Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Поправка предна броня

pluvecat снимка pluvecat 08 октомври 2011 - 08:55

Тази броня дали ще може да се оправи ? Какъв е целия процес ? И дали ще излезе много скъпо ? Защото бронята мога да я взема на оферта

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от pluvecat: 08 октомври 2011 - 08:56
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 08 октомври 2011 - 10:52

Ако ти е много на оферта, по добре си купи нова, иначе как ги правя аз... Взимам един дебеличак многожилен кабел, и го режа на около 3-4 см дължина, махам изолацията и оставям само жицата, разплексвам и взимам по 5-10 жици от кабела... Взимам един човек да ми държи събрано там където е спукана бронята и от вътрешната страна с поялник вкарвам жиците хоризонтално и с поялника в пластмасата демек правиш нещо като шев само че не го шиеш а просто вкарваш жица в пластамасата, като гледаш и да не натискаш прекалено много защото жиците ще излезнат отпред... Топиш и натискаш докато жицата спре да се вижда отзад и гледапюш също и цепнатото да се закрие, след като свършиш по цялата дължина, много леко отпред където е цепнато минаваш с поялника за да се закрие цепнатото без да се натиска, и вече следва кит, шкурене, шприц и боя и бронята е като нова... Ако е от фибростъкло, взимаш стъплоплат и епоксидна смола или полиестерна и мажеш от вътре и пак кит и т.н... Важното е кита да не е боди а за пластмаса той е един черен, защото бодито пада след време...
Отговори

pluvecat снимка pluvecat 08 октомври 2011 - 10:59

Много благодаря за хубавото обяснение,бронята е оригинална irmscher,ще я взема а пък после ще му мисля,благодаря още веднъж
Отговори

mcorg снимка mcorg 08 ноември 2011 - 21:02

Пробиват се дупки в бронята около (от двете страни на пукнатината) пъкнатината и в краищата (за да се спре процеса на напукване). Мажеш с фибростъкло слагаш стъплоплат, като изсъхне шлайфаш и си готов. :smile3560:
Отговори

Димитър Бодилков снимка Димитър Бодилков 03 май 2012 - 19:26

Колега ако купуваш друга броня дай оферта за тази
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 13 май 2012 - 14:21

Има сервизи за лепене на брони, този шев е около 20лв защото бронята е свалена. Боята е около 150лв.
Отговори

omega A 3000-24v снимка omega A 3000-24v 17 юни 2012 - 20:24

 kotzeto, на 13 май 2012 - 14:21, каза:

Има сервизи за лепене на брони, този шев е около 20лв защото бронята е свалена. Боята е около 150лв.

Леле пичове ще ме оморите от смях,някой борил ли се е от вас със броня от такъв материал,това чудо технологично няма лепене.дупчиш успоредно подлагаш отзад ламарина(хромникел или аломиниева)за да не тръгнат после разни ръжди.Успех със маниполацията колега,иначе е мнго готина и гъвкава докато не се разцепи някъде.Гадовете от опел е правят така умишлено за да им се дупим после за нови направо.
Мнението беше редактирано от omega A 3000-24v: 17 юни 2012 - 20:26
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 17 юни 2012 - 20:32

 omega A 3000-24v, на 17 юни 2012 - 20:24, каза:

Леле пичове ще ме оморите от смях..


-Подкрепят колегата в колективния смях.. :biggrin: :biggrin:

До автора на темата - взимай бронята и хич не се замисляй даже. А за поправката.. ако не си го правил до сега, едва-ли ще го направиш така, че след това да ти хареса. Пък и са прави колегите, повече от 20-30лв. за поправката няма да ти вземат. После малко кит тук-там, повечко шкурене (щото помня колата ти е друг свят), основа може-би.. и боя разбира се.

p.s. А ако някой някога се заеме да си залепи бронята (от посочения тип) - 100% по-лесно, по-бързо и най-вече ЕФЕКТНО и ефикасно ще стане, ако пробвате с подобно на долното ОРЪЖИЕ.. :mhihi:

Публикувано изображение
Отговори

spasito снимка spasito 17 юни 2012 - 22:21

В интерес на истината си е точно така тези брони на IRMSCHER не се лепят като другите защото това не е пластмаса а някакъв вид гума.Може да е смешно но най лесно става с Капчица за първоначално закрепване после лека армировка отзад-алуминиева мрежа или нещо такова залята с хубав силикон,влакнест кит и т.н.т.Вече три такива брони съм оправил и няма проблем.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg