Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Моля за съвет

Antoni0 снимка Antoni0 17 август 2009 - 18:46

Имам проблем....карам опел калибра 95 година 115 кс. когато колата загрее...достигне нермалните си градуси....гасне в движение и дори на скорост....казаха ми че е датчик на колянов вал....нека някой който е по запознат да ми пише....благодаря предварително
Отговори

D1d0L1nk0 снимка D1d0L1nk0 17 август 2009 - 19:15

няма да е датчик на колянов вал...това само мога да ти кажа!Ако беше този датчик нямаше да е караш дори докато загрее:)
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 17 август 2009 - 19:17

А аз как карах два месеца с прецакан датчик?
Мнението беше редактирано от Agamemnon: 17 август 2009 - 19:39
Отговори

Antoni0 снимка Antoni0 17 август 2009 - 21:34

Така или ина4е...не разбрах нищо...значи не е от този датчик така ли
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 август 2009 - 22:46

твърде възможно е да е от него, обаче хората са измислили и компютърна диагностика, защото екстрасенсите не усещат болежките на машините :newsm05_41:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 18 август 2009 - 06:35

Малко вероятно да е от датчика на коляновия вал........по-скоро ако проблема е в тази насока  може да е съединителната букса или кабела на датчика.

Когато сменях мотора се оказа че датчика на коляновия вал е заминал и съответно двигателя не запали а и няма и как да запали като се има в предвид каква  точно функция изпълнява този датчик.

Както колегата е казал диагностиката ще покаже най-точно за какво става дума

Лошото е че ако направиш самодиагностика с кламер задължително ще ти излезне грешка номер 31 а именно липса на сигнал от датчика на коляновия вал.Това се получава защото не си привел двигателя в ход и съответно няма информация от датчика към ЕКУ.Това може да те подведе.Най-добре някой с лап топ да се закачи на работещ мотор и да види къде какво се случва.
Отговори

Antoni0 снимка Antoni0 19 август 2009 - 20:13

Уценявам хумора на колегата относно екстрасенсите но...в бош сервиза ми казаха колата трябва да го направи ...тоест да загасне за да я закачим и да видим какво става...казаха ми че може да е от палец...смених го днес и пак загасна като вдигна градусите...почистих буксата на датчика която е нат капака на главата на една стойчица с специален контактен спрей но пак никаква файда...от боша ми казаха че била перфектна навартяли 30 км и не загаснала това беше...а аз като ми загасне ми е интересно как да ида при тях...може би пак ще стигна до екстрасенс....
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 20 август 2009 - 14:00

Колега,провери си температурния датчик,за ецу,не за таблото.....
И го проверете каква стойност дава реално,когато включи перката,т.е. на максимално загрял мотор,мисля че е е излязал от параметри......
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 20 август 2009 - 23:24

Колега, ако проблемът ти е от нещо, което се следи от компа, диагностиката няма как да не го хване нали все пак грешките се записват. Ако е нещо друго, вече трябва да се локализира като се проверява едно по едно. Аз личко залагам на нещо, свързано с тока, ако няма никакви записани грешки естествено.
Отговори

wehrmacht снимка wehrmacht 21 август 2009 - 14:33

не е от датчик - предишната кола ми беше Калибра и като загрееше гаснеше, като изтине няма грижи

същия проблем :
смениха ми тоя датчик и нищо пак гаснеше

оказа се реле (намира се при краката на пасажера в дясно) дават годност на релето 10г (заводското)
смених го с оргинално на цена около 60лв. и нещата се оправиха (старото грееше адски много когато колата работи)

през това реле минава захранването на компа !!!

съвет - отиди в Стефанов на диагностика, най верочтно ще ти кажат датчик (защото борда първо това показва) но ги помоли само да ти погледнат това реле и ако е от него за което съм 99.9% сигурен да го сменят първо него без да пипат този датчик, покарай я и както казах 99.9% няма да имаш грижи !

Пиши какъв е резултата !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Мнението беше редактирано от wehrmacht: 21 август 2009 - 14:39
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 август 2009 - 00:58

от много неща може да се окаже проблема, но много често срещан проблем е именно датчиак на коляновия вал и също така не рядко почва да прави номера на загрял двигател, до колкото помня грешката е 19, лош сигнал от датчика, ако на кламер теста се покаже 99.9% е от него
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg