Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Скоростна кутия F20

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 29 септември 2009 - 15:20

Колеги извинявам се предварително ако има подобна тема вече, но не намерих нищо.... Моля темата да се изтрие ако вече има такава!

Въпроса ми е следния. Имах Вектра А 4х4 с двигател C20NE и скорости F20 , понеже съм решил да го слагам на другата ми вектра.Доиде време да слагам двигателя и последното нещо което остана е как да реша въпроса с раздатката.... искам да я махна, обаче ми казаха че трябва някаква капачка със семеринг която стояла на мястото на раздатката при карето на дългата полуоска.... :biggrin: Има ли такова нещо и изобщо мога ли да я махна тая раздатка и да си сложа тази скоростна кутия, или да си търся друга скоростна и да забравям за проблема...

Ще ми се да има някакъв вариант да може да стане тази скоростна кутия защото в момента няма да ми стигант парите и за скорости а те не са евтини.... :love_opel:
Мнението беше редактирано от RaCeR_BoY: 30 септември 2009 - 03:28
Отговори

Prilo снимка Prilo 30 септември 2009 - 07:09

Можеш да махнеш раздатката. Продават се готови КИТ-ове за конвертиране. Или даваш на стругар да ти направи такава капачка с втулка, каквато е нужно да се сложи на мястото, където е свързана сега раздатката с кутията.
Ето какво представлява КИТ-а

Както беше казал един пич от един друг форум: "На практика си е работа за 2 мин. да конвертираш кутия от 4х4 в такава за предно". Развиваш 4-те болта на раздатката към кутията. Втъкваш втулката. Слагаш капачката и и завинтваш болтовете. Вкарваш дългата полуоска. Това е :love_opel:
Мнението беше редактирано от Prilo: 30 септември 2009 - 07:11
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 30 септември 2009 - 10:30

Много благодаря за информацията колега! :beer: Аз мислех че нищо няма да стане с тия скорости. А междодругото тая скоростна от 4х4 има ли разлика с такава дето не е била за 4х4?

Поздрави!
Отговори

Оги снимка Оги 30 септември 2009 - 20:27

В София Косьо ги прави тези неща. Ако има някой негов актуален номер да ти го даде ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg