Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ за избор на Opel Insignia B

Vejo71 снимка Vejo71 08 януари 2019 - 08:48

Hotblooded в общи линии е изразил това, което мисля и аз :) Прав е, че все още е рано да се даде някакво адекватно мнение за този бензинов двигател. Относно динамиката, то търся прилична такава, но все пак да не се налага да бутам колата /това в рамките на шегата :)/ Вярно е, че не може да се сравнява с този от 2.0. За момента все още остава желанието ми за бензинов двигател, като съм наясно с компромисите в тази връзка...
Мнението беше редактирано от Vejo71: 08 януари 2019 - 08:48
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 08 януари 2019 - 09:30

Преди няколко месеца взех за тест Инсигния 1.5т за няколко дни. Като цяло впечатленията:
1. Много комфортна и тиха
2. Учудващо еластична, намаленото тегло спрямо предната е дало резултат
3. Доста по отзивчив автомат
4. Разхода в София не успя да подмине 10/100.

Моята препоръка е давай смело :)
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 08 януари 2019 - 09:31
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 08 януари 2019 - 17:49

 s7ifl3r, на 08 януари 2019 - 09:30, каза:

Преди няколко месеца взех за тест Инсигния 1.5т за няколко дни. Като цяло впечатленията:
1. Много комфортна и тиха
2. Учудващо еластична, намаленото тегло спрямо предната е дало резултат
3. Доста по отзивчив автомат
4. Разхода в София не успя да подмине 10/100.

Моята препоръка е давай смело :)

Точно това исках да чуя :) Набелязал съм си няколко коли, но някои от тях доста бързо се продават. Преди малко приятел в Германия се обади за една кола, обявата уж активна, а вече била продадена. Но моята е някъде там и ме чака :)
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 10 януари 2019 - 00:03

Според мен няма да сбъркаш с тази модификация,то 2.0т го спряха от производство така или иначе.Аз карам стария модел с 1.6т колата си има прилично тяга,макар да е доста по тежка от Инсигния Б. Като разход също сигурно е ок,все пак е директно.Моята като съм си правил експерименти съм я свалял до 10/100 в София(но ДВГ все пак е с 2 поколения по стар).Поздрави за избори и успех с покупката!
П.С. И да не забравиш да се похвалиш с новата придобивка и впечатленията от нея ;)
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 10 януари 2019 - 08:24

 ivo_ranchev, на 10 януари 2019 - 00:03, каза:

Според мен няма да сбъркаш...

Благодаря! Разбира се, задължително ще се похваля :) Иначе относно разхода, то и сегашната ми Astra G стига до 9-10 градско, така че съм горе-долу подготвен за това.
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 18 януари 2019 - 09:25

Как мога да проверя историята на даден автомобил? Продавачът ми предостави номер на рамата.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 януари 2019 - 09:41

Официален представител, кихаш парички и готово.
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 26 януари 2019 - 08:04

Така... Вчера ходих до София да огледам една Инсигния Б, бензин, 165 к.с., ръчни скорости, обявената цена беше 41 990 лв. Потвърди се първоначалното ми впечатление, много хубава кола с добро оборудване, но... Забелязах, че по предния капак има някаква интервенция, личи си, че е боядисвана или нещо подобно, поне така ми се стори. На пипане лявата страна беше направо грапава и като изцапано с нещо по-тъмно, на ръба отпред имаше ясни следи от лак или боя.. За бронята не знам, но имаше разлика с цвета на предния капак. Имаше и някои други дребни забележки /около десетина сантиметра одраскана задна броня до черно, предна дясна джанта беше доста лошо издрана на ръба, направо като изпилена/, но нищо особено сериозно. Единствено това с капака ме притесни, продавачът каза, че не знае дали предишният собственик е правил нещо. В крайна сметка се отказах, не ми е било късмет :) Продавачът заяви, че има друг купувач и обявата вече е премахната. Искрено пожелавам на новия собственик много безаварийни километри и да се радва на новата придобивка! Оттам направо в представителство на Опел, където ми направиха доста добра оферта за нова кола - бензин, 165 к.с., 6-степенен автоматик, навигация, дигитално табло за водача, гаранция пет години или 150000 км. и други... Почти със сигурност ще се възползвам от офертата, но се двоумя за две неща - дали да остане автоматичната скоростна кутия /1800 лв./ или да избера ръчна, както и дали да остане озвучителната система Bose /1175 лв/, между другото фабричната не беше никак зле.
Мнението беше редактирано от Vejo71: 26 януари 2019 - 08:05
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 януари 2019 - 11:38

Щом си ходил да гледаш кола с "проблеми" за 42 хиляди, значи ги имаш или можеш да ги дадеш. Следователно ще имаш и 50-ина, като гледам офертите за Inovation ниво. Тук не говорим за цена на половина.. че да се замисля човек. Тоест отивай направо на нова, като според мен ръчката + Босе-то (защото за автомата искат отгоре) е по-добрият вариант.

Автомат обикновено се взема ако човек иска да не се занимава да превключва, а това най-много се прави из града. Но това си е твое решение, зависи ти какво искаш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 януари 2019 - 11:45
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 26 януари 2019 - 14:57

Не знам дали са били точно "проблеми" :) Преди огледа обаче нямах представа за тях. Може пък и да са били незначителни, но вече няма значение. Имам няколко дни да помисля над офертата.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 26 януари 2019 - 15:01

Вземи си автоматика. Ако вземеш уредбата - оставаш без резервна гума - там е усилвателя... Поне така ми обясниха в Опел.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 26 януари 2019 - 16:25

 Hotblooded, на 26 януари 2019 - 15:01, каза:

Вземи си автоматика. Ако вземеш уредбата - оставаш без резервна гума - там е усилвателя... Поне така ми обясниха в Опел.

И аз съм на същото мнение
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 26 януари 2019 - 18:23

Да, точно това ми обясниха и на мен. Резервната гума е необходимост, въпреки ремонтния комплект. Сегашните цени били актуални до края на месеца, след това ценовата листа щяла да бъде различна, но не се знае дали с по-високи или по-ниски... Макар и по-големия разход на гориво, автоматикът си е удобство. Аз мога да го прежаля, но синът ми държи на него, че и на Bose-то :)
Мнението беше редактирано от Vejo71: 26 януари 2019 - 18:26
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 26 януари 2019 - 18:31

Синът ти като вика и чака пътна помощ за сцепена гума, ще дойде на друго мнение :)
Аз си направих нормална резервна гума, че и с патерица съм патил...
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 26 януари 2019 - 20:28

 Hotblooded, на 26 януари 2019 - 18:31, каза:

...ще дойде на друго мнение :)

Прав си :)
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 31 януари 2019 - 12:08

Поръчах я! Insignia Grand Sport Innovation, 1.5 бензин, 165 к.с. АТ6. Сега остава чакането... Благодаря на всички за съветите и мненията!
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 31 януари 2019 - 20:20

Ами честито! Бързо да дойде, и много, мнооооого километри да и навъртите.
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 31 януари 2019 - 22:05

Благодаря! В крайна сметка включих и Bose, ще гледам как да сместя резервната гума :) Казаха, че към края на април или в началото на май колата може да бъде доставена. Но поне три месеца ще се чака.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 02 февруари 2019 - 17:28

 Vejo71, на 31 януари 2019 - 22:05, каза:

... Но поне три месеца ще се чака.

Честито! За чакането ти съчувствам искрено. Аз моята я чаках три седмици и половина и щях да се побъркам. Но има и по-тежки случаи, така че търпение му е майката.
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 03 февруари 2019 - 17:01

Бързичко е пристигнала! Другата седмица трябва да се обадя в представителството за да ми кажат кога приблизително ще бъде доставена колата.
П.П. Днес се обадих и ми казаха, че ще е тук към средата на април...
Мнението беше редактирано от Vejo71: 07 февруари 2019 - 18:28
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg