Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Колеги помагайте колата е за смяна на съединител !

basta снимка basta 05 септември 2012 - 17:51

Здравейте колеги,
От известно време като карам колата си я усещам , че само се форсира и мн трудно ускорява . Питах познати и ми обясниха , че трябва да сменям съединител ... Попитах майстори уж познати те искат да ми свалят кожата от гърба .Моля ви се кажете ми някой свестен майстор да ми направи съединителя или някой колега от форума да я погледне от София съм В Княжево живея . Кажете ми и само феродовия диск ли се сменя или и претискателния ... Благодаря ви много колеги
ПОЗДРАВИ.....
Отговори

traqn_savov снимка traqn_savov 05 септември 2012 - 18:15

Цитат

Попитах майстори уж познати те искат да ми свалят кожата от гърба
90 -100 лева е труда за смяната на съединител поне тук..

поне едно с 250-300 лева се запаси..

Карай я до Варна, ако смяташ че тук ще ти излезе по евтино... :moderator:
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 05 септември 2012 - 19:13

Може да мине и само с феродов, зависи колко време е приплъзвал и е
нагревал притискателя, но това ще се прецени като се демонтира.
Отговори

basta снимка basta 10 септември 2012 - 17:36

Колеги май си намерих майстор , видех се днеска с едно момче и той ми иска 80 лв. обаче ми обясни , че трябва и някъв лагер или лагер помпа да се смени . Кажете ми кво представлява тва чудо и колко горе долу струва....
Благодаря ви много а и цената според вас добре ли е ?
Отговори

traqn_savov снимка traqn_savov 10 септември 2012 - 20:28

http://drive.bg/prod...83&ModelId=5916

ето тава, за скромната цена от 470 лева, какво му плащаш... :moderator:

Съединителя комплект на ЛУК е 385 изключващият лагер е 470 лева труд 80 лева 935 лева.
Мнението беше редактирано от traqn_savov: 10 септември 2012 - 20:36
Отговори

dionisi снимка dionisi 10 септември 2012 - 20:47

А сигурно ли е че трябва и лагер помпа да се сменя, че наистина е цифра.

Иначе аз като сменях моя смених само феродовия, но видях зор докато намеря само него, защото се продава в комплект с притискателя.

За информация феродовия го взех за 80-100лв горе долу.
Отговори

medyn снимка medyn 10 септември 2012 - 20:50

моят лагер помпа на люк беше 200лв за работа 100 първо провери дали имаш лагер помпа след това купуваш след като ти я свалят взимаш я и отиваш в магазин на лада на новите модели е същата струва казаха ми след като смених моята та на ладата била 16лв и доколкото зная почнели да буксува не е добре да се кара защото отива огледалния диск а инак феродовия е ефтин. успех с ремонта
Отговори

basta снимка basta 10 септември 2012 - 21:24

феродовия диск е употребяван малко но е в добро състояние ... зел съм го без пари .
Та кво ми предложи колегата ако тая мойта лагер помпа е заминала да я зема и да зема такава от лада нали ?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 септември 2012 - 21:42

Колега, ще разсъждавам на глас. За работа ще ти вземат към 100-ина лева. Заслужава ли си според теб да сложиш части, втора ръка? Вземи си притискател и феродо нови на Luk, а лагер-помпата може и да не я сменяваш, ако не ти тече, не шуми и тн. Това със замяната с Ладова не съм много убеден, че ще стане.
Отговори

traqn_savov снимка traqn_savov 11 септември 2012 - 03:30

 basta, на 10 септември 2012 - 21:24, каза:

феродовия диск е употребяван малко но е в добро състояние ... зел съм го без пари .
Та кво ми предложи колегата ако тая мойта лагер помпа е заминала да я зема и да зема такава от лада нали ?


ако се изважда само лагера става да се подмени само той, ама на повечето е един цялостен възел, и ако лагера шуми се сменя целият възел, другото са ишмари, а да вадиш кутия не е като да режеш халва и да ядеш..

и как го разбра че е хубав този притескател втора употреба, докато не го сложиш да тръгне колата не можеш да знаеш... :smile3560:
А за монтирванетао на ладов... браво ве защо направо не вземеш лада :confused: :clapping: :surrender:

Давай я в някой сервиз от който са доволни колегите, и готово няма какво да му мислиш.. :newsm05_41:
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 11 септември 2012 - 08:21

 traqn_savov, на 11 септември 2012 - 03:30, каза:


А за монтирванетао на ладов... браво ве защо направо не вземеш лада :confused: :clapping: :surrender:

.. :newsm05_41:

защо пък не!аз ще пробвам следващия път!карах 3 години с ладова горна помпа що не и с долна.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 11 септември 2012 - 08:41

Много е важно майстора дали си разбира от работата.Като се свали скоростната ще прецени дали е за смяна лагер помпата.Може леко да се смаже и да се смени само феродовия но всичко на място ще се реши.Аз смених само феродовия и сега все едно карам друга кола.Спор няма ,че най добре да се смени всичко от до!....По не официална информация /леко криминална/ от един момък който е ходил на специализация в чужбина ми каза ,че всички съединители специално за феродовия диск е на "валео" като различно е само пружините и другите неща! :devil-smiley-019:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 11 септември 2012 - 12:57

За такива скъпи меко казано ремонти според мене поръчването на части от ebay е решение, което ще спести пари. Аз все още не съм поръчвал части, но много се замислям! Колкото до Ладовата помпа то ако някой е карал с такава дълго време аз не виждам проблем.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 11 септември 2012 - 13:07
Отговори

basta снимка basta 04 октомври 2012 - 13:00

Така днеска я закарах колата в бокса и свалиха всичките такъми от нея , феродовия диск е станал като огледало може да се огледаш в него , притискатела е малко надран по средата и има като вдлъбнатина по целия май и той е за смяна а лагер помпата има лек луфт ...
Питах го майстора дали има живот в тая помпа той ми каза , че трябвало и нея да я сменям била е пред счупване щот имам луфт , питах го дали може да я смаже ми каза , че тя е капсолована и няма как да я смаже единствено така може да я остави , обаче тая помпа нито вие нито тече не знам кво да правя .. Също той ми поръча и некъв съединител на ацделко кажете ми тая марка добра ли е с какви отзиви сте към нея и каква цена варира комплекта съединител щот аз се урисих с 250 лв . и работа 100 ако сменя и лагер помпата и си става цифра ....
Мнението беше редактирано от basta: 04 октомври 2012 - 13:07
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 04 октомври 2012 - 13:39

Доколкото знам,се предлага само лагер за помпата.Може да се провери.
Отговори

joker снимка joker 16 декември 2016 - 11:57

Колеги, помагайте! Имам опел корса 1,7 dti 75 к.с. 2002г.
Когато се сменя съединител, какви части са необходими?
По точно маховика сменя ли се?
Проблема ми е, че на празен ход имам промяна в звука на шума на мотора и при натискане на съединителя изчезва.
Какво трябва да направя, тъй като не намирам нищо по темата. Благодаря ви предварително.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 16 декември 2016 - 12:49

Корсата не е с демпферен маховик така че не е нужно да се сменя с изключение ако е надран или посинял от преплъзване и сигурен ли си че е виновен съединителя а не някой лагер в кутията.
Отговори

joker снимка joker 16 декември 2016 - 13:20

Имаш впредвид лагер помпата ли?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 16 декември 2016 - 15:05

Лагер-помпа и лагер В кутията са две различни неща.
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 18 декември 2016 - 22:29

 joker, на 16 декември 2016 - 11:57, каза:

Колеги, помагайте! Имам опел корса 1,7 dti 75 к.с. 2002г.
Когато се сменя съединител, какви части са необходими?
По точно маховика сменя ли се?
Проблема ми е, че на празен ход имам промяна в звука на шума на мотора и при натискане на съединителя изчезва.
Какво трябва да направя, тъй като не намирам нищо по темата. Благодаря ви предварително.

Това е лагерът на входящия вал на скоростната кутия кутия.Не обвинявай съединителя!Нито лагер помпата.Казвам го от опит.
Мнението беше редактирано от пешо-жоро: 18 декември 2016 - 22:30
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg