Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

x16xel обикновена газ

s1lv3r снимка s1lv3r 16 октомври 2011 - 12:21

Колеги имам странен проблем с оборотите когато съм на газ колата е Opel Vektra B x16xel с обикновена газ така я купих.
Проблема е такъв когато загрее до около 80-85 градуса няма никакви проблеми държи си 900 оборота , обаче като вдигне 90
градуса, като спра някъде на светофар или просто изключа от скорост оборотите падат до 0 и после се вдигат до 1500 и след това пак падат повечето пъти направо гасне. От 2000 до 3000 оборота има едно заглъхване все едно няма газ. Това с заглъхването е без значение от температурата на двигателя. На бензин няма никакви проблеми. Газовата е Ланди Ренцо.
Сменил съм свещи,въздушен филтър,кабели,закарах е за диагностика казаха че само ламбда сондата е тръгнала да свършва всичко друго било как трябва.
Еми това е проблема ми ако може някои да помогне ще съм много благодарен. :love_opel:
Отговори

kahun снимка kahun 16 октомври 2011 - 13:07

може да от платната на изпарителя
Отговори

krasipet снимка krasipet 17 октомври 2011 - 09:57

Здравейте колега. Пробвайте леко да обогатите сместа на празен ход докато Ви е висока температурата на водата.
Например при инжекционите има корекции по температура на газта и на редуктора, като при ниски температури се намалява количеството подавано гориво, а при високи се увеличава.
За Ловато нулевата корекция за температура на газта е при 40оС и +7% при температура на газта 80оС (да не се бърка с температура на водата).
Отговори

s1lv3r снимка s1lv3r 17 октомври 2011 - 18:19

За платната на изпарителя ще ги сменя тези дни само да спре да вали .
Ще пробвам и с обогатяването на сместа да видим. Колега имали някакви особености с настройката на изпарителя.
Благодаря за бързите отговори.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg