Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Ремонт на вакуум помпа Вектра Б/Vectra B

asensio снимка asensio 13 май 2015 - 12:12

Ето какво правят колегите руско говорящи - http://diesel-club.n...-nasosa-ovb.60/
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 май 2015 - 20:50

Това ако го знаех по- рано, със сигурност щях да го пробвам. Нищо, следващия път...
Отговори

asensio снимка asensio 14 май 2015 - 15:54

Ти нова ли купи ? Винаги можеш да отвориш старата и да видиш какво се случва вътре. Аз имам една стара подарък вътре в багажника и я отворих. Реално тая черната част е износена по дължина. Има доста сериозни следи от дране. Корпуса е надран но не е сериозно. Също има следи от износване и в двата края на черното парче дето руснаците му казват шоколадче.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 май 2015 - 17:43

 asensio, на 14 май 2015 - 15:54, каза:

Ти нова ли купи ? Винаги можеш да отвориш старата и да видиш какво се случва вътре. Аз имам една стара подарък вътре в багажника и я отворих. Реално тая черната част е износена по дължина. Има доста сериозни следи от дране. Корпуса е надран но не е сериозно. Също има следи от износване и в двата края на черното парче дето руснаците му казват шоколадче.


Не, не купих, ама си мислех. В крайна сметка сложих клапан от бензинова, с втори извод за вакуум и нещата ги направих добре. Но явно е останало някакво масло по системата и не можах да измия всичко, защото понякога на студено не върви както трябва. Като загрее малко и тръгва като луда. Иначе сега съм я вкарал в бокса за масла, филтри, спирачна течност, хидравлична течност, масло в скорости, чистене на смукателен колектор и още разни други дребни неща, списъка е дълъг, и в крайна сметка я продавам...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 април 2020 - 16:26

Понеже в тази тема съм копирал парт номера на обратния клапан от бензиновите двигатели, пиша новия парт номер на същия клапан, защото стария е заменен с новия без никъде в Опелската система да са уточнили, че новия замества стария и когато отидеш със стария номер излиза само, че вече е невалиден или спрян от производство.
Ето новия парт номер: 90373359
Освен номера и цената е нова: 34 лева.
Има и още нещо-диаметрите на входа и изхода са доста по-големи от оригиналния.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 септември 2021 - 22:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg