Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Джанти 4х98

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 17 март 2012 - 13:40

Здравейте колеги.Преди време си купих алуминиеви джанти на юнашко доверие и чак вчера ги занесох да ми ги изправят,обаче изникна проблем,човекът от когото ги вземах се е оказал "леко" некоректен с мен защото се оказа,че ми продал джанти с междуболтово разстояние 4х98 вместо 4х100 та въпросът ми е следния:Проблем ли е да се карат джанти 4х98 на главини 4х100?Блогодаря предварително.
Отговори

CuMo снимка CuMo 17 март 2012 - 14:30

Доколкото знам, не е кой знае какъв проблем, тук колегите споменаваха за някакви ексцентрични болтове, които се използват, но някой по-запознат трябва да каже :)
Отговори

-Kris- снимка -Kris- 18 март 2012 - 21:53

Ако джантата ти е центрирана добре на централния отвор няма да имаш проблеми при поставянето. Болтовете се стягат по малко и леко с последователност на кръст. Внимавай единствено за резбата на болтовете, защото при завиване накриво се заглажда.
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 19 март 2012 - 08:16

 CuMo, на 17 март 2012 - 14:30, каза:

..... тук колегите споменаваха за някакви ексцентрични болтове...


Такива болтове ли трябва да сложа или става със стандартните.Тези ексцентричните ми звучат малко като поредното така наречено "Побългаряване".
Отговори

radodar снимка radodar 19 март 2012 - 09:24

Слагат се ексцентрични болтове,за да компенсират разликата от 2мм.С нормалните болтове има голяма вероятност да се пребиеш,защото няма да легнат добре по джантата.С други думи ще си се развият сами,като стой та гледай.

Моите лети джанти са 5х112 и съм с такива болтове.Малко са скъпички болтовете(4лв на болт)правят ги фирма "Енчо Енчев Горна оряховица"
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 23 март 2012 - 08:50

Здравейте колеги.Интересува ме от тези с въртящ се конус

Публикувано изображение

или от тези с изместен конус

Публикувано изображение

Кой от двата вида да слагам?
Мнението беше редактирано от LEVSKIMEN: 23 март 2012 - 08:55
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg