Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с ускоряване /не качва повече от 100-110 км/

Гостcorsa2010_* 26 май 2013 - 17:00

Здравейте,

имам Opel Corsa 2010 (1.2, 85 кс.) механична ск.кутия, първи собственик съм. Колата си е тип-топ, като цяло съм я карала почти изцяло градско (около 12 000 км), извънградско може би 3-4 пъти. Не ми е правило впечатление, може би точно защото основно в града съм я карала, но от време на време не ме пуска да кача повече от 100-110 км, изобщо не мога да ускоря (на магистралата). Натиснала съм педала на газта до дупка, обаче нищо. После в един момент ме пуска, после пак не ще.. Не съм натискала никакви круз контроли и т.н., нямам идея просто какво е. Ще я дам на диагностика идните дни, но поне за мое успокоение някакво или идея някой да има?

Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от corsa2010: 26 май 2013 - 17:02
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 26 май 2013 - 17:08

Възможно е и да си попаднала на лош безнзин.
Само от една бензиностанция ли зареждаш? Ако не - от кои?
Отговори

Гостcorsa2010_* 26 май 2013 - 17:18

Да, зареждам само от OMV.
Иначе това ми се случва два последователни пъти на извънградско - веднъж през март, и веднъж този уикенд.
Отговори

Гостcorsa2010_* 26 май 2013 - 18:32

 stefanovv, на 26 май 2013 - 18:13, каза:

това е много странно. на коя скорост ги вдигаш тия 110? 6 та скорост има ли? като стигнеш тази скорост 110 колко оборота ти показва? Някакъв шум има ли от мотора нещо да се тресе? педала газта до дупка ли е?


на 5та ги вдигам, нямам 6та. На 100-110 ми показва малко след 3000 оборота, примерно 3100-3200. Особен шум не чувам, нищо не се тресе и т.н., всичко си е нормално. Газта е до дупка, но няма файда..
Отговори

Гостcorsa2010_* 26 май 2013 - 18:49

 stefanovv, на 26 май 2013 - 18:42, каза:

може да има някакъв фабричен дефект. на 12000 км би трябвало да се е разработил добре двигателя. На други предавки може ли да вдигне повече от тези обороти дето каза?


и аз се замислих за фабричен дефект; проблемът е, че нямам база за сравнение, тъй като градското каране не е критерий.. факт е обаче, че сега почна да го прави, преди го нямаше, ако беше дефект, може би щеше още при първо извънградско каране да го прояви.

Пробвах да мина на 4та, за да ускоря, но само вдигна обороти, ускорение нямаше..

То лошото е, че вече и гаранцията й мина.. :(
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 26 май 2013 - 19:12

А по талото вижда ли се този символ?
Публикувано изображение
Отговори

Гостcorsa2010_* 26 май 2013 - 19:20

не, нищо ми няма по таблото. Просто все едно съм задала някво ограничение на скоростта и не ме пуска повече.. после ограничението отпада и после пак се включва. Супер дразнеща история, особено когато изпреварвам и в един момент се оказва, че не мога да вдигна повече от изпреварваната от мен кола. Дразнещо, та чак и опасно.. уф :(
Отговори

espero2000 снимка espero2000 26 май 2013 - 19:25

Спала си си от нашия убав бендзин. Смени си горивния вилтър и смени малко бензиностанцията.
Отговори

Гостcorsa2010_* 26 май 2013 - 20:29

забравих да спомена, че колата ми е бензин..ако тва има някво значение..

 espero2000, на 26 май 2013 - 19:25, каза:

Спала си си от нашия убав бендзин. Смени си горивния вилтър и смени малко бензиностанцията.


мислиш ли? От 3 години само ОМВ ползвам..може би 1-2 пъти да съм си сипала от Лукоил.. ако е от бензина, нямаше ли да има такова поведение постоянно, а не ту да ускорява нормално, ту не?
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 27 май 2013 - 08:25

[quote name='corsa2010' timestamp='1369586951' post='1120452']

Пробвах да мина на 4та, за да ускоря, но само вдигна обороти, ускорение нямаше..

да няма проблем със съeдинитeля?
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 27 май 2013 - 09:44

Винаги ли на дълъг път ти прави този номер!!!! Има ли дни в които колата си набира и вдига повече от 100-110 км/ч. Изобщо има ли моменти когато е превишавана тази скорост.
Изхарчи колкото е възможно наличността в резервоара. Налей от скъпия бензин - 98 или 100 октана от Ромпетрол, ОМВ, Шел и др. но да са маркови бензиностанции, да не са от рода на ведомствени и селски.
Ако и тогава не се прояви осезаемо ускоряване и не могат да се достигнат по високи резултати, по скоро иди на майстор който разбира от този вид двигатели.
Ако се вдигат обороти, а не се чувства осезаема промяна в ускорението и вървежа, много вероятно е съединител.
Моля провери си и дали ти греят барабаните (дисковете) на спирачните механизми. Внимание :sad-smiley-046:
Ако колата е само на 12000 км, както е записано в първия пост, то не очаквай да хвърчи. Има време за разработка - който се движи в порядъка 40-60 х.км. Възможно е да има ограничение от производителя. От гаранционния сервиз нищо ли не ти казват.
Мнението беше редактирано от kibo_tom3111: 27 май 2013 - 09:52
Отговори

kztotev снимка kztotev 27 май 2013 - 10:09

Може софтуерно да е ограничен за разработка на двг. А да не ти подпират стелките педала на газта.
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 27 май 2013 - 13:46

Колеги не знам защо, но аз си мисля, че има някакъв ограничител.
Ще дам за пример някои мотори - имат три ограничителя - в електрониката, в двигателя и в ауспуха ! Струва ми се, че и тук нещо я ограничава защото имам познат с такава Корса същата чисто нова я е купил в момента е на 17 18 хиляди км. и извънградско я кара 130-140 км/ч.
Отговори

Гостcorsa2010_* 27 май 2013 - 13:50

stefanovv, да, по всяка вероятност ще направя диагностика.

vectrafenn, преди 4 месеца смених ключе на съединител /не знам дали точно така се казва, но така го нарекоха в сервиза/, тъй като много вдигаше оборотите. Не знам дали има връзка тва нещо..

kibo_tom3111, само на дълъг път съм го забелязала, тъй като само тогава вдигам над 100 /примерна шоферка съм/. Колата спокойно си вдига 150 км, като изключим тези изцепки, за които иде реч. Да, колата е на 12 000 км, не ползвам гаранционен сервиз вече, само за поправка на щети.

kztotev, как така да е ограничен за разработка? Нищо не подпира..

Срам не срам, да си кажа, аз маслото май е добре да сменя де.. Колата ми е 1ва регистрация 2010та, смених го 2011та, тогава имах навъртяни около 5 000 км, сипаха ми long life масло и тъй като миналата година почти 6 месеца не бях в БГ и не съм я карала, реших да го сменям тая година. Казаха ми, че може и мнг да се е утаило и т.н.

opel_16v, при положение, че съм вдигала повече км-та и това 'ограничение' ту се появява, ту не, какъв ще да е тогава този 'иде-ми-дойде-ми-ограничител'? И с каква цел се слага всъщност..?

п.п. не съм кифла, обаче поддръжката на колата ми е трудна, защото нямам никой, който да ми помага в тва отношение и се самообучавам кога какво къде и как.. та, възможно е сигурно и от маслото нещо да прави проблем, ще видя и това.
Мнението беше редактирано от corsa2010: 27 май 2013 - 13:52
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 27 май 2013 - 15:20

Маслото не може да ти прави такъв проблем!!!!!
Щом вдигаш 150 км/ч значи нещата не са съвсем зле. По скоро това е заводска настройка и би трябвало да внимаваш.
За Мазда е направена такава настройка за първите 3000 км. да не се вдигат повече от 3500 оборота.
Някои предлагат да направиш рестарт на компа, (откачане на акумулатора от клемите за няколко минути) с което тази настройка отпадала. Дали вярно не знам но може да провериш.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 май 2013 - 15:28

Най-добре си е сервиз и една добра диагностика. Както споменаха колеги преди мен, знам и лично съм бил свидетел, как едни чисто нов скутер, мощен.. вървящ като луд - просто стига определена скорост и до там! Действително имаше нещо от рода на "пломбиране", но обиколихме бая майстори, преди да се открие къде и какво е. Предполагам и при теб става дума за нещо подобно, предполагам някаква компютърна настройка (!?), която по неясни причини ПОНЯКОГА не сработва, и съответно тогава и преминаваш това 'ограничение'. Не вярвам да е от горивото, масло и т.н., но това си е лично мое убеждение.

p.s. А като се замисля.. нищо чудно и check-лампата да светва при настъпване на определената скорост, примерно.. обаче самата лампа да е извадена/лепена и т.н. Най-добре си е една диагностика, щом проблема се повтаря.
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 27 май 2013 - 15:33
Отговори

qwer6 снимка qwer6 27 май 2013 - 17:22

 corsa2010, на 26 май 2013 - 17:00, каза:

Здравейте,

имам Opel Corsa 2010 (1.2, 85 кс.) механична ск.кутия, първи собственик съм. Колата си е тип-топ, като цяло съм я карала почти изцяло градско (около 12 000 км), извънградско може би 3-4 пъти. Не ми е правило впечатление, може би точно защото основно в града съм я карала, но от време на време не ме пуска да кача повече от 100-110 км, изобщо не мога да ускоря (на магистралата). Натиснала съм педала на газта до дупка, обаче нищо. После в един момент ме пуска, после пак не ще.. Не съм натискала никакви круз контроли и т.н., нямам идея просто какво е. Ще я дам на диагностика идните дни, но поне за мое успокоение някакво или идея някой да има?

Благодаря предварително!


Идентичен на твоя проблем при мен се разреши с наливане на качествен бензин, добавка за прочистване на инжекцион и профилактика на клапана на разпределителния вал.
Отговори

hudson снимка hudson 27 май 2013 - 19:43

 DALGONSKi, на 27 май 2013 - 15:28, каза:

p.s. А като се замисля.. нищо чудно и check-лампата да светва при настъпване на определената скорост, примерно.. обаче самата лампа да е извадена/лепена и т.н. Най-добре си е една диагностика, щом проблема се повтаря.

Това отпада - в първия пост колежката е написала че е първи собственик и колата е на 12 хил. км.
Отговори

Гостcorsa2010_* 29 май 2013 - 13:38

 qwer6, на 27 май 2013 - 17:22, каза:

Идентичен на твоя проблем при мен се разреши с наливане на качествен бензин, добавка за прочистване на инжекцион и профилактика на клапана на разпределителния вал.


всички ли коли имат инжекцион? /сори, ако въпросът е тъп:))/ ...

Аз се замислих дали просто да не би да е бил голям наклонът.. и понеже не ми е много мощна колата, да се е задъхвала..
Днес ще се обадя да отида идните дни до сервиз, да видим какво ще ми кажат..
Мнението беше редактирано от corsa2010: 29 май 2013 - 13:39
Отговори

rs500 снимка rs500 30 май 2013 - 15:02

 corsa2010, на 29 май 2013 - 13:38, каза:

всички ли коли имат инжекцион? /сори, ако въпросът е тъп:))/ ...

Аз се замислих дали просто да не би да е бил голям наклонът.. и понеже не ми е много мощна колата, да се е задъхвала..
Днес ще се обадя да отида идните дни до сервиз, да видим какво ще ми кажат..


Здравей на 100% съм сигурен, че бензина е последното нещо, което ще спъне колата на 100 / 110 км. Ту става въпрос за нещо електронно, така както веднъж качвах глава на меган 2007-ма г. Запали колата но на място не можеше да вдига над 2800 оборота и се вкарах в е..аси филма докато не разбрах, че клиента си е купил така колата. При теб проблема е електронен. Най - малкото ако проблема е от бензина, когато спускаш по наклон ще ги подминаваш тези километри. Тук става въпрос за електронно ограничаване. Или грешка в ламда сонда или дебитомер.
Мнението беше редактирано от rs500: 30 май 2013 - 15:09
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg