Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Избор на Vectra C бензин

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 октомври 2019 - 20:41

 Gena_bs, на 14 октомври 2019 - 18:11, каза:

Муден ми се видя, като се има предвид, че постоянно карам колата от подписа.


Хаха. Точно това ме учудва. По 2 е. Тежко е купето и усещаш липсата на въртящ момент. Мощност си има.
Отговори

benzy снимка benzy 14 октомври 2019 - 22:23

Абе знам че не си падаш по дизели... ама що не погледнеш нещо такова?
https://www.mobile.b...75&slink=cru08q

8 000 лева за тоя опел ми се виждат множко.
Със спестените пари АКО се налош и ще оправиш "дизеловите" проблеми, после ще си откараш и то при поне 2 литра ако не и повече на 100 разлика в горивото, т.е. продължаваш да пестиш...

А това за което бобобоби и Нещо Смислено говорят сега го ям. Нема тяга с малък двигател за купето и не е кеф...

https://www.mobile.b...48&slink=cru08q
а тука големия ти страх от дюзи е вече премахнат :)
Мнението беше редактирано от benzy: 14 октомври 2019 - 22:25
Отговори

sdonio снимка sdonio 15 октомври 2019 - 12:57

 benzy, на 14 октомври 2019 - 22:23, каза:

Абе знам че не си падаш по дизели... ама що не погледнеш нещо такова?
https://www.mobile.b...75&slink=cru08q

8 000 лева за тоя опел ми се виждат множко.
Със спестените пари АКО се налош и ще оправиш "дизеловите" проблеми, после ще си откараш и то при поне 2 литра ако не и повече на 100 разлика в горивото, т.е. продължаваш да пестиш...

А това за което бобобоби и Нещо Смислено говорят сега го ям. Нема тяга с малък двигател за купето и не е кеф...

https://www.mobile.b...48&slink=cru08q
а тука големия ти страх от дюзи е вече премахнат :)

Ако има нещо, ръждясващо по-бързо от старите модели на Опел и дори по-бързо от Мазда, е точно тази С-класа на Мерцедес... Да не говорим, че относно вътрешното пространство С-класата въобще не може да се мери с Вектра-та, дори и седан... Един глас от мен за Vectra C 1.9 CDTI - без значение Z19DT или Z19DTH - няма нещо страшно в поддръжката му.
Отговори

benzy снимка benzy 15 октомври 2019 - 17:19

Уж важи за моделите до 2004/5, след фейслифта антикорозионната защита е драстично подобрена.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 15 октомври 2019 - 17:29

Така е, Бенз, пък и доста е преувеличено това, че Ц класата е едва ли не най- ръждясващата кола.
Отговори

V. Georgiev снимка V. Georgiev 15 октомври 2019 - 21:14

Здравейте колеги. Ако мога да се присъединя към питането на автора на темата относно Вектра Ц. Интересува ме някой запознат ли е с мотора Z32SE, тъй като за него не намерих почти никаква информация. Благодаря предварително
Отговори

benzy снимка benzy 15 октомври 2019 - 22:18

Сифурно няма и да намериш колега, бая рядък е по нашите ширини.
Май е здрав и непретенциозен мотор ама и не кой знае колко вървежен.
Може би трябва да го потърсиш и като LA3 - с тоя код го монтират американците на техните кошници :)
Отговори

Калчо снимка Калчо 19 октомври 2019 - 12:12

Само да споделя, намери се автомобил. Accord 2007 2.0 155 с БРЦ инжекцион. Благодаря на участвалите във форума.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 октомври 2019 - 12:52

Ай чИстито, дет се казва. Сега направи тема във форума за новата придобивка в раздел "други", за да я видим.
Те тука: https://www.opelclub...hp?showforum=54
Мнението беше редактирано от zdravkop: 19 октомври 2019 - 12:53
Отговори

don_balon73 снимка don_balon73 26 октомври 2019 - 22:51

Здравейте! Съвсем пресен съм във форума и се регистрирах единствено защото и ад като Калчо имам сходни дилеми :icon_wink2: :icon_wink2: Първо да му честитя новата придобивка, Акордът е страхотен автомобил, по който и аз се заглеждах, но за съжаление ми идва малко тесен :sad-smiley-046: 191 см и 105 кг съм, а домочадието също е дългокрако :icon_wink2: Пожелавам му много безаварийни километри и само масло и консумативи да сменя :icon_razz2: Понеже и аз загледах тая Вектра https://www.mobile.b...570633289740712, в крайна сметка какво стана, Калчо ходи ли да я гледа? Благодаря и бъдете здрави!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 27 октомври 2019 - 18:31

don_balon73, питай Калчо на лични.
Отговори

don_balon73 снимка don_balon73 27 октомври 2019 - 21:19

Здравко :thu:
Отговори

benzy снимка benzy 28 октомври 2019 - 00:42

Че Вектрата по-просторна ли е от Акорда :confused:
Един клас са, разликата надали е повече от 2-3 санта. Ако не се пъхнеш в такава кола просто трябва да смениш класа с нещо като миниван или белким пък и лимузинка тип С клас :icon_wink2:
Отговори

don_balon73 снимка don_balon73 28 октомври 2019 - 12:51

В интерес на истината и при двете /Акорд и Вектра/ разстоянието отзад не е огромно, но Акордът ми теснее някакси и странично, абе не се чувствам добре в него, не знам защо :naughtynono: Принципно Мондео МК4 ми е най на сърце, но няма читави екземпляри, освен това поддръжката е по-скъпа.
Отговори

benzy снимка benzy 28 октомври 2019 - 14:14

Що не пробваш с нещо като Фолксфаген Шаран? Ако и това ти е малко трябва да пробваш с автобус :)
Отговори

don_balon73 снимка don_balon73 28 октомври 2019 - 15:51

benzy, не ги харесвам вановете, падам си по лимузините, ама без премиум марките :biggrin: Виждам, че Insignia като че ли е по-просторна отзад, но пък и финансите са по-големи. Може да проверя какво се предлага на пазара :20ashley_results: Иначе съм свел избора до Мондео МК4, Авенсис /въпреки че ми е много грозен/, Лагуна /въпреки че отзад също е тесничко/, Хюндай Соната, Кия Маджентис, Шкода Суперб /принципно не ми е в бюджета, но и тях гледам/, и сега отскоро Вектра и Insignia. Говорим за коли от 2008 г. нататък, по-стари не ща :icon_wink2:
Отговори

benzy снимка benzy 28 октомври 2019 - 20:34

е то и аз си падам по двуврати роудстъри ама трябва и работа да върши :)
Лагуната по-скоро недей... Шкоде 2007-8 мисля че може да намериш за около 7-8, което май беше колкото Вектрата, за която питаше. Дето се вика то аха аха това вече е и долна граница за прилична Инсигния. Иначе предвид последната ми покупка и перипетии бих ти казал замисли се ако можеш с някое заемче да добавиш нещо към бюджета и да вземеш нещо по. 100 лева на месец да плащаш са няколко хилядарки в кола а това е съществена разлика в колата и състоянието и.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 28 октомври 2019 - 20:53

Няма нищо по-лошо от това да вземеш пари на заем и да си купиш с тях кола, щом опираш до заем за да купиш кола значи тя не е а теб.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 28 октомври 2019 - 21:00

 mrsch66, на 28 октомври 2019 - 20:53, каза:

Няма нищо по-лошо от това да вземеш пари на заем и да си купиш с тях кола, щом опираш до заем за да купиш кола значи тя не е а теб.

ВЕрно ли няма нищо по- лошо от това? Я пак се замисли! :icon_evil2: Много хора си купуват кола или на изплащане или със заем, така че нищо страшно не е или пък фатално. Всеки си преценява- след като може да си изплаща заема или лизинга, на теб какъв ти е проблемът, че ще определяш на хората кое е най- лошото???
Отговори

benzy снимка benzy 29 октомври 2019 - 00:53

 mrsch66, на 28 октомври 2019 - 20:53, каза:

Няма нищо по-лошо от това да вземеш пари на заем и да си купиш с тях кола, щом опираш до заем за да купиш кола значи тя не е а теб.

До скоро можеше да се съглася с тебе... ама има и по-лоши неща, като да наливаш пари в стара каца без дъно :)
Говоря за малка сума, с която да си допълниш бюджета. И говоря за добре премерено решение за сума, която не те оставя гладен, а която може да покриваш без лишения.
Ако не залиташ към луксозен автомобил, при добро стечение на обстоятелствата, в дългосрочен план това може да ти излезе дори по-евтино. По нисък разход, по-малко ремонти, вече по-малко данъци и накрая все още някаква остатъчна стойност при продажба.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg