Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Смяна дискове и накладки Вектра Б

Стекер снимка Стекер 07 август 2020 - 20:26

Здравейте,
Понеже не съм сменял сам до сега нито дискове нито накладки първо да попитам това онова. Трябва да сменя предни дискове и накладки и задните накладки. Първо се чудя дали да мина годишния технически преглед преди да ги сменя, че докато започнат да спират като хората ще мине малко време, а до 2 седмица трябва да го мина задължително. Второ предстои ми пътуване около 1000км да изчакам ли като се върна, за да няма изненади, че четох какво ли не от криви дискове, тресене, биене във волана и т.н.
За сумата смяна какво ми трябва някаква специална паста да мажа по накладките отвън да не скърцат или може и без. Спрей за почистване на цилиндърчето или може и без. И най-важният въпрос да си купувам ли скоба за прибиране на цилиндърчето или става и по друг начин. Четох варианти от кози крак до гумен чук ама ако има нещо по изпитано. Някаква универсална скоба за 10-20 лв ще ми свърши ли работа или да си взема цял комплект с накрайници за 30 лв. гледам в ОЛХ ги има.
Мерси предварително.
Отговори

Bukmop снимка Bukmop 07 август 2020 - 20:48

 Стекер, на 07 август 2020 - 20:26, каза:

Здравейте,
Понеже не съм сменял сам до сега нито дискове нито накладки първо да попитам това онова. Трябва да сменя предни дискове и накладки и задните накладки. Първо се чудя дали да мина годишния технически преглед преди да ги сменя, че докато започнат да спират като хората ще мине малко време, а до 2 седмица трябва да го мина задължително. Второ предстои ми пътуване около 1000км да изчакам ли като се върна, за да няма изненади, че четох какво ли не от криви дискове, тресене, биене във волана и т.н.
За сумата смяна какво ми трябва някаква специална паста да мажа по накладките отвън да не скърцат или може и без. Спрей за почистване на цилиндърчето или може и без. И най-важният въпрос да си купувам ли скоба за прибиране на цилиндърчето или става и по друг начин. Четох варианти от кози крак до гумен чук ама ако има нещо по изпитано. Някаква универсална скоба за 10-20 лв ще ми свърши ли работа или да си взема цял комплект с накрайници за 30 лв. гледам в ОЛХ ги има.
Мерси предварително.

Здрасти, за около 200км новите дискове и накладки би трябвало да започнат да спират както трябва. За прегледа си прецени как е по-удачно, понеже ти си знаеш за тезидни до прегледа колко ще караш и т.н. Относно пътуването и тези неща, които си чел... ако дисковете са читави няма да имаш проблем ----> Прецени си от къде ги купуваш. (Предлагам някой по-голям магазин евентувално...) За специална паста за мазане накладките не съм чувал, по принцип някой хора слагат мъничко грес, аз лично никога не съм чул спирачки да скърцат заради това че няма грес или "специална паста". Провери си водачите на спирачния апарат, да не са скъсани маншончетата и също така да се движат без трудност и също така като го дръпнеш водача навън, трябва да се върне самичък и обратното ако го бутнеш навътре трябва да излезе самичък навън. Ако това не се случи ги изкарваш почистваш от старата грес, ако водача изглежда нормално, без следи от задиране и износване ---> може с финна шкурка да го врътнеш на ръка мъничко за да няма никаква ръжда или мръсотия, слагаш силиконова грес и всичко по обратния ред. Относно скобата за прибиране на цилиндрите на спирачния апарат, много е удобно, бързо и безопастно! Някой хора бутат, чукат правят струват, стискат с гарги и т.н. но не е това начина според мен. Също така имай предвид че задните спирачни апарати, заради ръчната спирачка цилиндрите не се прибират просто, а също така се въртят, което най-лесно става с комплекта за спирачки. Иначе не те виждам как ще натискаш и въртиш буталцето... Надявам се да съм бил полезен. Успех ;)
Отговори

Стекер снимка Стекер 07 август 2020 - 21:23

Доколкото разбирам водачи казваш на двата винта, който държат челюстта и се отвиват от вътрешната страна. Те са покрити с гумени тапи/маншончета, които изглеждат здрави. А доколкото схващам тези винтове са нещо като втулки с пружина вътре или как иначе сами се прибират и излизат.
Иначе за задните сигурен ли си че се върти цилиндъра, за да се прибере, защото ръчната при тази кола е на отделни накладки на принципа на барабаните, които са вътре в самия барабан на диска. Ако се въртят ще ми трябва точния размер скоба, няма да стане с универсалната.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 07 август 2020 - 21:26

Виж в youtube има клипчета как стават нещата
Отговори

sathv снимка sathv 08 август 2020 - 10:44

Прегледа да не те притеснява. Много коли директно отидоха на преглед след смяна на накладки и дискове. Проблем няма. Гърба на накладката се пръска с медна високотемпературна грес но не е задължително. По принцип хубавите накладки на гърба имат залепена специална текстилна подложка за предотвратяване на скърцането. Водачите ги изчистваш и мажеш с грес за спирачни апарати примерно на ATE. Приспособленията не са задължителни но в някой случаи чувствително облекчават смяната. Най-важното е да вземеш качествени дискове и накладки, каквито вече реално няма, независимо от брандиращите лепенки по тях на реномирани фирми. Цената също не е опредяляща за качеството.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 август 2020 - 14:04

 Стекер, на 07 август 2020 - 21:23, каза:

Доколкото разбирам водачи казваш на двата винта, който държат челюстта и се отвиват от вътрешната страна. Те са покрити с гумени тапи/маншончета, които изглеждат здрави. А доколкото схващам тези винтове са нещо като втулки с пружина вътре или как иначе сами се прибират и излизат.
Иначе за задните сигурен ли си че се върти цилиндъра, за да се прибере, защото ръчната при тази кола е на отделни накладки на принципа на барабаните, които са вътре в самия барабан на диска. Ако се въртят ще ми трябва точния размер скоба, няма да стане с универсалната.

В първия пост си писал, че само предни ще сменяш.Аз преди 3-4 години сменях дискове и накладки на моята Вектра Б отпред.
Няма нужда от специална скоба.Цилиндрите прибрах като отворих капачката на казанчето за спирачна течност, наврях една плоска отвертка м/у диска и накладките и натиснах.Винтовете дето държат спирачния апарат нямат пружини ама не помня с какъв ключ бяха.
За отзад.....и за там е по същия начин за крачната спирачка.Аз там не сменях накладки на крачната защото си имаше феродо.А за ръчната.........там е гадно.Аз имах достатъчно феродо на ръчната и само я регулирах.Сега хваща на 3-тия/4-тия зъб някъде.
Отговори

Коцето снимка Коцето 08 август 2020 - 14:35

За предните спирачки си приготви шестограми 10 и 7 мм. Задните цилиндърчета на Вектра се прибират лесно като предните, там няма ръчна като на Астра.
Мразя да давам пиянките за пример ама това намерих набързо.

https://www.youtube....h?v=L_sqwD3gteI
https://www.youtube....h?v=4jQT8V3D15A
https://www.youtube....h?v=LdIJptECMfc
Отговори

Стекер снимка Стекер 08 август 2020 - 19:37

Мерси за инфото, утре ако е хубаво времето ще ги пробвам. По принцип имам обикновена и тефлонова грес, ама ще потърся медна за всеки случай. Тая пружина на задните накладки дано не се счупи, че незнам в кутията на новите дали има нови. Иначе предните ги взех GM задните Ate, дисковете са Ferrodo от Олимпия ги взех, ама както каза колегата по-горе гаранция няма за нищо вече.
Отговори

sathv снимка sathv 08 август 2020 - 20:41

Ако нямаш медна грес изобщо не мажи накладките. /Маже се гърба и водещите повърхнини/ Температурата е висока и всяка друга грес спича и става лошо. Хубаво е да намажеш и контактните повърхнини на дисковете и главината. Хубаво е да пръснеш и в бронята на жилото на ръчната спирачка както и лостовите компоненти на задействането й. Водачите НЕ се мажат с медна грес. Там е друга.
Мнението беше редактирано от sathv: 08 август 2020 - 20:51
Отговори

Стекер снимка Стекер 19 септември 2020 - 19:27

Дойде им днес реда на дисковете и накладките след един месец возене в багажника. Махнах апарата, вкарах буталото навътре ама не мога да отворя двата шестограма 10мм на скобата дето се държи апарата. Май съпорт им викат. А без тях няма как да сменя диск. Накиснах ги яко с вд40, утре пак ще пробвам. Иначе пробвах с удължител с чукане немърдат да ги .... Май накрая пак ще трябва в сервиз да я карам, за няма нищо.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 19 септември 2020 - 19:30

Значи викаш за нема нищо съм набухал 30к в инструменти. Я напъни пак ,може да "пукне"...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg