Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Немски или италиански съединител ?

Nasix снимка Nasix 26 май 2009 - 14:17

Здравейте от мен. Изправен сам пред дилема, карам Астра Ф 92 година и като при всяка кола дойде време и аз да сменя съединител. Само че не знам кой са по добри немските или италианските. За немския ми искат минимум 200 лв докато италианския е около 130-140 и не знам как да постъпя.
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 26 май 2009 - 14:19

Колега сам си си отговорил...
Хубавите марки се продават комплект-феродов с притискател, не отделно.....
Отговори

Nasix снимка Nasix 26 май 2009 - 14:31

Аз попринцип си говоря за комплект, само че ми предлагат два варианта и се чудя дали италианския няма да се окаже грешен избор, защото чух че много бързо се износвали или давали дефекти.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 26 май 2009 - 14:58

Никой не може да отговори еднозначно на такъв въпрос- нито се знае колко е "немски" немския, нито за какъв италиански става дума. Освен това по-високата цена не е гаранция за качество- всеки боклук може да бъде предложен и за 2 и за 200 лв. Аз лично си сложих Валео, на което пише, че е произведено в Корея.
Отговори

MaRiQn снимка MaRiQn 26 май 2009 - 21:20

 Nasix, на 26 May 2009, 03:31 PM, каза:

Аз попринцип си говоря за комплект, само че ми предлагат два варианта и се чудя дали италианския няма да се окаже грешен избор, защото чух че много бързо се износвали или давали дефекти.


има един магазин в Бургас мисля че се казваше Foxa Auto намира се там до мото фое някаде
та там си взех за мойта астра италиански комплект и просто си нямам проблеми даже са мн готини и каточе ли найстина разбират
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 27 май 2009 - 19:28

аз сменях съединител преди година и половина.притискател, феродов диск и аксиален лагер.италиански неща уж,около 160 лв всичко.засега няма грижи.изминал съм към 30 000 км.май марката беше метели.и трите неща се продаваха отделно
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg