Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Смяна на барабани с дискове

Branimir снимка Branimir 15 септември 2009 - 23:30

задните спирачки на опела ми са барабани . Интересува ме могат ли да се поставят дискови спирачки от някоя друга астра. Да използвам предните спирачки на някоя ударена астра примерно и да ги монтирам тях на мястото на барабаните.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 15 септември 2009 - 23:35

Става перфектно ама първо трябва да си смениш мотора.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 16 септември 2009 - 09:00
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 16 септември 2009 - 01:03

И защо да си сменя мотора колегата?

Колега можеш да си смениш спирачките отзад с дискови без проблем . Просто си намираш главини с дискове и машинките от астра с дискове и жилото за ръчната дето трябва да се смени :) Може би и от вектра и кадет стават задните главини но не съм много сигурен :)

Поздрави! :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от RaCeR_BoY: 16 септември 2009 - 01:04
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 16 септември 2009 - 08:03

 Branimir, на 15 Sep 2009, 11:30 PM, каза:

задните спирачки на опела ми са барабани . Интересува ме могат ли да се поставят дискови спирачки от някоя друга астра. Да използвам предните спирачки на някоя ударена астра примерно и да ги монтирам тях на мястото на барабаните.


Колега сега ще ти обясня подробно защото си писал малко на изуст. Незнам защо питаш за предни спирачки като те нямат нищо общо и изобщо там филма е голям.
Намираш комплект задни дискове+задни апарати+главини+челюстите на ръчната. Най добре е да търсиш от ВЕКТРА А, АСТРА Ф преди 92г. защото след тази година започват да се срещат лагер главини което теб няма да те устройва. Подходящи коли с двигатели са C20NE и даже препоръчителни. Като ги намериш сваляш твойте барабни, откачаш жилата на ръчната и развиваш четирите болта отзад които държат главината. После слагаш новата главина и отново четирите болта на главината ги стягаш, навързваш спирачните трабички към апаратите, отиваш до магазина и си вземаш жила ръчна за АСТРА ф ц20НЕ монтираш ги и си готов....Най просто казано е това процедурата. :newsm05_41:
Отговори

gujo78 снимка gujo78 16 септември 2009 - 08:09

Отделен е въпроса колко си заслужава средствата и нервите тази манипулация :newsm05_41:
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 16 септември 2009 - 08:20

 Branimir, на 16 Sep 2009, 12:30 AM, каза:

задните спирачки на опела ми са барабани . Интересува ме могат ли да се поставят дискови спирачки от някоя друга астра. Да използвам предните спирачки на някоя ударена астра примерно и да ги монтирам тях на мястото на барабаните.

Първо трябва да кажеш дали си с лагер главина или с обикновен лагер отзад, като това, според мен, няма особено значение, тъй като са взаимозаменяеми, т.е. от лагер главина можеш да си сложиш обикновени лагер и обратно. Ако ти си с лагер главина е най-лесно да си намериш такива с лагер главина (няма да сменяш главината), това са Астра Ф ГСИ, Вектра А или Вектра Б с четирите болта.
Аз съм с лагер главина и първоначално си сложих от Вектра А 2000ГТ с обикновен лагер, но след това си намерих по-запазени дискове от Вектра Б и сега съм с тях. За парите, които съм дал, които въобще не бяха много, съм доволен от това как спира колата. :newsm05_41:

п.п. Забравих да кажа, че не се наложи да се сменят жилата на ръчната, което е обратно на цялата информация, която открих, единственият проблем беше, че се скъса една от тръбичките и трябваше да я сменя. И още нещо - предната главина е тотално различна от задната, т.е. няма как да сложиш предните отзад.

п.п.2 Чак сега видях, че годината на колата е 94, т.е. би трябвало да си с лагер главина отзад. И да, повярвай ми има смисъл!
Мнението беше редактирано от tonkata92: 16 септември 2009 - 11:20
Отговори

Branimir снимка Branimir 16 септември 2009 - 10:44

За тези които казаха че не си заслужава искам да кажа че аз съм го решил вече и рано или късно ще стане независимо от това колко време ще ми отнеме и пари ... На другите благодаря за информацията . Тия дни ще видя за какви пари мога да намеря всички тия части и ще видим ако успея преди зимата :)

ПП: а за колегата който каза че говоря на изуст - така е .. все още не съм разгледал проблема обстойно, преди няколко дни ми хрумна тази идея и те първо се запознавам сега с нещата ..
Отговори

petio_78 снимка petio_78 16 септември 2009 - 20:13

Колега,преди 1 месец извърших тая процедура на вектрата ми.Бижо ти е написал много точно какво ти трябва.Най добре е да вземеш всичко от една кола,т.е. развиваш четирите болта и сваляш всичко.А относно спирането-повярвай ИМА ефект.
п.с.незабравяй при първото тестово каране да си сложиш колана,че предните стъкла са скъпи.
Ако нещо не ти е ясно пиши лс ще ти помогна
Мнението беше редактирано от petio_78: 16 септември 2009 - 20:13
Отговори

WILLY снимка WILLY 16 септември 2009 - 21:45

Слагай смело ефект има ,а и като пари не е кой знае какво особено ако си с лагер главини. :mhihi:
Тази интервенция съм я правил още през 2000 година на Астра Ф 1.7 Д '94 като направо смених целия заден мост с такъв от GSI заради 2 те стабилизиращи щанги , който нямах.От стария мост си взех лагер главините защото като нови струват не малко парици. А и предимство е че цената на задни накладки за дискови спирачки е по ниска.
Ако имаш въпроси :newsm05_41: ще помагаме.
Мнението беше редактирано от WILLY: 16 септември 2009 - 21:47
Отговори

bak6i6a снимка bak6i6a 16 септември 2009 - 22:19

придържай се за поста на г-н бижев!

п.п. 100-на лева са ти всички части.
предни дикове за отзад абсурд!
Мнението беше редактирано от bak6i6a: 16 септември 2009 - 22:21
Отговори

Branimir снимка Branimir 16 септември 2009 - 22:38

Добре ! Доволен съм от значително голямата помощ. Копирах мнението на Бижев ( защото най -много хора го препоръчаха, другите да не се обиждат :) ) разделил съм го на подточки и от утре почвам дейно да търся нужните части

ПП: а сега не искам да се излагам ама трябва ли да гледам за нещо специфично като ги купувам .. как ще съм сигурен че дисковете са равномерно изхабени ( щото моите предните са леко неравномерно износени и леко тресе кат спирам ама кат ги пипна така с пръст не усещам разликата ? ) , и при апаратите има ли нещо което може да не им е наред или то след като ги сложа ще се разбере ?
Отговори

mantzel снимка mantzel 16 септември 2009 - 23:07

( щото моите предните са леко неравномерно износени и леко тресе кат спирам ама кат ги пипна така с пръст не усещам разликата ? ) -колега,трябваше от там да почнеш,а не отзат напред :newsm05_41:
Отговори

Branimir снимка Branimir 17 септември 2009 - 01:09

е да бе естествено, че първо ще оправя тях ... аз съм ги купил само трябва малко време :)
Мнението беше редактирано от siegfrid: 17 септември 2009 - 09:34
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 17 септември 2009 - 07:33

Дисковете ги гледаш за "ръб", за язви ако са стояли дълго време и за неправилно износване. При апаратите най-важно е да не са блокирали буталцата, т.е. трябва да се движи свободно. Също така проверяваш и маншоните на буталцата - ако има скъсан маншон най-вероятно буталцето е ръждясало и няма да работи правилно (ще задържа спирачния апарат или въобще няма да се движи).
Защо си мисля, че мярнах обява за такива части за Астра в раздел "Продава"............ :newsm05_41:
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 24 септември 2009 - 05:49

 RaCeR_BoY, на 16 Sep 2009, 02:03 AM, каза:

И защо да си сменя мотора колегата?

Колега можеш да си смениш спирачките отзад с дискови без проблем . Просто си намираш главини с дискове и машинките от астра с дискове и жилото за ръчната дето трябва да се смени :) Може би и от вектра и кадет стават задните главини но не съм много сигурен :)

Поздрави! :devil-smiley-019:


Защото колега колата му ще си спира перфектно и с неговите си спирачки да съм ясен.Ако ще го прави за гъзария съгласен съм.Друго си е кефа ама с този мотор просто няма смисъл да си сменя спирачките.Друго си е ако ръгне едно С20Хе в коша.Моята кола примерно не изпреварва просто заобикаля :newsm05_41: Правил съм ги тези циркове на старото C20NE и ако колегата се нуждае от съвет да ми пише на личини.Обаче ако предните спирачки на са с вентилирани дискове поне на 256 мм ефекта от задните ще е нулев.Аз знам какво ще му трябва и ще му обясня на момчето.
Мнението беше редактирано от Росен Желев: 24 септември 2009 - 06:03
Отговори

Slash снимка Slash 26 септември 2009 - 22:27

Полезна тема колеги.Аз също съм се навил да правя тази интервенция.Утре отивам да взема всичко което ми трябва(beam hubs,calipers,pads,discs) - поне така си мисля де.Понеже съм в англия всичко засега ми излиза на цена от 55 паунда и другата седмица като се прибера веднага се захващам.Имам само един въпрос - понеже незнам дали тези който ще купя имат абс а пък аз имам на барабаните има ли някоя част дето да се свали и да се ползва за да продължи да си работи нормално.

Поздрави и успех на всички който са се захвнали!!!
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 27 септември 2009 - 00:05

Можеш да използваш твоите главини с датчиците те са еднакви за барабани и дискове, просто сваляш главината, махаш стойката на челюстите, слагаш тая на дисковете и нареждаш всичко останало, после планките и жило от :biggrin: и си готов :love_opel:
Отговори

Branimir снимка Branimir 01 октомври 2009 - 16:09

Може ли да ми дадете малко инфо за предните ми дискове. Искам да ми обясните разликата между обикновенните дискове и вентилираните и мога ли да сложа такива ?

ПП: правя това защото искам и ми харесва да се занимавам с колата. А друг двигател ще сложа когато си купя другата кола догодина :) .. тогава тая ще я направя пълна проба състезателна колица ...
Мнението беше редактирано от Branimir: 01 октомври 2009 - 16:11
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 01 октомври 2009 - 17:01

Вентилираните са по дебели от плътните....Всичко става може да се наложи малко преправка но много малка и всичко си заспива :beer:
Отговори

petio_78 снимка petio_78 01 октомври 2009 - 19:28

За да сложиш вентилирани ти трябват и спирачни апарати за тях.2апарата+2 вентилирани диска на 256мм всико това втора ръка е към 60-100лв.Зависи от къде ги взимаш/колега,морга,цигани/.Определено като сложиш вентилирани дискове ще разбереш какво значи колата ти да спира.
Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg