Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

прегряване

gorosan снимка gorosan 24 октомври 2012 - 19:52

Здравейте колеги. Искам да помоля за помощ. Та ще карам направо.
Опелчето ми прегрява (опел астра 1992), смених радиатор, перка и датчик и все още
температурата стига до 110 гр. и забележете: перката се включва много рядко на 2
пъти даже беше твърде късно. И изкипя.
Какво да направя, че перката да се включва когато трябва.
Благодаря предварително.
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 24 октомври 2012 - 20:12

Аз съм направил перката да се включва принудително,не е трудно и е много ефектно.
Отговори

ivop снимка ivop 24 октомври 2012 - 20:14

За да охлажда перката трябва да се загрее датчика в радиатора. Ако термостата не отваря или отваря много малко, малко антифриз отива към радиатора и лесно се охлажда в радиатора. Термостата ти отваря ли коректно? Сменял си други неща и не си писал за термостат.
Отговори

gorosan снимка gorosan 26 октомври 2012 - 09:36

 ivop, на 24 октомври 2012 - 20:14, каза:

За да охлажда перката трябва да се загрее датчика в радиатора. Ако термостата не отваря или отваря много малко, малко антифриз отива към радиатора и лесно се охлажда в радиатора. Термостата ти отваря ли коректно? Сменял си други неща и не си писал за термостат.




Благодаря за отделеното внимание.
Термостата се предполага, че отваря и затваря, понеже и двата маркуча за влизане и излизане са еднакво горещи, направо ще се пръснат. Но може и, да не е добре. Как мога да го проверя.
Какво ще кажеш, да инсталирам ли бутон за механично пускане отвътре ?
Отговори

xbmx снимка xbmx 28 октомври 2012 - 17:28

Колега , термостата може да е блокирал и в средата и да не отваря напълно. Нов термостат е 20 -70лв зависмост от марка . Сравнение с ремонт на глава е сравнително евтино , кругото което може да е (малко вероятно, но се случва) да са ти дали неправилен темп. датчик за радиатора има два вида за кола с климатик и за кола без климатик . Замери температурата с мултицет като поставиш сондата м/у края на корпуса на термостата и маркуча за радиатора и кажи, така най-реално ще видиш каква е температурата и дали термостата работи правилно. Друго за което се сещам е крив клапан или запушен катализатор ,но това е 1 на 10000000000000000000 .
Отговори

gorosan снимка gorosan 29 октомври 2012 - 09:28

 xbmx, на 28 октомври 2012 - 17:28, каза:

Колега , термостата може да е блокирал и в средата и да не отваря напълно. Нов термостат е 20 -70лв зависмост от марка . Сравнение с ремонт на глава е сравнително евтино , кругото което може да е (малко вероятно, но се случва) да са ти дали неправилен темп. датчик за радиатора има два вида за кола с климатик и за кола без климатик . Замери температурата с мултицет като поставиш сондата м/у края на корпуса на термостата и маркуча за радиатора и кажи, така най-реално ще видиш каква е температурата и дали термостата работи правилно. Друго за което се сещам е крив клапан или запушен катализатор ,но това е 1 на 10000000000000000000 .



Здравей, Колега. Тук си прав, за термостата. Като пипам радиатора, не е топъл навсякъде, долу към датчика не е така горещ както по-нагоре към маркуча. И това най-вероятно е както казваш Ти, полуотворен термостат.
Обаче имам друг проблем. Вярвай ми, не мога да открия термостата, проследих цялата система и не го откривам. С тази кола виждам зор, да знаеш.Но както и да е, ще го открия и ще го сменя, мисля че това е проблема.
Благодаря ти най-искренно за отделеното време. Чао засега.
Отговори

xbmx снимка xbmx 29 октомври 2012 - 09:41

Колега , проследи горният маркуч който излиза от радиатора , на края му е термостата.
Ako кажеш с какъв мотор си , цена няма да имаш.

Там , където съм оградил ,трябва да ти е термостата. Източваш системата ,чакаш докато спре да тече , махаш маркуча и гледаш, отвиваш , сменяш .
Публикувано изображение

Ето така ти изглежда термостата .
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от xbmx: 29 октомври 2012 - 09:53
Отговори

gorosan снимка gorosan 29 октомври 2012 - 20:55

 xbmx, на 29 октомври 2012 - 09:41, каза:

Колега , проследи горният маркуч който излиза от радиатора , на края му е термостата.
Ako кажеш с какъв мотор си , цена няма да имаш.

Там , където съм оградил ,трябва да ти е термостата. Източваш системата ,чакаш докато спре да тече , махаш маркуча и гледаш, отвиваш , сменяш .
Публикувано изображение

Ето така ти изглежда термостата .
Публикувано изображение



Точно там отворих първия път и няма нищо. може ли да по-навътре в самата глава. Защото ако е така трябва да се свалят капаците на ремъка.
Модела на Опелчето е 1.6 инж. 1992 , 4 врати, без климатик. Голямо търсене падна ти казвам, станах за смях направо.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 29 октомври 2012 - 21:46

Сваля се ангренажа.И си попълни в профила вид на мотора.
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 29 октомври 2012 - 22:17

Сваляш кутията на въздушния ф-р, външния ремък,шайбата на коляновия вал, капака на ангренажния р-к,
самия ангр. ремък, зъбчатката на разпределителния вал, кутията на ремъка и корпуса на термостата.
Отговори

gorosan снимка gorosan 30 октомври 2012 - 10:11

 kalin09, на 29 октомври 2012 - 21:46, каза:

Сваля се ангренажа.И си попълни в профила вид на мотора.



Благодария ти много.

 Н-И-К-И, на 29 октомври 2012 - 22:17, каза:

Сваляш кутията на въздушния ф-р, външния ремък,шайбата на коляновия вал, капака на ангренажния р-к,
самия ангр. ремък, зъбчатката на разпределителния вал, кутията на ремъка и корпуса на термостата.



Благодаря ти много.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg