Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

проблем компресор климатик РЕШЕНО

rim 28 снимка rim 28 27 септември 2007 - 06:52

Здравеите колеги! Преди няколко дена забелязах че капи масло някъде от двигателя, при по обстоен преглед се оказа че компресора на климатика е омаслен с някъкво жълтеникаво масло.Това означава ли че компресора е пълен с масло което циркулира в климатичната система?Ако наистина маслото е от компресора,може ли да е заминал някой семеринг?Ако не включвам климатика може ли нещо да се прицака с компресора ако изтече всичкото масло .За да се ремонтира трябва ли да се източва фреона?Ако някой е имал същият проблем нека пише колко му е струвал ремонта? И кажете някой изпитан сервиз за автоклиматици във Варна евентуално да ми го ремонтират? Това са въпросите ми към по компетентните от мен. <_<
Благодаря на всички предварително!
Отговори

baitanas снимка baitanas 27 септември 2007 - 15:56

Тръгваш по ул.Мир в посока новия хлебозавод,150 метра преди хлебозавода завиваш в ляво по една уличка,фирмата се казва Аполон 55,то има табела няма как да объркаш.Иди там да ти го видят,и ще ти кажат какво му има и колко ще струва.
Отговори

joe007 снимка joe007 27 септември 2007 - 21:11

Ако има изтичане на масло има изтичане и на фреон,т.е.ако все още има вътре.За да се оправи се източва и фреона (ако както казах все още има вътре).Тези уплътнения се сменят не са скъпи но монтажа и демонтажа качват цената.Ако не пускаш компресора няма да му стане нищо.А цвета е зелен защото са му слагали специален оцветител за да се откриват пропуски,иначе маслото си е прозрачно.Ако сваляш компресора да му сменят всички уплътнения и да прегледат лагера.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg