Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Кой как си е организирал багажника

benzy снимка benzy 23 юли 2018 - 10:14

Гледам поумряла работа форума - дай да го пораздвижа :icon_wink2:
Всичкото мара втасала та опрях до багажника, и се чудя кое къде да дявам...

Та значи при мен има едно коланче в ляво на калника, на което е закрепен крика, ключа, триъгълника и пожарогасител спрей... а тоя спрей не отговаря на изискванията за пожарогасители - минималното количество е 1 кг за праховите и ще бъде изхвърлен и не знам де да дена и новия... хем не искам да се разхожда и мислех да му направя някаква скоба, с която да го закрепя за облегалката на задната седалка... хем пък трябва да ти е и под ръка, ако потрябва и ако е натоварена почва лудо ровене (не че ще ти помогне - чета, че освен свещ друго не можеш да загасиш, но ми е подпушвала от късо кола и знам каква тръпка е)

аптечката се разхожда навсякъде, чудя се как да я закрепя нея пък на десния калник има като нишичка, но няма колани, а не смея да навивам рапидки, че не знам какво има там, да не се покаже отвън :)

Инструменти почти нямам, за тях си търся някаква малка плоска кутия обаче после пак не знам къде... Вариант Б е да бутна аптечката под предната седалка, и да мъча в нишата в дясно да закрепвам инструментите, но те пък ще са доста по-тежки от аптечката и по-трудни... а ще е хубаво да има и въже или даже ремък за теглене...

Та с две думи как сте си подредили багажниците, за да не лети всичко свободно в тях :25:
Отговори

CyberTod снимка CyberTod 24 юли 2018 - 08:14

Триъгълник и кабели за подаване на ток - под кората при резервната гума. Аптечка - отляво, имам мрежичка която да я държи. Пожарогасител - отдясно пак хваната с ластична лента. Всичко останало, като някой друг инструмент, ел. помпа, спрей за стъкла и т.н. - в чанта с велкро ленти, която се залепя за дъното и гърба в същия цвят като багажника.
Ето и снимка, целта ми беше да се види чантата, не се вижда целия багажник, но няма нищо хвърчащо.

Публикувано изображение
Отговори

benzy снимка benzy 24 юли 2018 - 15:03

А чантичката от къде е? При мен странично не може, но на гърба на седалките ще е лепне... с векро може да се лепне и аптечката и остава да измисля пожародасителя къде и как да закрепя :good:
Отговори

CyberTod снимка CyberTod 24 юли 2018 - 15:43

Чантата я намерих в ebay, но продавача се оказа от България, даже тук си ги правят и ми я пратиха по Еконт.
И китайците продават подобни чанти. Даже са малко по-големи и на малко по-ниски цени. Но на тази ми хареса, че цвета ми пасва по-добре и заради Опел логото.
Велкро лентите на почти всички такива чанти са си зашити на тях и така идват, само гледай да има ленти и в долната част и на гърба.
Отговори

benzy снимка benzy 24 юли 2018 - 17:03

:drinks:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg