Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Почистване дросел/карбуратор/EGR

mita4e снимка mita4e 15 март 2010 - 11:26

Здравейте. Взех едно спрейче за почистване на нагари и в упътването пише да се махне въздушния филтър и да се пръска вътре, докато колата работи. Сега се чудя кое точно да махна от филтъра. Ако махна само филтъра и да пръскам в отвора мисля няма да има голяма полза. Чудя се да отвия 1 (на снимката) и да пръскам в отвора или да отвия 2 и да пръскам директно отгоре.
Вие как мислите?

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от mita4e: 15 март 2010 - 13:16
Отговори

petio_78 снимка petio_78 15 март 2010 - 11:45

Отвий двата болта "2"и пръскай.Ако ти е удобно пусни снимка на спрея.А,забравих.като пръскаш,може да се опитва да гасне колата.Затова или някой да подава малко газ,или от лоста на дроселовата клапа сам давай газ.
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 15 март 2010 - 11:50

Oтвиваш 2 болтовете и махаш пластмасата, палиш и на обороти пръскаш.
Поне така съм гледал да правят по сервизите.
Според мен е по добре да свалиш инжекцията и да я промиеш с коресилин.
Отговори

mita4e снимка mita4e 15 март 2010 - 12:08

Мерси за бързите съвети. :icon_razz2:
Ето спрея.

пп. А EGR-а разглобява ли се, да почистя вътре и него?
Мнението беше редактирано от mita4e: 15 март 2010 - 12:47
Отговори

ndachev снимка ndachev 15 март 2010 - 18:22

Колега и градски Митаче, и аз мисля да я правя тази процедура... Само че ми се иска с разглобяване, щото тия мръсотии по дросела едва ли са много приятни за двигателя като попаднат в горивната камера. ЕГР-а ми се струва най-лесен, той не се разглобява и е просто едно буталце. Май най-големия проблем с него е ако е разкапана гарнитурката му - трудно се намирала, както и тази на дроселовата клапа. Някой ако знае къде във Варна ги има да каже моля...
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 15 март 2010 - 18:31

Както писа колегата ndachev преди мен, най-добре е да свалиш и да почистиш дросела, а след като го сглобиш и без да монтираш пластмасовия капак отгоре да пръскаш при работещ двигател с цел да се почисти и мръсотията под дросела в смукателните колектори!
Отговори

ndachev снимка ndachev 15 март 2010 - 22:06

Уточнение: за ЕГР-а, под "не се разглобява" имам впредвид че като му махнеш двата болта и буксата и го отделиш от двигателя, това е - няма друго разглабяне на съставни части.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 15 март 2010 - 23:00

Сваляш всичко занасяш го някаде да се изчисти с ултразвук и после няма да си познаеш колата :icon_razz2:
Отговори

Пифа снимка Пифа 01 ноември 2019 - 23:41

 mita4e, на 15 март 2010 - 11:26, каза:

Здравейте. Взех едно спрейче за почистване на нагари и в упътването пише да се махне въздушния филтър и да се пръска вътре, докато колата работи. Сега се чудя кое точно да махна от филтъра. Ако махна само филтъра и да пръскам в отвора мисля няма да има голяма полза. Чудя се да отвия 1 (на снимката) и да пръскам в отвора или да отвия 2 и да пръскам директно отгоре.
Вие как мислите?

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg