Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 10:04

Моля, тези от Вас, които имат удоволствието да управляват Астра H да споделят какви проблеми и дефекти имат с автомобила!

На моята Астра, на профилактичния преглед на 5000 км и смениха лява и дясна кормилна щанга :angry: - при положение, че е карана много внимателно и гарантирам, че за тези 5000 км не е влезнала в нито една сериозна дупка, удар с бордюр и други подобни "сътресения" по ходовата част!

В последствие на около 8000 км пробег и отказа левия джойстик на волана за управление на БК - смениха ми "нещо" което е записано в сервизната книжка като CIM!?!

Благодаря предварително на всички отзовали се! :angry:
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 10:57

 sani, на Oct 18 2007, 11:04 AM, каза:

На моята Астра, на профилактичния преглед на 5000 км и смениха лява и дясна кормилна щанга :angry: - при положение, че е карана много внимателно и гарантирам, че за тези 5000 км не е влезнала в нито една сериозна дупка, удар с бордюр и други подобни "сътресения" по ходовата част!

Хех,т'ва с кормилната рейка,щанги и разни други си им е запазена марка...според мен си правят някакви шашми с гаранционите коли за кинти.Имах нова корса,на 5000 ми се случи същото-смяна на кормилна рейка по гаранция.Други проблеми нямам,то май си е до късмет... :angry:
Отговори

city stars снимка city stars 18 октомври 2007 - 11:11

Абе все повече се убеждавам че не е само до късмет.И на мойта и смениха кормилните щанги, на около 10000км май беше.Тва си е слабо място.Ама не е нормално и на фейсовете да го има. :angry: Друг голям дефект са халогените.Препоръчвам ти да не ги пусках при наличие на локви, дъжд и тн :beer: нагряват се много стъклата при продължително ползване и се пукат стъклата от смяната на температурата.Нещо което е безумно за нова кола...на наща астра са сменяни 3 пъти!!!Всичко е гаранционно, ама не е в тва въпроса щото вече гаранцията свърши. :angry:
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 11:25

 city stars, на Oct 18 2007, 12:11 PM, каза:

Абе все повече се убеждавам че не е само до късмет.И на мойта и смениха кормилните щанги, на около 10000км май беше.Тва си е слабо място.Ама не е нормално и на фейсовете да го има. :angry: Друг голям дефект са халогените.Препоръчвам ти да не ги пусках при наличие на локви, дъжд и тн :beer: нагряват се много стъклата при продължително ползване и се пукат стъклата от смяната на температурата.Нещо което е безумно за нова кола...на наща астра са сменяни 3 пъти!!!Всичко е гаранционно, ама не е в тва въпроса щото вече гаранцията свърши. :angry:

CITY STARS, в друг твой пост беше споменал нещо за вертикалните щанги, цитирам "По ходовата част, вертикалните щанги поне на наща се разбиха на 30 000км.При пазено каране!Добре че са гаранционни"
Би ли споделил какви са симптомите, т.е. как разбра, че вертикалните щанги са разбити?? Какво нередно се усеща по колата?
Това за стъклата на фаровете за мъгла и аз съм го чувал, но само при рязка промяна на температурата ли (локва, сняг, МЪГЛА) ли се пукат или от продължителна употреба. Т.е. ако караш на сухо и топло време дали пак ще цъфнат???
Отговори

city stars снимка city stars 18 октомври 2007 - 11:33

Объркал съм се колега....за кормилните става въпрос :angry: .Като цяло винаги от ходовата част нередното се усеща или в дърпане на волана, или в почукване, или в виене, или недай боже в невъзможност да се спре.Почукваше от пасажерската страна, отидох да сменям масло и филтри и те си правят оглед и казаха че са за смяна.


Трябва в тефтера да погледна кво съм записал, щото и в километрите имам пропуски хахахаха.
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 11:46

 city stars, на Oct 18 2007, 12:33 PM, каза:

Объркал съм се колега....за кормилните става въпрос :angry: .Като цяло винаги от ходовата част нередното се усеща или в дърпане на волана, или в почукване, или в виене, или недай боже в невъзможност да се спре.Почукваше от пасажерската страна, отидох да сменям масло и филтри и те си правят оглед и казаха че са за смяна.


Трябва в тефтера да погледна кво съм записал, щото и в километрите имам пропуски хахахаха.


Е да де ама .... Аз като ходих на преглед на 5000 нямах никаква оплаквания от колата - нито троп, нито хлоп, вървеше направо като стрела, т.е. нямаше дърпане на никъде ?!?!?!?!?
А сега ходих наскоро за смяна на масла на 15000 и се оплаквам, че тегли на дясно - провериха я, уж всичко ок - здрава ходова част, правилна геометрия :angry: и .... пак си дърпа. Завъртяха ми гумите, имам предвид предни дясна с лява и започна да върви ..... направо!!! Но сега от една седмица взе да тегли наляво - ужасия!! Сега другата седмица ще сменям галошите със зимни, пък да видим. Тези оригиналните гуми Bridgestone Turanza или са пълен боклук и във втория си летен сезон си загубиха рязко свойствата за сцепление или ...... колицата нещо й има!!!
Отговори

city stars снимка city stars 18 октомври 2007 - 11:49

Мойте са добре все още вече 2-ри сезон.От кой дилър си я купил?Възможно е да се правят на ударени, щото ако ти кажат че са за смяна трябва да е за тяхна сметка.Тъпо, но факт.
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 11:54

 city stars, на Oct 18 2007, 12:49 PM, каза:

Мойте са добре все още вече 2-ри сезон.От кой дилър си я купил?Възможно е да се правят на ударени, щото ако ти кажат че са за смяна трябва да е за тяхна сметка.Тъпо, но факт.


:angry: :angry: Не съм сигурен, че гумите са гаранционни, за да ги сменят гаранционно, но Е ФАКТ, че пред мен ги "завъртяха" лява с дясна и колата тръгна направо!!!
Дилъра е СА!
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 12:22

 city stars, на Oct 18 2007, 12:11 PM, каза:

Абе все повече се убеждавам че не е само до късмет.И на мойта и смениха кормилните щанги, на около 10000км май беше.Тва си е слабо място.Ама не е нормално и на фейсовете да го има. :beer: Друг голям дефект са халогените.Препоръчвам ти да не ги пусках при наличие на локви, дъжд и тн :angry:

Въобще не съм сигурен,че е слабо място :beer: Мисля си,че като отида за смяна на консумативи след 1000 км. ще ми сменят по гаранция и мойте кормилни щанги...Гаранция по корсата не тропаше нищо(за 5000 км.-да-да:),но ги смениха??Колегата също казва на 5000-дали няма нещо гнило,а??А за халогените си напълно прав-не само,че се пукат стъклата,но горят и крушките :angry:
Колега,гумите няма да ти ги сменят(поне така си мисля)ще ти говорят глупости от сорта-те са калпави пътищата,много дупки има,не произвеждаме ние гумите и т.н....един вид,ти си си виновен,че са такива,оправяй се...Между другото гумите не се ли водят и те консуматив?
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 12:37

 фалконети77, на Oct 18 2007, 01:22 PM, каза:

 city stars, на Oct 18 2007, 12:11 PM, каза:

Абе все повече се убеждавам че не е само до късмет.И на мойта и смениха кормилните щанги, на около 10000км май беше.Тва си е слабо място.Ама не е нормално и на фейсовете да го има. :beer: Друг голям дефект са халогените.Препоръчвам ти да не ги пусках при наличие на локви, дъжд и тн :angry:

Въобще не съм сигурен,че е слабо място :beer: Мисля си,че като отида за смяна на консумативи след 1000 км. ще ми сменят по гаранция и мойте кормилни щанги...Гаранция по корсата не тропаше нищо(за 5000 км.-да-да:),но ги смениха??Колегата също казва на 5000-дали няма нещо гнило,а??А за халогените си напълно прав-не само,че се пукат стъклата,но горят и крушките :angry:
Колега,гумите няма да ти ги сменят(поне така си мисля)ще ти говорят глупости от сорта-те са калпави пътищата,много дупки има,не произвеждаме ние гумите и т.н....един вид,ти си си виновен,че са такива,оправяй се...Между другото гумите не се ли водят и те консуматив?

Да, да, за гумите и аз съм на твоето мнение - те са консуматив, нямат нищо общо с гаранцията на автомобила! Аз не се и надявам да ми ги сменят, просто се опитвам да сондирам мнения - така или иначе сега ще слагам зимните, които си ги купих миналата зима и знам, че поне са читави - Michelin Alpin A3 - ако с тях всичко е ОК, т.е. няма дърпане, то работата е ясна - на пролет да сме живи и здрави трябва да приготвя 1000 левчета за нови летни 16'' :16V: Те дилърите и без това взеха вече да ме "сапунисват" с думи от сорта, че Bridgeston Potenza-та били средна ръка гуми, поръчани в огромни количества за първоначално вграждане и т.н. време било на пролет да си купя НОВИ !!!
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 12:43

 sani, на Oct 18 2007, 01:37 PM, каза:

Те дилърите и без това взеха вече да ме "сапунисват" с думи от сорта, че Bridgeston Potenza-та били средна ръка гуми, поръчани в огромни количества за първоначално вграждане и т.н. време било на пролет да си купя НОВИ !!!

Ха ха ял съм им попарата вече и то не само за гуми...идиоти.Моята също я купих от София Ауто,така че горе-долу знам как процедират смотаняците :angry:
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 18 октомври 2007 - 12:56

Само гледайте тази тема да не я видят Голфаджиите :angry: ше има базици.

Има нещо гнило определено или тук от дистрибуторите или от производителя...понеже ги правят за България...дали може да има нещо такова. :angry:
Отговори

city stars снимка city stars 18 октомври 2007 - 13:22

 фалконети77, на Oct 18 2007, 01:22 PM, каза:

 city stars, на Oct 18 2007, 12:11 PM, каза:

Абе все повече се убеждавам че не е само до късмет.И на мойта и смениха кормилните щанги, на около 10000км май беше.Тва си е слабо място.Ама не е нормално и на фейсовете да го има. :beer: Друг голям дефект са халогените.Препоръчвам ти да не ги пусках при наличие на локви, дъжд и тн :angry:

Въобще не съм сигурен,че е слабо място :beer: Мисля си,че като отида за смяна на консумативи след 1000 км. ще ми сменят по гаранция и мойте кормилни щанги...Гаранция по корсата не тропаше нищо(за 5000 км.-да-да:),но ги смениха??Колегата също казва на 5000-дали няма нещо гнило,а??А за халогените си напълно прав-не само,че се пукат стъклата,но горят и крушките :angry:
Колега,гумите няма да ти ги сменят(поне така си мисля)ще ти говорят глупости от сорта-те са калпави пътищата,много дупки има,не произвеждаме ние гумите и т.н....един вид,ти си си виновен,че са такива,оправяй се...Между другото гумите не се ли водят и те консуматив?



Е добре като не е слабо място що ги сменят?!Не разбирам мисълта ти.Ква им е далаверата при здрави щанги да ти ги сменят?
Отговори

Shades снимка Shades 18 октомври 2007 - 13:35

Ами аз също ще налея вода в мелницата на "слабото място". Преди 2 години правихме тест-драйв на Астра Н 1.7 ТДИ. Ще опиша състоянието на предницата когато я взимахме - километри: 3200 по километраж, разбити лагери и кормилни щанги, износени гуми. Приемам, че като тестов автомобил колата е била подложена на зверско "българско" отношение, но 3200 км ми се струват малко за такива проблеми, пък ако ще 1000 от тях да са били в албанска провинция. Явно просто качеството на компонентите не е на много високо ниво. А и този проблем с качеството, в последните 2-3 години май го няма само при японците :angry:
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 13:47

 city stars, на Oct 18 2007, 02:22 PM, каза:

Е добре като не е слабо място що ги сменят?!Не разбирам мисълта ти.Ква им е далаверата при здрави щанги да ти ги сменят?

Ами нещо от сорта-изписва се нова от склада и се сменя на колата ти,старата се продава на някой като нова и разликата в цената се прибира...не знам,не съм много сигурен,но сега се сетих,че освен при мен и при пича съм чувал за още един такъв случай-смяна на рейка при първата профилактика тоест на 5000 км.Знам ли ги какво правят,нямам им доверие.Още повече при корса съм по-съгласен,че може да има такъв реален проблем-по-евтина кола,по-малък клас,но при астра?И ако има такъв глобален проблем защо е само с нови коли,корсата и навъртях след това още 15000 км. и нищо?Рейката съм сигурен,че ми я смениха със същия модел,що не се разби пак?
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 13:56

 BOBSI, на Oct 18 2007, 01:56 PM, каза:

Само гледайте тази тема да не я видят Голфаджиите :angry: ше има базици.

Има нещо гнило определено или тук от дистрибуторите или от производителя...понеже ги правят за България...дали може да има нещо такова. :angry:


Не искам да "виня" нито дистрибуторите в нелоялност, нито производителя, който произвежда за Източна Европа - като сме се родили и живеем тук да не сме накапани нещо!?!?!?!? Парите са си пари, без значение от къде са - от Изток-а или от Запад-а!!!! Жалкото е, че без значение каква точно е причината, тя е факт и потърпевшите сме всички ние!!!

 фалконети77, на Oct 18 2007, 02:47 PM, каза:

 city stars, на Oct 18 2007, 02:22 PM, каза:

Е добре като не е слабо място що ги сменят?!Не разбирам мисълта ти.Ква им е далаверата при здрави щанги да ти ги сменят?

Ами нещо от сорта-изписва се нова от склада и се сменя на колата ти,старата се продава на някой като нова и разликата в цената се прибира...не знам,не съм много сигурен,но сега се сетих,че освен при мен и при пича съм чувал за още един такъв случай-смяна на рейка при първата профилактика тоест на 5000 км.Знам ли ги какво правят,нямам им доверие.Още повече при корса съм по-съгласен,че може да има такъв реален проблем-по-евтина кола,по-малък клас,но при астра?И ако има такъв глобален проблем защо е само с нови коли,корсата и навъртях след това още 15000 км. и нищо?Рейката съм сигурен,че ми я смениха със същия модел,що не се разби пак?


"Старата" не може да се продава, защото се описва точно от кой автомобил е и се пази в специален склад за евентуална инспекция от GM! Ако има "врътка" съм по-склонен да вярвам, че е само за да се трупат гаранционни ремонти, които са добре платени от GM! Но пък, ако се инспектира частта и се окаже, че е здрава!?!?!??!?! Май най-вероятно са направени "по-слаби" точно в тези елементи - в крайна сметка те са от "външни" за GM производители, може да сме случили на "кофти призводител или проиводствена серия"!!!!!
Отговори

ickko снимка ickko 18 октомври 2007 - 13:57

Дел на тая тема, че ако ме чакат такива проблеми ще полудея :beer: , по - добре да не знам :beer:
Дано да не съжалявам един ден, че не съм си купил Голф 5 :angry:

А за гумите и един приятел с GTC се оплака, че били големи боклуци, май бяха Dunlop. На 10000 км. на дъжд, няма спиране с тях... :angry:
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 13:57

 sani, на Oct 18 2007, 02:54 PM, каза:

"Старата" не може да се продава, защото се описва точно от кой автомобил е и се пази в специален склад за евентуална инспекция от GM! Ако има "врътка" съм по-склонен да вярвам, че е само за да се трупат гаранционни ремонти, които са добре платени от GM! Но пък, ако се инспектира частта и се окаже, че е здрава!?!?!??!?! Май най-вероятно са направени "по-слаби" точно в тези елементи - в крайна сметка те са от "външни" за GM производители, може да сме случили на "кофти призводител или проиводствена серия"!!!!!

Ммм...да,възможно е...казах,че не съм много сигурен.Може пък наистина да са кофти.Мерси за инфото...ю
Хех,не се плаши,бре...нали е в гаранция
P.S. Така и не дойде вчера...дай да я видя таз резачка най-накрая :angry:
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 14:05

 ickko, на Oct 18 2007, 02:57 PM, каза:

Дел на тая тема, че ако ме чакат такива проблеми ще полудея :beer: , по - добре да не знам :beer:
Дано да не съжалявам един ден, че не съм си купил Голф 5 :angry:

А за гумите и един приятел с GTC се оплака, че били големи боклуци, май бяха Dunlop. На 10000 км. на дъжд, няма спиране с тях... :angry:


Не съм виждал в първоначално вграждане Dunlop, но може ако GTC е било някакво специално и да е така! Миналата седмица взехме на шефа ми GTC Cosmo и тя беше с Bridgeston-ки. Като гледам Шевролети (ама то за тях е нормално), Сеат-и, че и някои VW - всички излизат с Bridgestone Turanza - може наистина да са, колкото да си покараш малко колицата с тях и ...... смяна!!! Ickko - твоята с какви е, следях ти темата и знам, че си от скоро с нея! Пък аз съм "онзи" който ти публикува пост, че Астричката ми дойде объркана и чаках втора!!!
Отговори

city stars снимка city stars 18 октомври 2007 - 14:16

Незнам пичове...аз нови Опели имам щастието да съм карал 4-5.От които 2 по-обстойно и продължително, другите по няколко дена.Общо взето имат си доста забележки квото и да си говориме. :angry: Тъпо ми е да го кажа ама мое мнение.3 броя Астри съм карал (1.4,1.6,1.:beer: първите два мотора за мен въобще не са за тва купе, вътре по интериора имам забележки са не знам как са ГТС-тата и имат ли разлика в предните колони, но на нормалното купе предните колони са отвратително големи и пречат супер много на обзора в завой, тия трите врътки за климатроника и тн едно че са супер ниско, второ че за повече от 2 години така и не ги научих и секи път се заглеждам кое кво е, само средното запомних че е за позициите на парното.Халогените и ходовата част ги обсъдихме.Превключвателите на мигачите и чистачките, не че ме дразнят ама тва модернистично решение нещо не мога да го разбера (често мигача ми изключва без да го искам).Когато пепелника е отворен врътките стават още по недостъпни.Екстрите с допълнителното оборудване са странни.Не може кола за 38000 с трето ниво на оборудване и пакети разни да няма задни ел стъкла. :angry: Карал съм и една Вектра Ц 140 коня.От нея определено съм по-доволен.

Не съм убеден, че в този клас на Астрата Опел върви в правилна посока.Дано не съм прав, ама прекалено много залитат по модата, което лично мен не ми харесва.


ПП Тия новите нововъведения с лъскавките панели, дано не обидя някой, ама на мен лично ми циганеят.В моята пък има някво жалко подобие на махагон, което нямах избор да го избегна при поръчването.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg