Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Резервна гума за Зафира Б

ГостYordanCh_* 30 май 2014 - 22:41

Здравейте,

Днес си купих Зафира Б 1.8 2006г. Този автомобил има ли резервна гума? Проверих отдолу под багажника - там няма. В интернет пише някакви безумия за пяна и компресорче, казват че стандартно нямат. Нещо не виждам и 16" патерици да се предлагат. Предполагам просто ще трябва да преглътна една нормална резервна гума в багажника?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 31 май 2014 - 12:57

Така е нямат. Виждал съм резервна във ушит за нея калъф и така. Какво ли не прави пазарната икономика за сваляне на цената :( . Поздрави!
Отговори

Жоро снимка Жоро 31 май 2014 - 14:00

Трябва да имаш нещо като компресор с пяна, иначе ако нямаш, може да си купиш от тези тънките гуми. Викат има бандажна, поничка и най-смешното което четох онзи ден: ПРИБИРКА...
Отговори

dachko снимка dachko 31 май 2014 - 18:53

Гума нямаш ,а стойката ти там ли е?Без резервна гума са само тези с фабричен метан и имат комросор и пяна.
Твоята щом я няма значи са я взели.
Отговори

batkata снимка batkata 31 май 2014 - 20:13

Резервната гума на Зафира Б, стои под багажното отделение (отвън на колата-отдолу). Както е писал колегата преди мен има стойка, която държи гумата и при нужда се освобождава отгоре т.е. откъм багажника. Това с компресорите и пяната са глупости (може би само за метановата версия е вариант). Колега провери си имаш ли стойка и си купи джанта с гума.
Отговори

CuMo снимка CuMo 31 май 2014 - 21:37

Ех, как мразя подобни "крайни" изказвания, като на колегата преди мен... случайно да ви е идвало на ум, че това дали ще е с гума или с такъв авариен комплект, който се състои от компресор и пяна е зависело от възможностите и желанието на собственика от преди това??? Аз лично съм виждал и съм карал Corsa D Black and white edition, която не е нито с пропан-бутан, нито с метан, но все пак беше с комплект от пяна и компресор, хайде де :)
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 31 май 2014 - 23:43

Факт...
Една от опциите на новите автомобили е,цитирам : "Пълноразмерна резервна гума".

Така,че може наистина да не е имала гума,а компресор с пяна.

Поздрави!

П.П. Предлагат се 16" патерици,ама рядко изпадат на добра цена...
Мнението беше редактирано от pacho_m: 31 май 2014 - 23:45
Отговори

ГостYordanCh_* 02 юни 2014 - 21:44

Хммм, то не е лесно да си прост. Оказа се, че под багажника от външната страна има стойка както казват колегите и предназначението и е точно за резервна гума. Няма да е проблем да взема една гума и джанта, но няма ли да е лесно да я откраднат? Самата стойка изглежда слагана допълнително е хваната с няколко болта (винта) и ако на някой му се занимава бързо ще я смъкне. Май отивам на варианта с калъф, нормална гума вътре, прибрана в къщи. За дълъг път се товари отзад и това е. Варианта с пяна и компресор не ми вдъхва никакво доверие. Още повече, че после май гумата е за хвърляне.

Благодаря на всички за отговорите.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 02 юни 2014 - 22:00

Ако не пръснеш или срежеш гумата пяната с компресора е по добрият вариант от 10-15 годишна патерица която вече не е сигурно дали ще те закара до сервиз да не говорим за гимнастиката патерица не може да бъде на предна ос ако спукаш предна гума сваляш задна за да я качиш предна а патерицата слагаш задна.Пяната с компресора е за да икономисаш цапането и хамалогията.
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 02 юни 2014 - 23:09

щом имаш стойка вземи си една желязна джанта ,сложи гума втора ръка и си свиркай,вместо да заемаш место в багажника. инвистицията не е голяма,пък и едва ли представлява чак такъв интерес за кражба,. То по скоро биха ти откраднали някоя от четирите гуму,ако не и четирите,вместо резервната.понеже има верочтност да е много стара, с някакви недостатъци, или без грайфери. как да я пласират такава ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg