Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Проблем при активиране на борд компютър на Астра Н Z19DTL

sdonio снимка sdonio 21 юни 2018 - 12:53

Здравейте колеги,
Имам китайски OP-COM, който се разбира и работи перфектно на Вектра-та ми /Vectra C Caravan Z19DTH/. Мой приятел си купи Астра Н /Z19DTL/ с CID-дисплей и CD70 MP3, но не му работи борд компютъра. При натискане на бутона BC дава опция само за таймер и Main. Закачих моя OP-COM с цел да му активирам борд-а, но когато вляза в подменюто където ми изкарва инфо за версията на софтуера ми изскача прозорец за грешно System-ID и списък с други варианти от които да избера. Независимо кой вариант избера щом вляза в менюто за програмиране не ми изкарва други списък с други опции за софтуера, съответно няма как да го сменя. Пробвах и със Зафира В, но резултата е същият. Пробвах на Вектра-та ми - всичко е ОК. Дали някой има представа какъв би могъл да е проблема - версията на OP-COM-а ли? Как да сменя System-ID? Трябва да ги "разведа" и "оженя" отново или нещо друго? Благодаря предварително на отзовалите се.
Мнението беше редактирано от sdonio: 21 юни 2018 - 13:08
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 21 юни 2018 - 17:09

Влияние оказват следните фактори от най-важни към маловажните:
1.Версия на оп-ком 100219; 120309 или 131223
2.Версия на FTDI драйверите
3.Версия на уиндоус-а ХР; 7-а
4.Версия на кабела 1.39; 1.45; 1.59 или 1.64

Относно конкретния случай първо си виж версията на процесора в кабела-да няма МЯУ. Правиш копие на твоита версия на програмата и я обновяваш (интернет ъпдейт) или нещо такова от началният екран, и ако стане чак тогава човъркай по колите. Списъкът с кодове в твоят оп-ком е непълен затова ти дава грешка. Не развеждай нищо че да не си вкараш таралеж където не трябва.
Отговори

sdonio снимка sdonio 22 юни 2018 - 08:47

 dusty rain, на 21 юни 2018 - 17:09, каза:

Влияние оказват следните фактори от най-важни към маловажните:
1.Версия на оп-ком 100219; 120309 или 131223
2.Версия на FTDI драйверите
3.Версия на уиндоус-а ХР; 7-а
4.Версия на кабела 1.39; 1.45; 1.59 или 1.64

Относно конкретния случай първо си виж версията на процесора в кабела-да няма МЯУ. Правиш копие на твоита версия на програмата и я обновяваш (интернет ъпдейт) или нещо такова от началният екран, и ако стане чак тогава човъркай по колите. Списъкът с кодове в твоят оп-ком е непълен затова ти дава грешка. Не развеждай нищо че да не си вкараш таралеж където не трябва.

ОК, ще проверя всичко, за да не говоря наизуст и ще пиша. Ето в какво съм сигурен - ползвам го c WIN 10 и версията на кабела е 1.59. Интересно ми е защо ми дава списък с варианти за борд-а на Вектра-та ми, а на Астра и Зафира - не.
Мнението беше редактирано от sdonio: 22 юни 2018 - 08:56
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg