Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

хидравлика

tena снимка tena 28 януари 2006 - 09:49

astra17DTL, на Jan 26 2006, 07:06 PM, каза:

Ако проблема е в лагера и/или семерината, ремонта не представлява трудност, при условие, че има винтова преса или друга подходяща скоба за избиване на щайбата. Шайбата е набита в оста на горещо-пресова сглобка и е необходимо голямо усилие за избиване а в последствие и за набиване. С чук не става!  Последователността при ремонта е следния:

1-.......
Успех на всички които ще си пробват майсторските умения!
<{POST_SNAPBACK}>



Браво, колега! :beer: Ето от такива постове има нужда тоя форум!!!

Лека и безаварийна!!!
Отговори

Zender снимка Zender 28 януари 2006 - 18:39

Кажете свестен майстор който да ми рециклира помпата! :beer:
Отговори

letman снимка letman 29 януари 2006 - 23:02

Zender, на Jan 28 2006, 06:39 PM, каза:

Кажете свестен майстор който да ми рециклира помпата! :beer:
 

Колега демонтаж монтаж и рециклиране -100лв :icon_eek2:
Отговори

Zender снимка Zender 30 януари 2006 - 10:36

Zender, на Jan 28 2006, 04:39 PM, каза:

Кажете свестен майстор който да ми рециклира помпата! :beer:
 


За колко време е цялата процедура? :icon_eek2:
Отговори

letman снимка letman 30 януари 2006 - 21:33

Zender, на Jan 30 2006, 10:36 AM, каза:

Zender, на Jan 28 2006, 04:39 PM, каза:

Кажете свестен майстор който да ми рециклира помпата! :icon_eek2:
 


За колко време е цялата процедура? :beer:
 

Около 2 часа :smile3560:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 01 февруари 2006 - 12:24

А какво включва "рециклиране" и гаранция даваш ли ?
Отговори

letman снимка letman 01 февруари 2006 - 21:45

Duke_BG, на Feb 1 2006, 12:24 PM, каза:

А какво включва "рециклиране" и гаранция даваш ли ?
 

Гаранцията е една година. :beer:
Отговори

деян василев снимка деян василев 20 октомври 2006 - 16:06

astra17DTL, на Jan 27 2006, 03:50 PM, каза:

Искам да направя няколко уточнения.
Не всяка помпа, на която ремъка свири при крайно положение е за ремонт. Причини за свиренето може да са хлабав или износен ремък, може причината да е и в  рейката.
При мене помпата ставаше шумна особенно в дъждовно време, когато се мокри лагера. Накрая протече маслото. При което откачих ремъка да не върти на сухо и в удобен момент я свалих и ремонтирах.
Ако протече помпата е необходимо веднага да се откачи ремъка, защото може да се повредят необратимо пластините и шлайфаните повърхности от липса на мазане. 
Ако питате мене не пипайте помпата до момента в който започне да прокапва масло. Това ще е ясен признак, че помпата е за ремонт.
За количеството масло говоря за система на Astra F. За другите модели нямам наблюдение. Не съм промивал системата. Маслото което изтече не беше мръсно.
За ремонта нямам претенции, че е технологично най-добрия, но поне е изпитан.
Усещам по писанията, че във форума има и професионални майстори на хидравлични помпи. Да не се притесняват, че ще им откраднем тайните а да драснат няколко реда да стиковаме мненията.
Успехи!
 

Напълно съм съгласен с общото мнение ,че трябва да се споделя опита.Ако всеки споделя опита ще можем много да си помагаме,а не само да четем и гледаме сеир.Относно ремонта на помпата искам и аз да споделя.Значи описанието е много точно и пълно.Аз го следвах и наистина всичко е точно описано,но намерих някой разлики в конструкцията на моята помпа.Ще ги споделя,за да може други колеги успешно да си ги отремонтират.Колата ми е Астра f X16XEL.
1.сваля се зегерката на задния капак.Има дупка странично на корпуса.Като се бръкне през нея с шило излиза зегерката,в противен случай няма как да я подхваните.това е описано от колегата и разлика няма.
3.С почукване по корпуса капака излиза/колегата е описал да се внимава да не се расипяк карантийте/
3.На оста е нанизана турбинката и се законтря със зегерка,която се вади лесно.След като се махне зегерката си вади турбината.
4.Разликата между двете помпи е че при моята няма никакви лагери.Оста лагерува на една дълга втулка.След като е извадена турбината оста излиза напред заедно с шайбата.
5.Аз оста е избих с чука.Намерих заготовка с отвор подходящ да мине оста така че да опре във вътрешната част на шайбата.Захванах заготовката за менгемето и с подходящ дорник бой по оста откъм челната и част/до шайбата/Излезе много лесно.
6.Другата разлика м-ду помпите е че на моята няма иглет лагер в завната част на помпата.Там оста е висяща,най вероятно защото втулката на коато лагерува е много дълга и не се получава лувт.От там нататък процедурата е същата.Сменя се семеринга чийто размер е 19/33/7 но трябва да е хидравличен.Хидравличните семеринги са по твърди и издържат на по-голямо налягане.Също трябва да се смени о пръстена на задния капак и това е.
УСПЕХ.
СЕГА АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА СПОДЕЛИ ПРОЦЕДУРАТА ЗА РЕМОНТА И НА РЕЙКАТА ЩЕ СЪМ МУ МНОГО БЛАГОДАРЕН/А НАВЯРНО НЕ САМО АЗ/
Отговори

veki снимка veki 26 януари 2008 - 18:23

търся



търся хидравлична

къде мога да намеря хидравлична помпа за опел вектра Б втора употреба 98година дизел както боксува в снега изведнъж отказа-да питам лесно ли се сваля ако знае някой са каже
Отговори

vencyvasilev снимка vencyvasilev 26 януари 2008 - 19:52

duke_bg тебе проблема не ти е в помпата ако си 4х4 проблема ти е съвсем друг
иначе letman ми е правил помпата преди около година и нямам никакви проблеми с нея




п.п сори късно видях от кога ти е темата
Отговори

Hevy снимка Hevy 01 март 2009 - 20:02

Маслото се източва най лесно ако се откачи някой маркуч отдолу и се отвие капачката. Хубаво е да се купи малко повече, после като наливаш отгоре отдолу малко да потече, да промие. най важното - няма значение как е сменяно - за да се предпази помпата вдигаш предницата и на изгасен мотор въртиш 12 пъти геврека от край до край. Това е обезвъздушаването.
Отговори

so1314an снимка so1314an 19 ноември 2009 - 11:51

Здравейте колеги аз карам астра H и при мен вие та направо реве помпата когато е по-студено времето. уж нова кола пък проблем.колата е на около 117 хил.км.помпата е електрическа и маслото е зелено като погледна вътре.но вие някакви идеи какво да правя.ако някой е правил такива помпи!!!
благодария предварително!!!
Отговори

ГЕДРА снимка ГЕДРА 10 февруари 2010 - 00:45

Моята и тя вие, но не мога да преценя много ли е. Като съм завъртял волана се чува повече. Нещо може ли да се направи? По точно аз с Ваша помощ..
Отговори

autoted снимка autoted 15 март 2010 - 18:27

първо колата ти събира 1.4л. хидравлична течност dexron II D . другото е защо всички щом чуят виене и се ловят за помпата в случея на Duke BG е най вероятно так но на другите поглеждали ли сте си някога канлния ремък и ролката му???? сигоренс съм че при повечето е това проблема нормално е като навъртиш пълен да пресвири все пак я натоварвате а и ма и клапани да за да не се превишава налягането и да не ви исхвърли семерините и в реиката си го държи почти постоянно и ви свири ремъка. при теб най вероятно имаш проблем с помпата но немога да съм сигорен на 100% по някога го има варианта за повишаване на налягането в реиката поради блокирал клапан и започва да ти връща налягане в казанчето което не трябва да става. най лекия вариант ти е да пробваш с ремонт на помпа защото поне лесно се сваля ако разбит лагер ще го хванеш на момента щом откачиш ремъка шаипата ще има луфт но за вътре какво е станало никой неможе да предполага. по между другото твоята от какъв ремък се върти канален или трапецовиден?
Отговори

Elvis снимка Elvis 13 април 2010 - 00:36

Привет колеги,

изчетох темата и искам да споделя и моя проблем, на който неможах да намеря решението му. Проблема е следният:

Старата ми хидравлика протече, за това взех друга от колега от форума - рециклирана е много добро състояние. След като я монтирах оставаше петно под колата като паркирам някъде. След като свалих помпата, за да установя какво става - след източване на маслото - в съда забелязах топка мръсотия приличаше на малко снопче нишки и някъви други боклуци голямо колкото монета от 1лв. след което промих системата като налях масло в казанчето и малко помогнах като надувах с уста в казанчето. След което монитрах пак помпата и притегнах всичко, за да нямам течове. Единствено мисля че с обезвъздушаването ен съм се справил добре, но след като налях течността и запалих след известно бучене на помпата след това утихна. Качи се покарах я около 2 пресечки и след няколко завоя пак се разбуча веднага щом поискам да завия, а на място става страшно силно. Теч не виждам да има. Само лееко сълзене от мъркуча който влиза в помпата и се захваща със метална скоба. След като постои колата за около 1-2 часа без да работи след това помпата пак си е безшумна, но след известно време пак почва да бучи.
Нямам идея от какво се получава така. Нямам течове от рейката, мъркучите са си добре, имам съмнения да не би да има боклуци някъде по системата още. Направи ми впечетление, че като рязко бутна воланата в някоя от посоките ( в поеядъка на 10-15 градуса) мъркучите влизащи в рейката 'играят' доста - виждам как се 'подскачат'... Вероятно от някъде поема въздух помпата. Какво ще ме посъветвате? Да се опитам да обезвъздуша пак на изгасен двигател?

Малко съм в безизходица. Помоща ви ще ми е полезна.

Благодаря

Поздрави
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 13 април 2010 - 05:59

 autoted, на 15 Mar 2010, 19:27, каза:

Защо всички щом чуят виене и се ловят за помпата, другите поглеждали ли сте си някога канлния ремък и ролката му????

A ти колега сигурно си наясно, че Астра Г е с електрохидравлична помпа и няма ремък, а Астра H е изцяло електрическа?
Отговори

Seeker снимка Seeker 27 октомври 2010 - 12:33

И мойта Астра Г като заваля днес на краен десен волан свири, но не всеки път. Някакви идеи дали е от дъжда или от нещо друго. Досега не се беше случвало.

 Liubeznia, на 13 Apr 2010, 6:59, каза:

A ти колега сигурно си наясно, че Астра Г е с електрохидравлична помпа и няма ремък, а Астра H е изцяло електрическа?
Отговори

pradabg снимка pradabg 29 октомври 2010 - 19:04

Колеги освен всичко изписано за рециклиране на хидравличната помпа - което разбира се е напълно достоверно,ще ви дам още един жокер, отнася се само за модели който не са захванати със твърда връзка към двигателя а посредством гумени тампони.Сваляте тампоните,отивате при стругар и правите същите втулки,като слагате и шпилки и гайки неръждавейка,монтирате си помпата и забравяте с години наред проблема с повторните течове при мен след като си я рециклирах изминаха 6 години и все още не съм я пипал !!! Сори ,че намесвам и др. марки но при BMW i Mercedes са на твърда връзка от там видях,защото при първият монтаж+смяна на тампони 8 месеца и отново във бокса !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg