Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

МАП сензор

stifler снимка stifler 30 октомври 2011 - 15:08

Реших да си търся проблема като вадя сензор по сензор от буксата. Започнах с МАП-а. Извадих буксата, но без да махам маркучето. Очаквах да запаля и колата да мине в авариен режим, но уви. Колата запали, но угасна буквално за 1 секунда (чека светна). Въпросът ми е нормално ли е да стане така?? Не трябва ли да мине на авариенрежим и пак да си работи колата? (колата беше загряла преди да пробвам)
Отговори

stifler снимка stifler 30 октомври 2011 - 22:11

някой ..някъде.... :unsure:
Отговори

stifler снимка stifler 31 октомври 2011 - 19:41

Тогава как мога да разбера дали работи коректно? (извинявам се за тъпия въпрос)
Отговори

stifler снимка stifler 31 октомври 2011 - 21:54

Сутрин на студен двигател - колата пали, обаче след 4-5 секунди оборотите падат към 500 и иска да гаснее. Колата почва да се клати. Ако успее да изхвърли оборотите нагоре към 1500 , ако не - угасва. Ако успее - пак падат до 500. И така докато не поработи 1 мин. След това си работи нормално. Пробвам като запаля да поддържам над 1000 оборота с педала на газта около 1 мин и така номера минава. Но тва дразни много (мъчи се колата). До сега съм сменял стъпков мотор, блокбобина, свещи, горивна помпа, горивен филтър. ЕГР-а го затапвахме после пак го върнахме към нормална работа. Закачам Оп-ком - няма никой. Колата има ГИ. Не знам вече накъде....
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 31 октомври 2011 - 23:14

Аз съм за термодатчика или TPS!
Отговори

stifler снимка stifler 01 ноември 2011 - 18:29

Кой термодатчик? За температура на входящия въздух или някой друг? Знам , че е друг датчик, но температурата дето я показва на дисплея ми се струва вярна (да си кажа за всеки случай - мисля че се намира някъде по бронята). А ако е TPS няма ли да прави проблем и на загрял двигател? Между другото днес пробвах да запаля с изключена лабда сонда, а после и с изключен датчик на входящия въздух ама пак същата работа............
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg