Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

РЕШЕНО: Прекъсва, глъхне Астра Г Х18ХЕ1

RokFort снимка RokFort 23 януари 2018 - 21:56

РЕШЕНО!

Проблем:
Код на мотора Х18ХЕ1, при палене колата вдига обороти след което се срива някоко пъти и мига лампата на модула на перките след което стабилизира празния ход. При опит да потегля колата глъхне и патка ,трябва да и се подава много плавно газ за да може да се кара до 2000 оборота. Когато загрее малко се пооправя но проблема си остава, при рязко подаване на газ колата вдига обороти бавно ,заглъхва и се чува пукане във всмукателния колектор. На диагностика няма грешки или записва грешка P0130 за проблем в ламбда сондата.

Диагностициран проблем:
Датчик разпределителен вал (нарушена изолация на кабелите) и неработещ дебитомер (установено след изключването му от буксата при проявяване на проблема).

Заменени компоненти:
Датчик разпределителен вал VDO и дебитомер на VDO

Резултат:
Проблема е отстранен.
Мнението беше редактирано от RokFort: 09 февруари 2018 - 23:19
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 януари 2018 - 12:45

Дебитомер, егр, еку
Отговори

tihii снимка tihii 24 януари 2018 - 14:45

Към предположенията на колегата прибавям:
дюзи,горивен филтър,бензинова попа,мъркучето от помпата до щуцера на резервоара,затлачена цетка на помпата...
Газова уредба има ли?
Отговори

RokFort снимка RokFort 25 януари 2018 - 00:01

Колата е само на бензин и не е имала газ.
Това което направихме днес е замерване на компресия ,при студен мотор 16-16-16-17 , повече от идеална.
Замерване на налягане на горивото ,резултат: 4 бара (в норма).
Диагностика на двигателя с живи данни, дебитомер, температурен датчик, ламбда сонда всичко работи коректно.
Свалихме ЕГР-а , блокирал е в затворено положение , реално така не оказва влиание на работа на двигателя и няма нужда от изолиране.
Общо взето "Всичко е точно" ама не съвсем, проблема си остава.
До ден два ще сваля инжекторите, съмненията остават в тях.
Отговори

Коцето снимка Коцето 25 януари 2018 - 00:11

Огледай за скъсан маркуч м/у дебитомера и дросел клапата, проверете за смучене на въздух в смукателния тракт, при проверка на дюзите огледай и окабеляването им. И не изключвай неприятната възможност за скапан комп.
Отговори

RokFort снимка RokFort 25 януари 2018 - 00:22

Чух се с един от хората които ремонтират ЕКУ то на този мотор, обясних му всичко което прави колата и че не записва грешки както и това което сме свършили днес, според него проблема не е в компа. За смучене на въздух също тествахме и няма.
Мнението беше редактирано от RokFort: 25 януари 2018 - 00:42
Отговори

Silencer снимка Silencer 25 януари 2018 - 09:48

Ламбда сонда - по точно отиваща си такава, на 180 хил се предаде моята след няма и 1 година от както купих автомобила. На живи данни изкарваше че работи мн добре - на практика ми гореше повече поне литър отколкото трябваше и задължителните симптоми - глъхне, забива муцуна на студен мотор. До последно чаках да светне чека, и накрая светна.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 25 януари 2018 - 10:39

Доста ценна информация е това и е хубаво, че колегата го е споделил за ламбда сондата. Лесно ще се разбере, ако се запали при изключена ламбда сонда!
Отговори

Коцето снимка Коцето 25 януари 2018 - 11:39

Първите 2-3 мин. след като се запали студена лабдата изобщо не играе, компа изобщо не я отчита даже, и това е умишлено защото е студена и не работи. Това се установява и на живи данни като графиката е права черта, дори понякога времето достига 5 мин. Ако през тези 2-3 мин мотора работи добре значи може да е от ламбдата. Другия признак на заминаваща си ламбда е бавното "играене" на показанията м/у 0,2 и 1 волта или забиването в някаква постоянна стойност за секуда-две. Това обаче се вижда само на графика.
Отговори

RokFort снимка RokFort 25 януари 2018 - 18:39

Не е ламбдата, подава информация коректно. Няма как да подава верни данни към екуто и да не работи. Пробвахме и я откачихме, освен силната миризма на неизгорял бензин и светещ чек промяна нямаше. Инжекторите са свалени и са оставени за тест и почистване. Утре ако съм в състояние ще ги взема , ще ги монтирам и ще пиша.
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 31 януари 2018 - 23:57

 RokFort, на 25 януари 2018 - 18:39, каза:

Не е ламбдата, подава информация коректно. Няма как да подава верни данни към екуто и да не работи. Пробвахме и я откачихме, освен силната миризма на неизгорял бензин и светещ чек промяна нямаше. Инжекторите са свалени и са оставени за тест и почистване. Утре ако съм в състояние ще ги взема , ще ги монтирам и ще пиша.


Колега имах сходни симптоми на моята X14XE (особено на загрял мотор) ...при мен се оказа бобина(блок е на моята) .Не знам при теб каква е ,но ако е такава(блокбубина) търси отнякъде за проба и виж как е ...успех
П.С. пробвах с нова от магазина(имах тази възможност)
Мнението беше редактирано от ivo_ranchev: 01 февруари 2018 - 00:07
Отговори

RokFort снимка RokFort 03 февруари 2018 - 16:32

Така, малко развитие...
*Смених датчик разпределител вал (стария беше с прогоряла инсталация и закъсил) *Слагайте само оригинален защото евтините боклуци дават грешка.
*Смених демпферната шайба на коляновият вал (старата беше закъсана и леко превъртяла).

В момента колата върви почти нормално но леко мудно до към 3500об/мин от там нагоре става много мудна и почва да придърпва.
По някога колата става много тегава и се усеща как губи мощност и се забавя след което чека светва и не става за каране, набира се мнгого бавно и на тласъци и трябва да и се подава малко газ иначе почва да накъсва.

OpCom-a дава само една грешка P0130 (Високо напрежение .... O2 сензор) ,че е на руски и не се разбира много. По това което чета в Аутодата има проблем с подгрева на ламбдата. При гледане на живи данни понякога ламбдата реагира бавно но като цяло не виждам нещо фрапиращо в поведението и.

Имам въпрос към колеги със този двигател x18xe1 които са имали проблем с ламбдата, дали колата е ставала толкова зле и при тях?
Отговори

Hevy снимка Hevy 03 февруари 2018 - 20:30

P0130 Високо или ниско напрежение във веригата на ламбда сондата. Навярно вече си разбрал че ламбдасондата не е като на другите коли, а е титаниева, демек променливо съпротивление а не источник на ток кото циркониевите. Има захранване 5 волта. Съпротивлението на самата ламбдасонда няма как да се премери, пробвал съм и с цифров, и с аналогов мултицет - дава странни показания. Обаче какъв ток подава компа към нея може да се премери. Бях си направил жици с кабелни обувки, от тези по малките, стават на пиновете. И единия край в буксата на ламбдата, другия в буксата откъм колата. По средата ги бях заголил малко и там мерих. Всички тия упражнения са излишни ако не е Сименс или VDO/наследника им/. Както си забелязал вече с датчика на разпределителния вал... Дебитомера трябва да е от същите, а блок бубината - Саджем или Валео. И има нещо гнило тука, не може да ти е блокирал егр и да не дава грешка. А пък ако е изгнил и дава късо - на едно захранване е закачен с дюзите, може да им пречи. А как работят дюзите се гледа по свещите а не на тъпите *стендове* по сервизите. И това с почистването им е абсолютно ала бала. Има дюзи на Али експрес, оригинални сименс, излязоха ми 130лв 4 бр, някъде имах тема тука , ако решиш да ги сменяш де. И тия по 200лв едната, които купиш от магазин пак ще са от там . Втора употреба ще са същите стари и задръстени...
пс А щом е светила лампата на охлаждането грешката трябва да я има, опкома го вижда блока на охлаждането, вие с кво сте я правили тая диагностика нямам идея. Може да са изгнили жиците към него/блока пред пр ляво колело/, и да прави страшни проблеми. И датчика за налягането на климатика/дето е завинтен на радиатора / може да ги прави тези номера.
Мнението беше редактирано от Hevy: 03 февруари 2018 - 20:38
Отговори

RokFort снимка RokFort 03 февруари 2018 - 23:59

Климатичният компютър спря да примигва ,там проблема се реши от самосебеси някак а и не вярвам да има такова влияние върху управлението на двигателя.
Преди да сменя датчика на разпределителния вал колата беше много по зле, паткаше чаткаше но OpCom-а не го показваше като грешка. Интересното е ,че когато сложих датчик на Делпфи веднага взе да прави проблем с паленето и на диагностиката излезе грешка в него. След като сложих оригинален там проблем повече не дава.
Дали е от инжекторите ще се разбере, във вторник влиза за поставяне на газов инжекцион.
Няма други грешки, само въпросната P0130, ЕГР а го почистих ,не съм го изолирал и не дава грешка, не знам дали ако го откача колата за проба няма да стане по зле колата.
И преди съм имал коли с повреда в ламбдата но никога не са се отразявали толкова зле на колата а ако я откача веднага светва чека и губи мощност и почва да придърпва. Разбрах ,че при този двигател работи на друг принцип и затова питам хората с такъв мотор които са се сблъсквали с тоя проблем.
Мнението беше редактирано от RokFort: 04 февруари 2018 - 00:12
Отговори

Hevy снимка Hevy 04 февруари 2018 - 21:01

На този комп му се отразяват зле всякакви къси съединения, искрене при лош контакт и датчици с различни от оригиналните показания, откача и започва да води свой собствен живот. Даже е напълно възможно да се е увредил софтуера от това каране с окъсили жици на датчика на разпределителния вал.Човек не го ли разбере по трудния начин все не му се вярва...Много хора са плакали от окъсил егр, датчик на климатика или зеленясала жица от системата на охлаждането, дето уж няма нищо общо с управлението на двигателя. Но при положение че майсторите ти не виждат грешката в охлаждането, която трябва да е записана там вечно докато не я изтрие някой, направо не знам...
Отговори

RokFort снимка RokFort 04 февруари 2018 - 21:19

Днес я закачах с OpelCom а и проверих за грешки в модула на охлаждането и няма записани грешки.
Пробвах да откача ЕГР а, веднага светна чека и колата взе да работи грозно и да няма тяга, явно си работи гадината.
Рядко пиклив мотор излезе тоя X18XE1, с X14XE и с Х16ХЕL такива ядове не съм имал.
Ще се мъча кво да я правя дърт джигер, ако открия проблема ще пиша пък белким помогне на следващия който бере душа с такава барака.
Мнението беше редактирано от RokFort: 04 февруари 2018 - 21:45
Отговори

Hevy снимка Hevy 04 февруари 2018 - 22:39

Това е най хубавия мотор бе,моя е като часовник, само че е като жена - иска внимание и разбиране. Отдавна не съм си играл с егр-а, не помня точно кво ставаше като се изключи, светваше по някое време грешка това го помня, май се включваше и сервизен режим/не вдига над 3500 щото е важно за екологията .../, ама чак да работи грозно и да няма тяга такова явление няма...ако не забравя ще го откача утре моя да си припомня...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 февруари 2018 - 23:20

Няма как при откачена сонда и/или ЕГР колата да работи по-лошо! При откачане на буксата на ЕГР-а не ограничава оборотите, даже колата върви една идея по-леко. Само светва ЧЕК-а. Ако ЕГР блокира в отворено положение или има късо между проводниците му тогава паленето става трудно и работи с тресене, като все едно не работи цилиндър. Колата не може да се изфорсира изобщо. Некоректно работещ дебитомер става причина за описаните от колегата симптоми. Интересно ми е какви са показанията от него в различните режими. Няма вариант всички показания да са ОК, а колата да не работи нормално! Лампата на охлаждането е светнала в момента, когато оборотите са били нестабилни и паднали под определените за празен ход, което е нормално.
Отговори

Hevy снимка Hevy 05 февруари 2018 - 20:49

Тъкмо навреме се появи, хич не ми се занимаваше с откачане на букси...Дебитомера нали са го гледали на опком, уж всичко нормално било, обаче по въпроса дали е оригинален се мълчи :mhihi:
Отговори

RokFort снимка RokFort 05 февруари 2018 - 21:12

Днес изолирах ЕГР а чрез гарнитура, колата стана по пъргава но след известно време пак светна чека и взе да си прави магарията.
Дебитомера е отргиналният Siemens, бобината е BERU, няма надпис GM което ме навежда на мисълта ,че е сменяна.
Имам приятел с Z18XE ,като бобина и дебитомер са същите, взех от неговата за проба и след каране около 15км чека не светна въпреки ,че колата пак леко предърпваше за момент.
Нямаше време да пробваме по отделно компонентите, като остане време ще пробвам, дано не са и двете че пак ще го платя тоя кенеф. :)
Мнението беше редактирано от RokFort: 05 февруари 2018 - 21:14
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg