Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Теч на масло помощ, изтича й кръвчицата.

ivo_loki снимка ivo_loki 27 март 2008 - 19:51

от два дена ми тече масло от долу мокри задната страна на горивния филтър (той е стар ) мокра е и часта на картера от към филтъра. тече на капки само като работи .след като я загаса след 1 минута спира да капе.ходих в сервиз на бързо щото нямам пари тази седмица . погледнах ме я на спрял двигател и нищо не видяхме.мисля че над картера не е мокро а и по цялата връска почти между мотора и филтъра е мокро.въпроса ми е дали може да избие филтъра той е над 10 000 км при всички полужения или е от друго но какво?и какви пари би могъл да струва ремонта?така и така в понеделник ще я оставя в сервиза та просто искам да знам ще ям ли следващия месец или не . давайте предположения.
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 27 март 2008 - 20:13

 ivo_loki, на Mar 27 2008, 06:51 PM, каза:

от два дена ми тече масло от долу мокри задната страна на горивния филтър (той е стар ) мокра е и часта на картера от към филтъра. тече на капки само като работи .след като я загаса след 1 минута спира да капе.ходих в сервиз на бързо щото нямам пари тази седмица . погледнах ме я на спрял двигател и нищо не видяхме.мисля че над картера не е мокро а и по цялата връска почти между мотора и филтъра е мокро.въпроса ми е дали може да избие филтъра той е над 10 000 км при всички полужения или е от друго но какво?и какви пари би могъл да струва ремонта?така и така в понеделник ще я оставя в сервиза та просто искам да знам ще ям ли следващия месец или не . давайте предположения.

айде колеги.да не потъне и тази тема или пък в опел клуб няма специалисти . а и търсачката ни не работи . стегнете се . четох в кви ли не други форуми . но аз съм горд собственик на опел омега. помогнете де. ЩЕ ЯМ ЛИ ДРУГИЯ МЕСЕЦ??????
Отговори

KINGPIN снимка KINGPIN 27 март 2008 - 20:50

Едно е сигурно, масло и филтър ще сменяш! А това дали ще ядеш другият месец зависи какво масло ще си купиш (има наливно за по 3 лв литъра, а има и такова от по 20 лв литъра).
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 28 март 2008 - 08:25

 KINGPIN, на Mar 27 2008, 07:50 PM, каза:

Едно е сигурно, масло и филтър ще сменяш! А това дали ще ядеш другият месец зависи какво масло ще си купиш (има наливно за по 3 лв литъра, а има и такова от по 20 лв литъра).

то е ясно ,че ще е хубаво . а и ремък ,филтри , ролки. но теча ако е от картера . спукан например може ли да се прави или нов?то при мене ролките с ремъка са отпред т.е според мен трудно е нещо да мине зад тях и да спука двигателя .просто питам дали може да протече филтъра или е картера.?????
Отговори

floyd снимка floyd 28 март 2008 - 08:47

Еми ако е хлабав филтъра може да избие от него, естествено. Натегни го малко и ще видиш. И следващия път като сменяш маслото не го забравяй и него. :newsm05_41:
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 28 март 2008 - 10:05

 floyd, на Mar 28 2008, 07:47 AM, каза:

Еми ако е хлабав филтъра може да избие от него, естествено. Натегни го малко и ще видиш. И следващия път като сменяш маслото не го забравяй и него. :newsm05_41:

като разбера какъв е проблема ще пиша.жалко ,че само един колега отговори.в последно време форума се превърна в бит пазар.
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 28 март 2008 - 17:29

:newsm05_41:

 ivo_loki, на Mar 28 2008, 09:05 AM, каза:

 floyd, на Mar 28 2008, 07:47 AM, каза:

Еми ако е хлабав филтъра може да избие от него, естествено. Натегни го малко и ще видиш. И следващия път като сменяш маслото не го забравяй и него. :newsm05_41:

като разбера какъв е проблема ще пиша.жалко ,че само един колега отговори.в последно време форума се превърна в бит пазар.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg