Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

разчитане на следните грешки

blagom снимка blagom 08 декември 2009 - 16:38

твоето е друго. 0130 е съвсем различна грешка. и при мен понякога ми светка. и аз съм с пауърджет, но на пропан бутан. примерно ако запаля при топла кола или ако включа климатика при високи околни темп и на празен ход.
двата варианта са - ленива и заминаваща ламбда или много бедна смес в повечето случаи. представи си, че си е натиснал на баира и компа казва дай още газ бедна ми е сместа и коригира колич. на горивото и сместа си остава бедна и ламбдата не мърда да речем от 0.3V и така за 2-3 сек. -> напълно достатъчно да светне грешка 0130. също ако е богата сместа същата работа.
виж на диагностика как ти е ламбда коеф. - според мен това най-добре ще каже каква ти е сместа.
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 08 декември 2009 - 17:04

Колега и аз така мислех и затова ми предложиха след автоматичните настроики допълнително да ми обогатят сместа чрез софтуера , съгласих се и разхода ми се вдигна малко но ефектът е никакъв :mhihi: . Сега се почва голямото сменяне на всичко под ред на номерата като евентуално ще направя диагностика на ламбда сондата преди това. Други идеи просто нямам. Мисля да сложа и тап но всички твърдят че това няма да помогне при този проблем с грешка 0130.
Отговори

blagom снимка blagom 09 декември 2009 - 09:59

малко изместихме темата но ще ти отговоря
не знам къде си слагал ГИ но доколкото знам ТАП или адванс процесор е задължителен за метан инжекцион. тея дето ти говорят че няма да има разлика сигурно толкова разбират. ефект има даже при пропан бутан. доколкото знам без тап на метан колата е като бабичка и няма как да е иначе. метана има октаново число над 130 и гори много по дълго от газта и от бензина. моят ГИ е без тап, понеже тея пичове дето ми го слагаха просто са решили да ми го спестят - 150 кинта в техния джоб :mhihi: . мишо се занимава с пауърджет - отивай при него.
Мнението беше редактирано от blagom: 09 декември 2009 - 10:03
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg