Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Загуба на мощност

Muaddib снимка Muaddib 25 февруари 2012 - 09:57

Здравейте колеги,
Имам следния проблем:
Преди десетина дни звукът на колата се промени, намаляха оборотите при празен ход, започнаха някакви вибрации, има загуба на мощност или по-скоро ускорява по-бавно. Интересното е ,че не го прави всеки път. Понякога по цял ден е с проблем,друг път след 5-10 мин. почивка проблемът изчезва. Понякога жълтата лампа ми свети по цял ден, друг път само мига. Карах я на диагностика и там ми казаха ,че отчитат прекъсвания в четвърти цилиндър. Според тях изпускателния клапан е тръгнал да прегаря. Въпреки ,че изобщо не съм специалист в тази материя, ми се вижда нелогично този елемент, който работи при най-екстремните натоварвания в колата, един път да бачка, а след ново палене след 5-10 мин. , да спре да работи. Диагностикът още така ми каза да я карам така докато остане на три цилиндъра. Този съвет също не ми се струва добър. Не смятам, че когато има някакъв регистриран проблем колата трябва да се съсипва.
Ако има колеги със същия или подобен проблем да казват какво са правили. Тук , също така, има специалисти по двигателите- нека и те да изкажат мнение по въпроса.

Благодаря Ви предварително!
Отговори

Muaddib снимка Muaddib 03 март 2012 - 08:30

От известно време забелязвам ,че проблемът се появява, когато навън е студено. Ако температурите са положителни, го няма. Идва лято, ама все пак...
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 март 2012 - 13:50

при следващата диагностика запиши грешката и кажи каква е точно, при тези проблеми обикновено има проблеми с бобината, често с ЕКУ, има и случаи на проблем в куплунга на бобината...
Отговори

i.iliev снимка i.iliev 03 март 2012 - 20:51

Смени свещите ако не се оправи мери компресията може худравличен повдигач да задържа и като стопли маслото и то изтънее да се оправя проблема! А като го направи пробваи да я форсираш на място на високи обороти и виж няма ли да се оправи (временно до следващото гасене)
Отговори

talatinov снимка talatinov 03 март 2012 - 21:42

Ако се оправи от какво е?
Отговори

StanimirPopchev снимка StanimirPopchev 03 март 2012 - 21:55

 i.iliev, на 03 март 2012 - 20:51, каза:

Смени свещите ако не се оправи мери компресията може худравличен повдигач да задържа и като стопли маслото и то изтънее да се оправя проблема! А като го направи пробваи да я форсираш на място на високи обороти и виж няма ли да се оправи (временно до следващото гасене)

Много точно казано. И аз мисля, че там се крие проблема.
Отговори

talatinov снимка talatinov 03 март 2012 - 21:56

Защото и аз имам подобен проблем ,но много рядко го прави.Понякога като запаля тресе и работи по шумно двг-то и като вдигна оборотите над 3500 4000 се оправя.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg