Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Маслена помпа 2.0 cdti

IvanPro снимка IvanPro 27 октомври 2019 - 14:29

Здравейте, отскоро имам инсигния A20DTJ естествено смених маслото и превъртя биелен лагер. Не пиша, за да се оплаквам. Намерил съм си долнище от Z19DT от което ще използвам коляновия вал и биелите (щом има превъртяла трябва да се сменя нали?), които ме увериха че ще паснат на моя мотор. Естествено тунелите ще минат шлайф нови лагери и т.н. Прегледах всички теми, но не намерих отговор на въпроса ми дали маслената помпа от 1.9 ще стане на 2.0. Визуално ми изглеждат еднакви-разположение, отвори. Картера също на прима виста ми изглежда много подобен, форма и брой отвори. Не съм при колата да ги сравня 1:1. Колата си я правя сам.
Въпросите:
1. Биелите от 1.9 пасват ли на 2.0 освен вала?
2. Маслената помпа от 1.9 пасва ли на 2.0,
съответно и картера или картера от 2.0 с някаква корекция може да стане?
Целта е да го изменя конструктивно ако е възможно естествено всички знаем поради каква причина.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 октомври 2019 - 18:43

След като си си намерил ДТ мотор или долнище(да разбираме блок) и биели, то остава да видим какво имат общо.

Тук има информация че валът от 1.9, става на 2.0.

Ходът на буталото на двата двигателя е еднакъв, следователно биелите би трябвало да паснат. Но ми се струва че трябва да ги измериш най малкото като тежина да видиш как са и дали отвора за болта е еднакъв ? Защото буталата на 1.9 са 82мм, а на 2.0 са 83мм, затова трябва да се види и отвора за болта дали е еднакъв. Би трябвало да е , но... два пъти мери, един път режи.

За помпата не знам и аз, на вид дават "еднаквост", но рамо до рамо са ги виждали според мен малко хора, затова нека някой такъв да каже това.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 октомври 2019 - 18:59
Отговори

IvanPro снимка IvanPro 27 октомври 2019 - 21:13

 Д-и-м-о-в, на 27 октомври 2019 - 18:43, каза:

След като си си намерил ДТ мотор или долнище(да разбираме блок) и биели, то остава да видим какво имат общо.

Тук има информация че валът от 1.9, става на 2.0.

Ходът на буталото на двата двигателя е еднакъв, следователно биелите би трябвало да паснат. Но ми се струва че трябва да ги измериш най малкото като тежина да видиш как са и дали отвора за болта е еднакъв ? Защото буталата на 1.9 са 82мм, а на 2.0 са 83мм, затова трябва да се види и отвора за болта дали е еднакъв. Би трябвало да е , но... два пъти мери, един път режи.

За помпата не знам и аз, на вид дават "еднаквост", но рамо до рамо са ги виждали според мен малко хора, затова нека някой такъв да каже това.


Взел съм блок с бутала, биели, колянов вал с петите, маслена помпа, картер всичко сглобено. Преди покупка разглобих всичко почти, за да знам действителното състояние. Като бонус имах всички датчици, които са по блока и картера и двете обтяжни ролки на ангренажа. :D
Единствено ме притесняват биелите горе на буталния болт какъв им е диаметъра. Следващата седмица отивам към колата да напасвам нещата и ще кажа със сигурност, но исках от сега да знам ако някой колега е опитвал да съм подготвен с информацията как да действам. Особено ако картера стане и маслената помпа също, дето се казва - банкет! Съмнявам се аз да се сещам за тези неща пръв. Все някой трябва да е пробвал..
Отговори

IvanPro снимка IvanPro 28 октомври 2019 - 20:53

Леко развитие, оказва се, че буталните болтове на 1.9 са с диаметър около 26мм, а на 2.0 около 30мм тоест не стават. Ще се взимат нови биели. Оригинални нови са по 1090лв/бр така че няма да е, някой да знае нещо за такъв вид части на марката IPSA? Очаквам колегите да изкажат своите мнения, критики и препоръки по въпросите. Остават и въпросите за картера и маслената помпа дали от 1.9 ще станат на 2.0.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg