Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Топла пали трудно и дави

Opel_rules снимка Opel_rules 10 декември 2010 - 02:08

Здравейте, колеги. Проблемът е, че след като загрее, колата пали много трудно. Като е студена, няма никакви проблеми, пали си от раз дори и през зимата. Когато е топъл двигателят, ако я изгася и я запаля веднага, няма проблем. Но престои ли повече от 4-5 минути с топъл двигател, се започват мъките. За да запали въобще, трябва да и подам поне половината газ. Следва 4-5 секундно въртене, след което пали и имам чувство че се дави. Оборотите сами се вдигат до към 1500, след което се успокоява и застават на 850. Без да подам газ, паленето е невъзможно - просто отказва да запали или пък пали и веднага и след 1 секунда гасне. Имате ли идея от какво може да е? Със сигурност не е от дюзите, защото ги смених и пак е същата история.

Има и друг проблем - отново само когато е топла. Както си карам например на втора с 20 км/ч и ако изключа от скорост, вместо оборотите да застанат на 900 стабилно, падат към 500-600, после се изфорсира сама до към 1500 и чак тогава стабилизира на 850. Ако е студена, заковава оборотите на 900 и не прави такива изпълнения.

Третият проблем е отново когато е топла - както си работи нормално на ход и държи 850 оборота, ако я оставя да работи на място 4-5 минути, изведнъж притрися и се опитва да изгасне, след което се форсира до към 2000 оборота сама и след това пак се успокоява. След няколко минути пак прави същия номер

Иначе за вървеж - върви си отлично и ускорява много добре. От няколко месеца си я карам само на бензин, макар че има и газова уредба. Очаквам мненията ви
Отговори

stefanaki снимка stefanaki 10 декември 2010 - 09:45

Имах подобен проблем като твоя с моята каручка. Като загрееше двигателя и после мъки - пали с триста зора и въртене до откат на стартера. Прехвърлях директно на газ и след като запали от 6-7 опит дигаше обороти на 4 хил. и след 3-4 мин. каране се успокояваха оборотите. Светваше и лампичката на check engina.
В крайна сметка се оказа температурен датчик.

http://img573.images...76/65231946.png

25 лв. диагностика+ремонт и 21 лв датчика и каручката пали безотказно.
Отговори

Opel_rules снимка Opel_rules 10 декември 2010 - 20:13

Много благодаря, колега. Ще сменя на риск топлинния датчик, макар че не съм правил диагностика на компютър. Всичките майстори казват че проблемът бил от него, пък дано се оправи. А по другите проблеми някой има ли идея?
Мнението беше редактирано от Opel_rules: 10 декември 2010 - 20:13
Отговори

tzvetkov снимка tzvetkov 10 декември 2010 - 21:38

Колега аз карам ц18нз която пак има сащия температурен датчик при мен правеше сащите магарии, и при мен проблема се оказа в температурния датчик.
Мнението беше редактирано от tzvetkov: 10 декември 2010 - 21:38
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 10 декември 2010 - 23:04

почти същите симптоми........с някои разлики но като цяло картинката беше почти същата.Само,че започна и да не пали и на студено или като запали веднага гасне.За сега диагнозата е запушени бензинови дюзи и съм дал един комлект дюзи да ги чистят и после ще видя дали ще има подобрение.

И аз се хвърлих на температурният датчик и го смених с нов оригинален .......... ефект нямаше.....никакъв.........

Явно в моя случай наистина ще се окажат дюзите защото на газ пали и държи обороти без никакви проблеми.......дори и преди малко на -3 градуса от второто завъртане запали и държи стабилни обороти.
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 10 декември 2010 - 23:04
Отговори

Opel_rules снимка Opel_rules 11 декември 2010 - 12:04

При мен същите изпълнения прави и на газ. Онзи ден я включих замалко на газ, за да проверя дали пак ще прави така и разлика нямаше.
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 11 декември 2010 - 12:25

Колегата по-горе го е казал - темп.датчик, а той дава инфо на ЕКУ-то и когато си на газ :clapping:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 11 декември 2010 - 12:42

 Opel_rules, на 11 Dec 2010, 12:04, каза:

При мен същите изпълнения прави и на газ. Онзи ден я включих замалко на газ, за да проверя дали пак ще прави така и разлика нямаше.

 Емо Ангелийн, на 11 Dec 2010, 12:25, каза:

Колегата по-горе го е казал - темп.датчик, а той дава инфо на ЕКУ-то и когато си на газ :clapping:

Абслютно си прав Емилио   :mhihi:
При мене  разликата е,че на газ работи перфектно за разлика от работата на бензин.
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 11 декември 2010 - 12:44
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 11 декември 2010 - 13:09

Същия проблем го има и познат,само че на Astra C16NZ,която се кара само на бензин. При -5 градуса пали от 1-2 оборота,като позагрее я няма никаква. Започва да се дави,прекъсва и едвам стартира.
Ще може ли някой да даде евентуално някакъв каталожен номер и къде се намира този датчик? Или от какво друго може да е проблема?


Поздрави!
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 11 декември 2010 - 14:06

Датчика е същият като на  Ц20НЕ мотора - 1338458 - 40 лева оригинален датчик и 30 лева алтернативният.

Датчика се намира при Астрата в предната част на тялото на термостата а на Вектра А с C20NE  в задната част точно срещу алтернатора
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 11 декември 2010 - 14:43

Точно темп датчика е . Ако толкова не ти се дават пари за датчик мога да ти кажа прост метод как да го провериш дали той е проблема.

Вземаш съпротивление закачаш го на датчика което отговаря примерно за загряла кола на 90 градуса и пробваш да запалиш когато колата е студена . Няма да може :) или ще прави тези проблеми които описваш и трябва да даваш гас.

С една дума доста съм си играл с това съпротивление и бях го направил по едно време постоянно да е на 40 градуса и така подаваше инфо към еку то ( колата е по-пъргава но с много висок разход) . В крайна сметка купих си нов датчик сложих го и така си карам .

Нито е скъп нито трудно се сменя . Е сега в студа няма да е много приятно но се пак 10-15 мин ще се прежалиш да се повъртиш покрай колата.
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 11 декември 2010 - 16:02

Благодаря много и на двама Ви за изчерпателните отговори! :clapping:
Това с резистора и аз го мислех,но някой ден колата като е в гаража.

Има ли смисъл да търся някъде другаде проблема,при положение,че кабелите са със съпротивление <6 КилоОма,а свещие не са омаслени или зацапани?

Поздрави!
Отговори

Vitan Vitanov снимка Vitan Vitanov 03 януари 2019 - 18:37

Какво е това нешто еку то?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg