Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Силов тунинг на X14XE

vLaDi RaCiNg снимка vLaDi RaCiNg 17 март 2009 - 14:48

Интересно ми е дали ще има някаква полза да се направи този двигател и какво по точно може да се подобри... :icon_razz2:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 17 март 2009 - 16:18

Продай си автомобила и си купи нещо предназначено за силов автомобилизъм.. Ако не - прерови зи форума и ще разбереш какво е "близка среща от Трети вид, м/у клапани и бутала" :icon_razz2:
Отговори

VanVan снимка VanVan 17 март 2009 - 16:30

Всъщност колегите искат да те предпазят, но ако можеш да си позволиш едни 10 големи, за тебе има един кит на dbilas-dynamic.de, който ще ти даде 190 к.с. по техния каталог...

http://www.dbilas-dy...s_eng/index.htm - това е адреса, избираш Turbo Systems, Opel/Vauxhaul и после търсиш този номер 10.100.002

Освен тях има и HG Motorsports: http://www.hg-motorsport.de/shop/product_i...XE-Engines.html - на снимките даже е Тигра... Можеш сам да конфигурираш ъпгрейдите, но имай предвид, че за да стане както трябва си иска поне едни 6-7 бона за части и после още 1500 за хубав ремап...
Отговори

VooDo0 снимка VooDo0 17 март 2009 - 16:57

Защо не и това:

http://www.sbdev.co.uk/Taper%20Kits/New%20...ntroduction.htm

http://www.sbdev.co.uk/Multi_Throttle_Kits...ntroduction.htm

Ето и ценовата листа:

http://www.sbdev.co....rice%20list.pdf

Приятно точене на лиги :)
Отговори

VanVan снимка VanVan 17 март 2009 - 18:20

 VooDo0, на 17 Mar 2009, 04:57 PM, каза:

Защо не и това:

http://www.sbdev.co.uk/Taper%20Kits/New%20...ntroduction.htm

http://www.sbdev.co.uk/Multi_Throttle_Kits...ntroduction.htm

Ето и ценовата листа:

http://www.sbdev.co....rice%20list.pdf

Приятно точене на лиги :)


Твоето предложение е малко неясно, защото само с дросели нищо няма да се получи.

Ако се избере атмосферния начин за тунинг, неминуемо се сблъскваме с ограниченията на оригиналната механика в двигателя, защото единствения осезаем начин за добавяне на коне е развъртането към по-високи обороти и установяването на условия, които да позволят това. За да стигнем до употребата на дросели, които всъщност веднага изпращат колата от улицата на пистата, трябва да минем и през всичко останало и така пак се заформя един "приятно" струващ кит...

@Generous - За 3 бона и 170 к.с. е добра оферта, но може и още по-тънко да минеш с едно XE + ревизия...
Мнението беше редактирано от VanVan: 17 март 2009 - 18:25
Отговори

VooDo0 снимка VooDo0 17 март 2009 - 19:26

 VanVan, на 17 Mar 2009, 06:20 PM, каза:

Твоето предложение е малко неясно, защото само с дросели нищо няма да се получи.

Ако се избере атмосферния начин за тунинг, неминуемо се сблъскваме с ограниченията на оригиналната механика в двигателя, защото единствения осезаем начин за добавяне на коне е развъртането към по-високи обороти и установяването на условия, които да позволят това. За да стигнем до употребата на дросели, които всъщност веднага изпращат колата от улицата на пистата, трябва да минем и през всичко останало и така пак се заформя един "приятно" струващ кит...

@Generous - За 3 бона и 170 к.с. е добра оферта, но може и още по-тънко да минеш с едно XE + ревизия...


Разгледай ги и ги прочети по-внимателно тия комплекти, според мен са доста интересни. Първото ниво на ъпгрейда включва тяхно ЕКУ, настроено и има "recommended options" - регулатор за налягането на горивото, други инжектори, датчик за атмосферното налягане, болтове (за главата?). Отделно пише, че това сработва на максимум само с техен изпускател или друг направен по техен дизайн. Клиентите им са го "инсталирали" на стандартна карантия - поне по техни думи. Има също така Customers Cars секция, където са описали кой к'во си е купил, к'во е модифицирал и к'во е постигнал от клиентите им. Вече следващите нива включват и карантия...
Тук е момента да кажа, че не съм ги "пробвал", просто давам информация на човека.
Отговори

vLaDi RaCiNg снимка vLaDi RaCiNg 17 март 2009 - 20:47

Мерси за инфото, но аз искам да направя тунинг на атмосферен мотор...турбо мотора е друга тема :)
Ако може малко инфо за някакви валове, маховик, колектори, генерация такива неща ме интересуват за атмосферен мотор.
Примерно ако си сложа всмукателен и изпусквателен колектор, други валове с по голям градус, маховик и някакви такива неща
мисля, че ще има ефект....затова направих тази тема, за да споделите ваще мнения по този въпрос ако желаете разбирасе, защото
човек се учи цял живот и ще е добре да понауча някой неща който незнам, ще е добре да разменим информация...
Отговори

Gomes снимка Gomes 17 март 2009 - 21:25

Аз имам същия двигател, само че на Астра Г и откровено казано не виждам смисъл да се прави каквото и да било по него. По-скоро замислям малко оптични интервенции. Иначе понеже някой спомена за спортен филтър нагоре, а това ми е голямата болка,защото съм именно с такъв, а както се оказа при мен той повече пречи, отколкото помага. Отделно, че вдига ужасен шум над 3000 оборота.
Отговори

vLaDi RaCiNg снимка vLaDi RaCiNg 18 март 2009 - 08:15

Твоя филтър е външен???
Аз мислех да си зимам вътрешен KN, но незнам чесно какво да правя.
Другия ми вариант е да продам Тиграта и да си взема Астра Ф 2.0 115/150 и
да не се занимавам с глупости....това май е най-добре>>> :icon_razz2:
Отговори

sauber снимка sauber 18 март 2009 - 08:44

 vLaDi RaCiNg, на 18 Mar 2009, 08:15 AM, каза:

Твоя филтър е външен???
Аз мислех да си зимам вътрешен KN, но незнам чесно какво да правя.
Другия ми вариант е да продам Тиграта и да си взема Астра Ф 2.0 115/150 и
да не се занимавам с глупости....това май е най-добре>>> :icon_razz2:


Зависи какво търсиш ! Ако просто ти се кара по бърза кола - ДА. Ако ти се чопли и искаш да си го направиш като собствен проект, е друг въпроса...
Така или иначе, тръгнал веднъж по пътя на силовия тунинг, трябва да си наясно, че преди каквато и да била интервенция по мотора, целия трябва да е в отлично здраве. Това само по себе си коства не малко средства :)
Хубаво е поне, че не прочетох в началото на темата нещо от сорта на " Спортния филтър който си купих за 15 лева, 15 или 20 коня качва :icon_wink2:
Отговори

VooDo0 снимка VooDo0 18 март 2009 - 14:06

 vLaDi RaCiNg, на 17 Mar 2009, 08:47 PM, каза:

Мерси за инфото, но аз искам да направя тунинг на атмосферен мотор...турбо мотора е друга тема :)
Ако може малко инфо за някакви валове, маховик, колектори, генерация такива неща ме интересуват за атмосферен мотор.
....

Тия линкове, които постнах са точно за атмосферен тунинг. Първият комплект са тромпети и електроника и за максимален резултат препоръчват техния изпускател. Съжелявам, че се повтарям, просто искам да съм максимално ясен.
Отговори

Gomes снимка Gomes 18 март 2009 - 20:14

 vLaDi RaCiNg, на 18 Mar 2009, 08:15 AM, каза:

Твоя филтър е външен???
Аз мислех да си зимам вътрешен KN, но незнам чесно какво да правя.
Другия ми вариант е да продам Тиграта и да си взема Астра Ф 2.0 115/150 и
да не се занимавам с глупости....това май е най-добре>>> :icon_razz2:



Филтърът ми трябва да е вътрешен, но за съжаление, някакво италианче е било решено да си вдигне десетина коня със спортен филтър и е изхвърлил кутията на филтъра. Нова струва 200 лева, а по моргите ги няма. Но за да не е пълен спам поста, мога да кажа, че този филтър според мен вкарва прекалено много въздух и не му помага, а по скоро пречи.
Отговори

sume снимка sume 20 март 2009 - 13:40

Ами аз мисля че дали ще си купиш нова кола за 10к или си направиш колата нова за 10к ,е много близко ,даже второто е по приятно!
Отговори

НиНаМкоСтАнА снимка НиНаМкоСтАнА 24 март 2009 - 18:07

Какъв е този филтър който вдига 15-20 кончета ? ? ? Говориш за въздушен филтър , на който цената е около 20 лв ? Така ли - или аз не съм разбрал :newsm05_41:
Отговори

Gomes снимка Gomes 24 март 2009 - 20:46

Казах го саркастично колега, няма филтър, който да вдига и 5 коня ако питаш мен. Моето мнение е, че X14XE е градски двигател и е безмислено да го пипаш по отношение мощност.
Отговори

petko_kucarov снимка petko_kucarov 01 септември 2009 - 19:41

здравейте колеги.интересувам се какво може да се направи за да се повишат конете на астра 1.4 16в-90к.с.знам че ще е най добре да си взема по мощен мотор,но не искам.досега съм направил-спортен панелен филтър КН,променена генерация/без катализатор,проходно средно гърне и спортно крайно/,клапан за налягането на горивото.и колата се поодпуши,но искам да направя още нещо преди да сложа чип.та какво може да е то.само да уточня че колата се кара и на газ,поне за сега.ако се наложи може и да махна газовата.надявам се някой да ми помогне.и предварително благодаря на всички.поздрави.
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 02 септември 2009 - 18:14

Здрасти колега аз съм с С14SE и също мислех да повиша някакси мощността, и стигнах до извода, че има смисъл само ако се направи:
генерация, филтър, турбо, чип
тъй като ще излезе един куп пара това нещо.. аз сметнах да се сложи само турбо и филтъра да сменя
поне така е най-ефтино, и разликата в можността е голяма, но генерацията си казва своето, чипа можеш да го изключиш, но смениш ли филтър, генерация и турбо.. чипа ще вдигне поне 15 - 20 к.с., така че има смисъл
в 1 сайт гледах 1 корса с C14SE с тези работи които ти казах по-горе, и казват, че е 165 hp, незнам доколко е достоверна тази информация, но както и аз го смятам, турбото ако даде поне 20 к.с, от генерацията некой кон, филтъра и той, и накрая за черешка чип.., от 90 к.с би тряяло да скочи поне на 150 :icon_wink2:
отделно ако тръгне се пипат буталата ..
иначе на 1.4 150 к.с ще се усещат много повече отколкото на 2.0 150 к.с. ...

п.с. колеги да не почнете, по-добре си вземи друг двигател, човека иска си 1.4 ... и аз така съм решил, щото ще харчи мн по-малко от двулитровия вариант, а и къде къде ще е по-леко
Мнението беше редактирано от AstraFen: 02 септември 2009 - 18:23
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 02 септември 2009 - 18:19

Че то ако ще дава толкова пари за турбо ,по-добре да си сложи нов двигател и ще му стъпи на същите пари !Направо за 1000 лв може да си забоде едно С20ХЕ!Направо вадиш тоя и слагаш другия (лично мое мнение )Със сигурност няма да можеш да си докараш чак такъв голям вървеж с това1.4!Пожелавам ти успех с което и да се захванеш!!Ще чакаме развитие !!!

Поздрави!! :icon_wink2:
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 02 септември 2009 - 18:27

 Mr^DeatH, на 02 Sep 2009, 07:19 PM, каза:

Че то ако ще дава толкова пари за турбо ,по-добре да си сложи нов двигател и ще му стъпи на същите пари !Направо за 1000 лв може да си забоде едно С20ХЕ!Направо вадиш тоя и слагаш другия (лично мое мнение )Със сигурност няма да можеш да си докараш чак такъв голям вървеж с това1.4!Пожелавам ти успех с което и да се захванеш!!Ще чакаме развитие !!!

Поздрави!! :icon_wink2:


опасявах се някой да се изкаже подобно, то ясно е че парата ще е такава, въпроса е, че ще е по-лек и в няква степен и това ще допринесе за по-добро ускорение, и по-малко ще харчи..
C20XE то незнам колко харчи но не ми се верва да е под 10л/100км,
мойто C14SE - 90 hp харчи 5 на 100км .. ако му се направат по-горе изписаните нещица, незнам колко ще увеличи разхода, но хич не ми се верва да се качи над 7 :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg