Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

V-max Opela Astra G

vasil16 снимка vasil16 26 февруари 2008 - 21:31

Здравйте колеги, днес реших да пробвам колата колко може да вдигне, отидох на пътя за Калотина и до 195км/ч някъде ги докара колата, след това няма никой, на едно леко нанадолнище почти удари 200. Искам да попитам други колеги с такава Астра двигател X18XE1 сток мотор колко са вдигали. По каталог май толкова й дават.

Публикувано изображениеПубликувано изображение
Отговори

Margo снимка Margo 26 февруари 2008 - 21:55

 vasil16, на Feb 26 2008, 09:31 PM, каза:

Здравйте колеги, днес реших да пробвам колата колко може да вдигне, отидох на пътя за Калотина и до 195км/ч някъде ги докара колата, след това няма никой, на едно леко нанадолнище почти удари 200. Искам да попитам други колеги с такава Астра двигател X18XE1 сток мотор колко са вдигали. По каталог май толкова й дават.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Според мен трябва си пълниш километража(ма това не значи че се движиш със 230км/ч-задължително си има отклонения и разлики)от показанията.Ако ти е добре пазен двигателя би трябвало да е така(ОБОРОТОМЕРА до червения сектор и КИЛОМЕТРАЖА-230км/ч да показва)
Малко ми се струва 200км/ч :dummy: кат гледам ти на 5500об/мин си увяхнал.
Поне на 210км/ч да беше спрял,все пак колицата не е толкова ДЪРТА.
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 февруари 2008 - 22:03

 Margo, на Feb 26 2008, 09:55 PM, каза:

Според мен трябва си пълниш километража(ма това не значи че се движиш със 230км/ч-задължително си има отклонения и разлики)от показанията.Ако ти е добре пазен двигателя би трябвало да е така(ОБОРОТОМЕРА до червения сектор и КИЛОМЕТРАЖА-230км/ч да показва)
Малко ми се струва 200км/ч :clap: кат гледам ти на 5500об/мин си увяхнал.

И аз мислих така докато бях на 12, ама от тогава бая вода изтече и се оказа, че не всичко дет хвърчи се яде!!!
Или разтълкувано: колите не си изпълват километражите и не си обръщат оборотомерите!!!

P.S. Говоря за сток коли без да са с "с филтър-К&N кюнци от-V6 и BERU Iridium-4полюсни " :dummy:
Отговори

imitev снимка imitev 26 февруари 2008 - 22:59

 Margo, на Feb 26 2008, 09:55 PM, каза:

 vasil16, на Feb 26 2008, 09:31 PM, каза:

Здравйте колеги, днес реших да пробвам колата колко може да вдигне, отидох на пътя за Калотина и до 195км/ч някъде ги докара колата, след това няма никой, на едно леко нанадолнище почти удари 200. Искам да попитам други колеги с такава Астра двигател X18XE1 сток мотор колко са вдигали. По каталог май толкова й дават.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Според мен трябва си пълниш километража(ма това не значи че се движиш със 230км/ч-задължително си има отклонения и разлики)от показанията.Ако ти е добре пазен двигателя би трябвало да е така(ОБОРОТОМЕРА до червения сектор и КИЛОМЕТРАЖА-230км/ч да показва)
Малко ми се струва 200км/ч :dummy: кат гледам ти на 5500об/мин си увяхнал.


Така е защото колегата е карал на 5та предавка.

Ако беше на 4та щеше да може да вдигне на километража 210 с 6500 оборота (по оборотомера който също не е ясно колко е прецизен) и тогава ще изключи ограничителя на двигателя, а на 5та не може да стигне до ограничител въобще, освен ако не е със къса (спортна) кутия...

А иначе това е още едно потвърждение на факта, че за да минеш 220-230 км/ч по километраж ти трябва нещо доста по-мощно от 115 к.с. ...
Отговори

spasito снимка spasito 26 февруари 2008 - 23:15

Ми аз съм с вектра х18хе и поне 4 пъти съм правил 220 колкото и да не е верен и съм малко над 6000 оборота а сега съм с табло от 2,5 до 260 но все не ми дава сърце да я тествам до край лятото бях с 16ц джанти и гуми 205-50-16 скоростите са ми ф18 от дългите така че мисля че твоята може и повече
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 26 февруари 2008 - 23:26

 Жоро, на Feb 26 2008, 10:03 PM, каза:

 Margo, на Feb 26 2008, 09:55 PM, каза:

Според мен трябва си пълниш километража(ма това не значи че се движиш със 230км/ч-задължително си има отклонения и разлики)от показанията.Ако ти е добре пазен двигателя би трябвало да е така(ОБОРОТОМЕРА до червения сектор и КИЛОМЕТРАЖА-230км/ч да показва)
Малко ми се струва 200км/ч :clap: кат гледам ти на 5500об/мин си увяхнал.

И аз мислих така докато бях на 12, ама от тогава бая вода изтече и се оказа, че не всичко дет хвърчи се яде!!!
Или разтълкувано: колите не си изпълват километражите и не си обръщат оборотомерите!!!

P.S. Говоря за сток коли без да са с "с филтър-К&N кюнци от-V6 и BERU Iridium-4полюсни " :dummy:


и аз съм на това мнение но все пак като погледна .. X18XE1 си мисля поне за 220 ама и 195 стигат ... ! че то аз с моита баба прая 195-200 .. Колега от тестване няма да стане нищо ама !
Отговори

RACER снимка RACER 26 февруари 2008 - 23:26

аз съм стигал с моита почти до 210(стрелката беше м/у 200 и 210) на равен път(гумите и джантите са с оригиналните размери за модела и мисля че скоростите са ми къси,колата е ипълнение "sport").
Отговори

Тони снимка Тони 26 февруари 2008 - 23:45

 Жоро, на Feb 26 2008, 10:03 PM, каза:

P.S. Говоря за сток коли без да са с "с филтър-К&N кюнци от-V6 и BERU Iridium-4полюсни " :dummy:


:clap: , ей човечко чак сега като те видях се сетих за книжката след малко ще погледна да видя има ли нещо...
Отговори

Stoikoff снимка Stoikoff 27 февруари 2008 - 00:43

Аз 200 на мойта съм и лепил няколко пъти и си ги вдига кат' слънчице на равно. Даже съм убеден ,че може и повече защото ги подминава доста убедително , ама ме хваща шубето :dummy:
Отговори

Dead Fox снимка Dead Fox 27 февруари 2008 - 06:08

Трябва да може повече, аз моето Z16XE по километраж съм го пълнил до 195км/ч( иначе 188км/ч по каталог) и бях на 5-та малко преди 6000 об. Скоростната кутия не знам със сигурност каква ми е, мисля, че беше F17 a ти си X18XE1 което все пак има 15-ина магаренца в повече :)
Отговори

vasil16 снимка vasil16 27 февруари 2008 - 07:12

Мерси колеги за изчерпателните отговори, сега разгледах малко инфо за модела и й дават макс 200, но явно колата може още малко. Досега от както я имам от два месеца съм сменил: ангр. ремък, ролки, масло, свещи, почистих дроселовата клапа, че имаше доста мърсотия, сложих въздушен филтър K&N панелен, колата е без катализатор (така я купих) има тръба на негово място. Имам съмнения за бензиновия филтър и ще ходя да го сменя и него. Ако някои има предложения какво да прегледам още по колата да казва, ще съм му благодарен :clap:

P.S. Гумите на колата са оригиналния размер 195/60/15 зимни и сипах бензин :dummy: 100 ако това има значение
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 27 февруари 2008 - 08:38

 vasil16, на Feb 27 2008, 07:12 AM, каза:

P.S. Гумите на колата са оригиналния размер 195/60/15 зимни и сипах бензин :clap: 100 ако това има значение


Хммм, а дали и зимните гуми не са дали някакво отражение, може би са ти спестили
10-на км/ч скорост... :dummy:
Отговори

Tank снимка Tank 27 февруари 2008 - 09:25

Колега,за да напълниш - махни зимните гуми,слои си летни па дери :dummy: колко моеш.Аз поне не се слагам на таквиз цифри със зимни гуми-те нямат нужното сцепление с пътя за тая скорост :clap:
Отговори

Тодор снимка Тодор 27 февруари 2008 - 09:26

Васко, не тествай колата съз зимни гуми при тези скорости, опасно е дават ги до 160 някъде.На старата ми вектра на километража имаше стикерче на което имаше изобразена стрелка от километраж и пишеше "М+S мax 160km/h",а на немците може да се вярва :)Предполагам че при теб скоростоте са F18CR като при мен на комбито-c18xel (т.е. доста къси), и затова и дават макс спийд 200км/h.С комбито на което по каталог му дават 195 ,съм вдигал спокойно до 190, предполагам че и 200 ще направи, но това е с къси скоростие така, а пък 200 никак не е малко.Честно да ви кажа ме дразнят малко тези къси скорости, за града е добре ама за дълъг път ме нерви яко, 3000 об.-110км/ч., само за сравнение имах вектра А 94г преди астрата и тя правеше 110 при 3000 об. само че на 4-та предавка.И оня ден си мисля все едно съм си купил кола с 4 скорости.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 27 февруари 2008 - 09:43

 Тодор, на Feb 27 2008, 09:26 AM, каза:

Васко, не тествай колата съз зимни гуми при тези скорости, опасно е дават ги до 160 някъде.На старата ми вектра на километража имаше стикерче на което имаше изобразена стрелка от километраж и пишеше "М+S мax 160km/h",а на немците може да се вярва :)Предполагам че при теб скоростоте са F18CR като при мен на комбито-c18xel (т.е. доста къси), и затова и дават макс спийд 200км/h.С комбито на което по каталог му дават 195 ,съм вдигал спокойно до 190, предполагам че и 200 ще направи, но това е с къси скоростие така, а пък 200 никак не е малко.Честно да ви кажа ме дразнят малко тези къси скорости, за града е добре ама за дълъг път ме нерви яко, 3000 об.-110км/ч., само за сравнение имах вектра А 94г преди астрата и тя правеше 110 при 3000 об. само че на 4-та предавка.И оня ден си мисля все едно съм си купил кола с 4 скорости.

X18XE1 е с F17/F17+, доста по-различна е от на C18XEL (която в действителност е с доста къси скорости)...

За зимните гуми си абсолютно прав - първо, че те имат по-различно "сцепление" с настилакта, грайферът е по-различен, което от части е възможно да играе роля при v-max, но ще е незначително. Определено не е хубаво да дигаш 200+ с гуми, на които скоростният им индекс е за 160, принципно за една проба на v-max нищо няма да им стане, но е противопоказателно да караш постоянно със скорости по-високи от скоростния индекс - гумите почват да се прецакват!
Отговори

hudson снимка hudson 27 февруари 2008 - 10:20

 Тодор, на Feb 27 2008, 10:26 AM, каза:

Васко, не тествай колата съз зимни гуми при тези скорости, опасно е дават ги до 160 някъде.На старата ми вектра на километража имаше стикерче на което имаше изобразена стрелка от километраж и пишеше "М+S мax 160km/h",а на немците може да се вярва :)

Хайде не бъдете толкова сигурни, че зимните гуми са за бавно каране. Всяка гума си има скоростен индекс. Тази лепенка която си гледал на километража, сигурно е имала една голяма буква Q. Тези стикерчета си вървят с гумите (поне в белите страни) и се слагат за да те подсещат че гумите които си сложил са с някакви ограничения, понеже не са ти се давали пари за по-скъп модел гума.
Ето ви и индексите:
N - 140 км/ч
P - 150 км/ч
Q - 160 км/ч
R - 170 км/ч
S - 180 км/ч
T - 190 км/ч
U - 200 км/ч
H - 210 км/ч
V - 240 км/ч
W - 270 км/ч
Y - 300 км/ч
Скоростният индекс всъщност е максималната скорост на която може да издържи една гума при максимален товар. За натоварването пък си има товарен индекс. Например означението на моите гуми е 91Н. Цифрите са товарният индекс. В случая 91 означава 615 кг. максимален товар. От горния списък се вижда че Н е 210 км/ч. Значи ако по някаква необяснима причина натоваря в колата около 1 тон и общото тегло стане 2460 кг при над 210 гумите ще пръснат (ако въобще успея да стигна до тази скорост де. :dummy: ). На теория. На практика - никога не може да се разпредели товара равномерно между предни и задния мост, но даже и да се направи, при потегляне центъра на тежеста се измества назад, при спиране обратно и ако някоя гума хлътне в дупка става страшно.

Опа, админа ме е изпреварил

Цитат

Определено не е хубаво да дигаш 200+ с гуми, на които скоростният им индекс е за 160, принципно за една проба на v-max нищо няма да им стане, но е противопоказателно да караш постоянно със скорости по-високи от скоростния индекс - гумите почват да се прецакват!

Ей това го е казал много точно. Ще добавя само, че при по-високи скорости от скорстния индекс на гумата трябва да се избягва рязкото спиране, защото може да се спре по джанти. Или по таван.
Отговори

vasil16 снимка vasil16 27 февруари 2008 - 11:12

Може да е от гумите, сега видях че са T- 190km/h, като се постопли по-продължително ще пробвам с летните мисля да взимам 16' 205/55, ще има ли проблем с този размер за скоростта, от сервиза за гуми ми казаха, че ако сложа 17' ще я спънат малко.
Отговори

hudson снимка hudson 27 февруари 2008 - 11:57

 vasil16, на Feb 27 2008, 12:12 PM, каза:

мисля да взимам 16' 205/55, ще има ли проблем с този размер за скоростта, от сервиза за гуми ми казаха, че ако сложа 17' ще я спънат малко.

Виж тук има едно калкулаторче - въвеждаш си оригиналния размер на джантите и гумите и след това експериментираш с по-големите размери. Ако си запазиш външният диаметър (примерно 17-ки, но с по ниски гуми) - няма да имаш проблем с ускорението и неверни показания на километража.
Отговори

vasil16 снимка vasil16 27 февруари 2008 - 12:34

Мерси за инфото, вече добих представа за това онова и чакам да се стопли времето :dummy:
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 27 февруари 2008 - 21:49

По принцип в някои инжекциони има тн датчик на скороста които седи на скоростите и след 120/140км/ч дава някаква информация на компа и тои пуска авариино гориво за да може колата да развие максималната си скорост. НЕ ЗНАМ дали при твоята кола го има това нещо, но ако го има сьс сигурност ако е изгоряло от там идва слабостта и в високите скорости.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg