Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Грешки при бордовите компютри

ГостAlibi_* 15 декември 2005 - 00:08

Абе тия бордкомп-ове накрая ша земат да викат, като в оня виц:
"Ахтунг Ахтунг гума капълдъ!" :flag:
А иначе вече не му обръщам внимание....ша му спирам тока :D
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 15 декември 2005 - 00:43

VVAS, на Dec 14 2005, 09:14 PM, каза:

LET's fly, на Dec 14 2005, 08:58 PM, каза:

олелел , олелелее
колко грешни неща , ................................................................................
.<{POST_SNAPBACK}>

Виж към накладките се продава един датчик - трябва да го сложиш и от него излиза кабел който го включваш към един куплунг който сега трябва да виси празен някъде около главинта (закачен на купето)!
Датчика е отделно от накладките! - демек не ти трябват накладки които имат кабелче - а датчик за твоите накладки!
Отговори

VectraB снимка VectraB 15 декември 2005 - 10:04

Абе много се чудя дали да пиша, но като за последно в тая Тема ще кажа следното :
Не са виновни компютрите, а хората които ги поддържат и мърлячите майстори, за които електрониката е доста чужда. Ако нещата се поддържат, и Борд Компютъра си работи. Аз лично ако имах гореописаните проблеми със съобщението за маслото щях да си презапиша FirmWare с по-нов и щях да си ползвам Борд Компютъра и да му се доверявам.
Вероятно проблема не е в датчика а в софтуера, както си го пише в ТИС-а.(по-горе има pdf) Така че имате простия избор, да си изключите Борда и да не го гледате или да си поддържате колата както трябвя. Решението си е ваше.
Освен това Борда поддържа още една важна според мен функция : тест за изгорели крушки. Защото ми е писнало да карам зад коли на които не им работят я габаритите, я стоп светлините доста често и двете. За всички е ясно че това е доста опасно за движението по пътищата.
И още нещо, ако не сте сигурни в нещо, не го пишете ! Така само обърквате човека кой търси съвет и помощ. Така че колега kokondzer, никакъв "елкон" няма да реши проблема със съобщението за нивото на маслото. Няма нужда от зануляване при всяка смяна на маслото. Най-добрия вариант вече ти го казах, той включва смяна на езика и ъпгрейд на софтуера.
Отговори

kokondzer снимка kokondzer 15 декември 2005 - 11:30

VectraB, на Dec 15 2005, 10:04 AM, каза:

Абе много се чудя дали да пиша, но като за последно в тая Тема ще кажа следното :
Не са виновни компютрите, а хората които ги поддържат и мърлячите майстори, за които електрониката е доста чужда. Ако нещата се поддържат, и Борд Компютъра си работи. Аз лично ако имах гореописаните проблеми със съобщението за маслото щях да си презапиша FirmWare с по-нов и щях да си ползвам Борд Компютъра и да му се доверявам.
Вероятно проблема не е в датчика а в софтуера, както си го пише в ТИС-а.(по-горе има pdf) Така че имате простия избор, да си изключите Борда и да не го гледате или да си поддържате колата както трябвя. Решението си е ваше.
Освен това Борда поддържа още една важна според мен функция : тест за изгорели крушки. Защото ми е писнало да карам зад коли на които не им работят я габаритите, я стоп светлините доста често и двете. За всички е ясно че това е доста опасно за движението по пътищата.
И още нещо, ако не сте сигурни в нещо, не го пишете ! Така само обърквате човека кой търси съвет и помощ. Така че колега kokondzer, никакъв "елкон" няма да реши проблема със съобщението за нивото на маслото. Няма нужда от зануляване при всяка смяна на маслото. Най-добрия вариант вече ти го казах, той включва смяна на езика и ъпгрейд на софтуера.
<{POST_SNAPBACK}>


Мерси колега за изчерпателната информация.Вече се обадих на приемчика и си взех час за преглед защото и според мен тези неща не са маловажни. А относно теста за изгорели крушки, наистина имам такава и тя е тази която осветява номера, не мислех да я сменявам, но след като това е проблем предпочитам да го направя.Чао и успех!
Отговори

Оги снимка Оги 15 декември 2005 - 12:03

Извинявам се, явно не съм доразбрал за какво става въпрос, но все пак малко или много става въпрос за едни и същи коли, затова и реших че е така. Сега вече и аз ще знам :)
П.С. Това за нулирането на комп-а при смяна на масло го знам от ПРЕПОРЪЧАНИЯ от много хора г-н Просеников, елконаджията на КаргоЕкспрес Варна. Значи или VectraB греши или той. Who knows ? :2angry1:
Отговори

Владо снимка Владо 15 декември 2005 - 12:14

kravarka, на Dec 15 2005, 01:43 AM, каза:

VVAS, на Dec 14 2005, 09:14 PM, каза:

LET's fly, на Dec 14 2005, 08:58 PM, каза:

олелел , олелелее
колко грешни неща , ................................................................................
.<{POST_SNAPBACK}>

Виж към накладките се продава един датчик - трябва да го сложиш и от него излиза кабел който го включваш към един куплунг който сега трябва да виси празен някъде около главинта (закачен на купето)!
Датчика е отделно от накладките! - демек не ти трябват накладки които имат кабелче - а датчик за твоите накладки!
<{POST_SNAPBACK}>



съвета ми беше в случай , че не се инвестират излишни пари :D Иначе на мен м е пределно ясно за какво става дума ;)

а по въпроса за "елконаджиите" и техните способности - вярвай на ПДФа повече :flag: :beer: ВектраБ го е написал перфектно - не са виновни машините а тъпите и неквалифицирани "майстори" останали с това прозвище от диийп соца :flag:
Отговори

Оги снимка Оги 15 декември 2005 - 12:31

Мамицата им да :beer: талибани :flag:
Отговори

saho снимка saho 15 декември 2005 - 12:37

Абе и Opel са го patch-нали :) :)

В PDF-то пише:
Cause: Sensor "Oil-Level" responds too early.

Демек си е пак проблем на датчика. Явно им е било по-лесно да решат проблема софтуерно. :flag:
Отговори

Гостmartin27_* 18 август 2006 - 10:30

Здравейте,искам да попитам какво означава следното показание на бордкомпа: Anab.bagl.luci post.Изписва се като включа фаровете.
Отговори

fanatic снимка fanatic 18 август 2006 - 10:56

Каква е омегата- А, Б.
Изписва ли някакви кодове от сорта на F-01,02 или D-1,D2
Отговори

Гостmartin27_* 18 август 2006 - 11:09

Не изписва кодове-само това.Иначе е 94-Б
Отговори

stokovic снимка stokovic 18 август 2006 - 21:52

Мисля, че този надпис докато ми беше на италиански компютъра беше за изгоряла задна лампа на габарита. Можеш срещу към 15 лв да си смениш езика на английски и ще ти е много по лесно със съобщенията.
Отговори

dano123 снимка dano123 20 август 2006 - 21:43

martin27, на Aug 18 2006, 10:30 AM, каза:

Здравейте,искам да попитам какво означава следното показание на бордкомпа: Anab.bagl.luci post.Изписва се като включа фаровете.
 


Провери габаритите отзад ,те трябва да са
Отговори

Гостmartin27_* 24 август 2006 - 14:11

Да, габаритите се оказаха.Много благодаря!
Отговори

Гостkoko34_* 17 октомври 2006 - 20:28

на компютъра ми в опелa ми изписва следното:luci di aresto
моля за помощ как се превежда това и какво значи.
Благодаря предварително!
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 18 октомври 2006 - 10:26

Имаш изгоряла крушка ... може и габаритна да е ... те горят най-често
Отговори

NOP снимка NOP 18 октомври 2006 - 12:08

И моя е на италиански, голяма досада...

може обаче да си превеждаш на http://babelfish.altavista.com/ за кво иде реч
... ама тва аресто нещо не го превежда, да не си объркал правописа?
Отговори

помагащ снимка помагащ 18 октомври 2006 - 13:00

NOP, на Oct 18 2006, 12:08 PM, каза:

И моя е на италиански, голяма досада...

може обаче да си превеждаш на http://babelfish.altavista.com/ за кво иде реч
... ама тва аресто нещо не го превежда, да не си объркал правописа?
 

ПРЕПРОГРАМИРА СЕ И ДОСАДАТА ИЗЧЕЗВА.
Отговори

NOP снимка NOP 19 октомври 2006 - 23:19

Да знам, но след като взех колата правих доста неща по нея (не че нещо и имаше ами така за по-сигурно) и накрая ми писна да наливам пари и заебах...
Другото е, че мноо мноо на родните майстори не искам да се доверявам да не ми излезе после по-голям проблем .. незнам доколко бордовия комп е вързан с еку то и да не започне да ми дава проблем после мотора ...

Сега като гледах това се сетих имам още от началото едно съобщение за нивото на фреона в климатика което не изчезва никога. Фреон пълнихме, човека дори пробва да шунтира датчика за фреона( предполагам че е знаел кво праи де :) ) но неще и неще седи си това съобщение там и не мърда....
Отговори

stokovic снимка stokovic 20 октомври 2006 - 10:04

Въпрос на 10-12 лв. е препрограмирането на компютъра на немски или английски език! Аз моя го препрограмирах в Стефанов Сервиз в Пловдив и сега като ми е на английски вече мога смело да заявя, че нямам проблем да се разбирам с бордовия компютър! :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg