Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Дневни Светлини DRL Zafira B, Astra H

ozzye снимка ozzye 23 юли 2018 - 08:55

Здравейте, дали някои е слагал ШИМ модул, който да включва крушките на дългите на 30%, 40% или 50% на това поколение 2005=> Опел.
Модули има доста на пазара, но питането ми е дали дава индикация за изгоряла крушка и най-вече как се монтира?
На стара кола съм го монтирал в конзолата на волана, но тук от копчетата в купето се управлява предния компютър който пуска и спира фаровете, дори не открих бушони, като на по-старите коли.
Имам активирани автоматични къси светлини след запалване, но само ми изпичат фаровете, особено при градско в жегите.
И търся алтернатива.
Благодаря предварително.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 24 юли 2018 - 13:55

Ако дългите не са включени от колата а от модула, компютъра надали ще разбере, че дългите ти работят - независимо на колко процента са. Когато релето за дългите не е включено, практически компютъра няма как да получи + от лампите...
Отговори

ozzye снимка ozzye 24 юли 2018 - 15:00

Съгласен съм. А къде ще е удачно да се присъединя към институцията? Може би, преди буксата на фара?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 юли 2018 - 15:19

Ако се присъединиш към инсталацията преди буксите на фаровете най- вероятно няма да имаш проблеми с чекконтрола, въпреки че и при изгасени крушки си ги проверява, а не както колегата горе писа. Въпросът според мен е да не прекъсваш кабели, за да може да си излизат проверките на компютъра за крушките.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 юли 2018 - 15:20
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 25 юли 2018 - 08:16

Вържи ги така, че да са през предпазителите.

 tisho.74, на 24 юли 2018 - 15:19, каза:

въпреки че и при изгасени крушки си ги проверява, а не както колегата горе писа.

Объркал съм, моля за извинение.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg