Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Двигател 2.0 турбо 175 к. с.

zdravkop снимка zdravkop 27 декември 2018 - 16:43

Здравейте, колеги! Досега не съм срещал такъв двигател, монтиран във Вектра Ц. Може ли малко помощ по отношение на двигателя- плюсове, минуси, проблеми и т.н.? Видях двигателя ето в тази обява:
https://www.cars.bg/offer/c2467005

Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 28 декември 2018 - 17:03
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 27 декември 2018 - 21:07

Ще ти цитирам колегата yasmania . Преди време съм го запитвал и вярвам няма проблем да го цититрам и сложа тук :

" Да, като характеристики б204 е сходен с ЛЕТ.
Но, нека напиша няколко неща с които се различава изначално от ЛЕТ, което го прави предпочитан дори от опел-феновете:
1. от завода всички б204 от 150 к.с. нагоре (минимума на турбина дюзи и софт) са с ковани бутала и държат до350- 380к.с., често ингилизите ги изпъват и на 400к.с. ЛЕТ-а приключва играта на 280, 300 са непостижими без хардуерна намеса.
2. НЯМА дебитомер. А сега, отвори обявите и виж коло ЛЕТ на части има около теб и колко дебитомери за мотроника на лет-а, се продават!
3. НЯМА малоумна БОШ инсталация. Има почти съвършенно управление на мотора чрез тн.р "касета" посредством TRIONIC , електрониката е отворена и можеш безгранично да се рееш из софтуерните и недра :)
4. с верига е, като няма потрошени мотори от скъсана верига заради прекомерна мощност или торк "

:turbo:
Отговори

yasmania снимка yasmania 28 декември 2018 - 09:44

Миро, хубаво ме цитираш и наистина няма проблем от моя страна- но цитата не е на мястото си понеже колегата Здравко пита за съвсем различен мотор - и като поколение и като концепция.
Въпросния b2X4 е двигател от началото до края на 90- те години в платформите на сааб 900/ 9-3 и 9000 и там е истинското желязо на отминалото успешно техническо поколение.

За да съм в темата - Здравко, оставяш на страна всичко от поста на Миро.

Двигателя за който питаш е с кодово означение Z20NET.

Не е от най- популярните в гамата на Вектра / Сигнум в първите години, но след фейслифта се срещат доста повече коли с него.
Изключение правят коли от острова - там и в първото поколение имат много продадени такива мотори.
Двигателя по своята конструкция и същност се пада наследник на добилият печална слава Z22SE. Има едно голямо НО - отстранени са му детските болести и конвертирането му към мотор с принудително пълнене в случая е оказало само плюсове.
Мотора е изключително успешен и може би една от причините (НЕ МАЛКА) за това е, че не е толкова ОПЕЛ- ски колкото хората си мислят :) Той, както и 2.8 V6 Turbo за Вектра/Сигнум (на база на който са и OPC-тата в гамата) са австрийски разработки (по спомен на HOLDEN).

Концепцията му е изчистена и държелива - собствено управление (Trionic 7, което е модифицирана разработка на инженерното чудо Trionic, с което се управляват предходните поколение мотори на марката СААБ), верижно задвижване, държаливи железа.

Практиката сочи, че този мотор дава доста добро съотношение на вървене / разходване, както и в аспект на поддръжка.

Въпреки не особената си популярност при Опел както споменахме, същия се слага масово в SAAB 9-3 SS и SC от 2004-та година, които както знаем са на същата платформа с вектрата. Там се предлага като 1.8Т (съкращението обърква доста клиентите, понеже зад него се крие 2.0T със 150к.с.) и има няколко нива на мощност като върховото за модела е Аеро - с 210 к.с. Кода на мотора ако е в SAAB е b207
Сам се досещаш, че разликата до 210 к.с. е постигната само с периферия - кулер, дюзи, генерация, турбина и софтуер. Въпросното Аеро с 210 к.с. след ремап си държи 240- 250 к.с. без допълнителни промени. Всеки мотор от гамата със 150к.с. или опелски с въпросните 175 к.с. може да държи такава мощност, стига да са на лице съответните допълнения. Това го прави доста популярен на по- задълбалите фенове и от двете марки.

Конкретно на въпроса ти, бих формулиртал така.

Плюсове:
- технологично по- стар, но изчистен от малките болести мотор;
- верига;
- добро вървене и потенциал за развитие;
- лесно и не-специфично обслужване ( с изключение на начина на зацепване което ако не се изпинизи с предвидените за това инструменти генерира това което виждаме масово - работещи, но НЕ ПЕРФЕКТНО зацепени ( и от това по- шумни, не добре вървящи или много горящи мотори по улиците);
- няма проблем с газов инжекцион.

Минуси:
- повече внимание по перифериятя (както на всеки друг тубо- бензинов мотор);
- слаби бубини, но поне са НЕ-специфични както на старите поколения и ако не се лъжа са отделни за всеки цилиндър (което е по- скоро плюс);
- смуча си от пръстите още минуси ... в Опел са в комплектация със скорости с демферен маховик което е съвременна предпоставка за по- скъп ремонт.

Абе, ако трябва да си вземам друг SAAB след сегашния, бих избрал с такъв мотор от гледна точка на експлоатационните, но и АДМИНИСТРАТИВНИ разходи (все пак 2.0 150 - 175 е по- малко от 2.3 230 както за гражданска така и за данък, а нещата в последно време ескалират и посоката ще е само нагоре). Казвам SAAB понеже не ме кефи поколението Вектра/Сигнум в които се слага при Опел ... ааа и да не забравя - често хората "на пазара" бъркат, че същия мотор го има и в Asta H. Tам 2.0 турбо го има и под OPC с намалена мощност на прословутия Z20...
Мнението беше редактирано от yasmania: 28 декември 2018 - 10:09
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 28 декември 2018 - 10:11

yasmania, <_< <_< <_< Благодарности, благодарности и пак благодарности! Ти си :first:
Ами след толкова чудене и ровене по марки и модели накрая ще се спра на СААБ, защото от Опел вече съм разочарован, а при другите марки, на които се спрях- Шкода или ВАГ групата, не ми вдъхнаха доверие. След написаното от теб ако синът ми вземе Бенца, ще си взема СААБ. Например като този: https://www.cars.bg/offer/c2835314
Би ли казал няколко думи и за конкретния автомобил?
Отговори

yasmania снимка yasmania 28 декември 2018 - 11:13

 zdravkop, на 28 декември 2018 - 10:11, каза:

yasmania, <_< <_< <_< Благодарности, благодарности и пак благодарности! Ти си :first:
Ами след толкова чудене и ровене по марки и модели накрая ще се спра на СААБ, защото от Опел вече съм разочарован, а при другите марки, на които се спрях- Шкода или ВАГ групата, не ми вдъхнаха доверие.



Моля.
След дългият ти Опелски подпис не знаех, че си имал разочарования от притежаваните модели. Изтървал съм и момента от който си притежател на Бенц, но едните и другите не се конкурират на равна плоскост.

 zdravkop, на 28 декември 2018 - 10:11, каза:

След написаното от теб ако синът ми вземе Бенца, ще си взема СААБ. Например като този: https://www.cars.bg/offer/c2835314
Би ли казал няколко думи и за конкретния автомобил?


Да, бих казал че за конкретния трябва да побързаш. Има оптимално оборудване, добра година (фейслифт на модела и е с най- доброто излъчване, изключая Аеро на същия), доказана поддръжка при доверен на марката човек в София от който може да се разбере всичко за конкретния екземпляр. Ииии ... има още няколко кандидати за които знам, че му "точат лиги".

Но дори да не е той - добре си се ориентирал, подкрепям. Пазара би предложил и други добри оферти предполагам.

Мишо (МИШОГАЗ), който е направил успешна конверсия към LPG на толкова много хора от форума и толкова много Опели, (както и на много други марки разбира се), също има 9-3ss с този двигател - дори да вземеш екземпляр без газова уредба той ти е сигурен човек с достатъчно придобит опит и 0 риск от специфики по конкретния мотор.

П.С. и за да бъде темата акуратна и за други потребители - моля да поправиш описанието след заглавието "от СААБ". Подвеждащо е още в описанието на цитираната от теб обява. Това, че мотора е сходен с този на друга марка не го прави от нея, звучи като трансплантация.
Мнението беше редактирано от yasmania: 28 декември 2018 - 11:49
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 28 декември 2018 - 12:12

Малко и аз да понапиша тъй като понатрупах доста инфо за Saab 9-3 SS ..

До колкото знам и съм виждал, и на този мотор ЕКУ-то му е плеснато отгоре на главата. До колко това е добре, всеки сам си преценява. Като човек който им е брал ядовете и ми е оставала кола без дросел по време на изпреварване с потенциал - тежко ПТП мен жестоко ме отказва.

Това е за моделите преди фейса. Не знам дали на фейса са го оправили и дали изобщо този двигател страда от нещо такова. Съвсем възможно е да имат нулеви проблеми с ЕКУ

Сааб-а е по-евтин. Това е плюс както и минус - нямат толкова търсене, трудно се продават. Поддръжката мисля е аналогична с опел и фиат (Croma е на същата база) Най много да ти се обади нещо по интериора което да е една идея по-скъпо - въздушни клапи, моторчета за стъкла и темподобни - пак като цяло ще е рядкост.

Чисто механично мотора е по-изчистен. Ако искаш бензин според мен е по-добрия вариант от 2.8 V6

Ако вземеш Опела чувствително по-лесно и бързо ще го продадеш от Сааба имай го на предвид.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 28 декември 2018 - 15:37

Яска, разочарова ме последния Опел- джитиеса, и по- конкретно двигателя Z22SE. Побеля ми главата от него, а накрая купих друг двигател и продадох вектрата. Затова и реших да сменя марката и заложих на Е класата. Като цяло са доста различни автомобили като плюсовете са в полза на Мерцедеса. За конкретния СААБ няма да успея, защото има време докато Мерца отиде при големия ми син- месец, два, че може и три, но все ще се намери един СААБ и за мен. За Мишо знам и със сигурност ще се обърна към него, ако взема кола без газ.
Колега Стефанов, не мога да се съглася с теб. Всеки един двигател по всяко едно време може да се счупи. Съжалявам за горчивия ти опит с този тип двигатели, но това е лош късмет. Не съм съгласен и че СААБ е по- евтин: виж цената на вектрата, която е с 1300 лв надолу, както и не съм съгласен, че опела ще се продаде по- лесно. Въпросната Вектра стои от доста време в сайтовете за коли, да не говорим, че и цената й е поне с 3- 4000 лв нагоре от реалната. За Вектра на 13 години да дадеш 11000 лв си е безумие. Опела ще се продаде по- лесно, ако го пусна за 4- 5000 лв.
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 28 декември 2018 - 20:36

Здравко, така е да, Вектрата изглежда доста скъпичка, мисля че спокойно може да вземеш OPC за тези пари или пък 9-3 Аеро което също няма да ти излезе толкова. Имах предвид като цяло че ако съпоставиш 1:1 сааб срещу вектра ц / сигнум - ако са със еднакви екстри - средно цената на сааба е по-ниска. Поне това са моите наблюдения но те се базират на коли до 6500 лв на модели 9-3 и 9-5; Вектра, Сигнум и Фиат Крома.

Сега ти гледаш други цени, там е съвсем възможно да е друго.

За моторите за мен си е риск. С бащата повторихме случая преди два месеца. След множество мой съвети да не го прави си взе Зафира с ЕКУ завряно в мотора баш зад перката на радиатора и изкара точно 50 км. После се почна - рядка версия на еку-то и завършек минус 800 лв при цена на колата 4500. Не оспорвам че всеки един мотор може да сдаде багажа по негов си начин - това е така. Но за мен е недопустимо заради глупави инженерни решения да създавам рискови ситуации при шофиране и да имам дупка в портмонето.

Относно продаването, доста голяма част от сааб-овете които гледам седят по 6м някои и по 12. Доста Опели за това време изчезнаха, а една Крома която също гледах си отиде за няма и 10 дни, а беше по-скъпа и с по-малко екстри.
Мнението беше редактирано от Стефан Стефанов: 29 декември 2018 - 19:43
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 29 декември 2018 - 16:26

Грешката е моя пичове , аз съм тръгнал в съвсем друга посока с двигателите . Радвам се , че точния човек е писал и ме е поправил !

Сори за :spam:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 февруари 2019 - 18:14

Докладвал съм го за трите теми.
Отговори

fanatic снимка fanatic 01 февруари 2019 - 18:46

Замина си, разчистих...
Отговори

emilio24 снимка emilio24 14 февруари 2019 - 20:57

Колеги прощавайте за въпроса но на z20net , вектра ли въпросното Еку е проблемно ?Нещо за тази : https://www.mobile.b...548425892558811 , благодаря предварително!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 14 февруари 2019 - 22:21

Не знам за ЕКУ- то, но въпросната Вектра е доста изтормозена от каране. Тия 200000 км, дето са ги написали, са поне 350000. Реалната цена на тая 15 годишна кола е 3500 лв.
Отговори

Signum sport снимка Signum sport 12 март 2020 - 14:46

Е как не си срещал 2.0 турбо 175 коня...верно че са редки, особено в Бг но в Германия ги има все още
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg