре някъде пише номера F??.
С какъв размер гуми си?
На километража пише коефицента на километража виж колко е.
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 04 април 2005 - 21:27

Дрън дрън та пляс има си формула за тази работа и тя включва обороти на мотора, предавателното отношение на предавката, главното предавателно отношение на диференцияла и диаметър на думитеа що се тнася до това с какъв колометраш е дали е електронен или механичен все таз той работи с предписан диаметър гума и малка грешка в отчитането като например за километража 1км = на 997метра и т.н.т. та неоткривайте америка като вече е открита. :thu:
Отговори

Гостtheater_* 04 април 2005 - 22:11

Що не постнеш формулата?
Отговори

ГостLexus_* 04 април 2005 - 22:39

аз имам програма даже когато имам пак интернет в къщи ви обещавам да я пусна тук но както каза колегата ще ви трябват всички данни ...предавателни числа и прочее....
До скоро
Отговори

vectra снимка vectra 04 април 2005 - 22:47

ти дай програмата пък аз ще си търся данните :lol:
Отговори

edko снимка edko 05 април 2005 - 09:31

edko, на Apr 2 2005, 06:05 PM, каза:

а иначе, как се прави в оборотомер съм писал ето тук.

Колега Dream Theater - язък ти на хубавия ник, жалко само че понякога четеш темите през ред
Кога ще се научите първо да ЧЕТЕТЕ и после да ПИШЕТЕ
Освен това, човека ви каза че няма оборотомер ... :thu:
Отговори

StK снимка StK 06 април 2005 - 15:08

Аз съм засичал скоростомера с GPS-a и поне до 130 км/ч, повече не съм вдигал, показват 1:1 същото. Така че аз вярвам на скоеостомера си. Ако някой знае друг по-сигурен начин ОК, но за мене това е най достоверно.
Ако на някой му трябва GPS има в магазинчето до Турското посолство на бул. Левски по около 130 $.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 08 април 2005 - 22:29

AstraFan, на Apr 4 2005, 11:39 AM, каза:

theater, на Apr 3 2005, 11:14 AM, каза:

На магистралата има километрични табели през 1 км. Фиксираш скорост и пускаш един хронометър, като засичаш между 5 табели примерно и по закона за времето и пътя намираш скоростта !

Колега, това ми се вижда ДОСТА неточно :)) Много силно се съмнявам тея табели да са точно на 1км една от друга... Те ги слагат където сварят, а при толкова малко разстояние и 50м разлика да има само ще ти даде доста голяма разлика в скоростта :)

Еми то може да се засече 5 км и чрез брояча на километрите
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 15 април 2005 - 08:57

Да, но и километрите показани на километража бъркат.
На моята Вектра бъркаше с 3км за изминати 100км.

По табелите според мен е достатъчно сигурно и точно. И 50м да има отклонение това си е 1км/ч грешка. Което според мен е малка грешка. Все пак и отчитането визуално на стрелката може да е грешно (поне 1км/ч грешка), а и малко може да се променя скоростта през тествания интервал.

Въпроса е да отчетем колко бърка километража, дали е с 10-20-30км/ч. Пък за точност под 1км/ч е трудно да се говори без ГПС.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg