Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с двигателя

JorkataG снимка JorkataG 28 ноември 2019 - 18:45

Риторично само. За кво ще слагаш фулсинтетика на тая астра. Километрите не са важни. Виж производигеля кво дава за тоя мотор.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 28 ноември 2019 - 21:09

 dusty rain, на 28 ноември 2019 - 11:14, каза:

Едва ли, едно е сигурно смесообразуването е лошо и се дави на пълна газ.
Извод: ламбдата е заминала(сигурно е още оригиналната), кабели свещи палец и капачка са в незнайно състояние, боклуци в резервоара, Мап-а не знае кво мери и кога...

От неработеща ламбда сонда няма как да трака мотора.На пълна газ мотора работи в режим "Open loop" и не се интересува какво показва сондата.Тракането може да е от много неща.Включително може да "чука аванса", т.е. детонационно горене.А тези детонации може да са от лошо гориво, неправилна центровка на ангренажа или центровка на запалването.Трябва опитен майстор да види колата на живо и да си каже тежката дума!
Отговори

Ergo снимка Ergo 29 ноември 2019 - 09:12

 ivan_pop, на 28 ноември 2019 - 21:09, каза:

От неработеща ламбда сонда няма как да трака мотора.На пълна газ мотора работи в режим "Open loop" и не се интересува какво показва сондата.Тракането може да е от много неща.Включително може да "чука аванса", т.е. детонационно горене.А тези детонации може да са от лошо гориво, неправилна центровка на ангренажа или центровка на запалването.Трябва опитен майстор да види колата на живо и да си каже тежката дума!


Благодаря Ви колеги, ще ревизирам местата, които ми казахте.
Отговори

Ergo снимка Ergo 27 декември 2019 - 13:04

Здравейте колеги.

Сетих се за нещо друго за това въпросно тракане- дали не е от повдигачите това тракане, какво мислите ?
Отговори

Ergo снимка Ergo 09 януари 2020 - 15:21

Здравейте колеги, искам да попитам какви са симптомите на недобре работещи повдигачи?

П.П.
Колата е Астра ф 1,4 mi с код на двг C14NZ

Благодаря предварително.
Отговори

ufer снимка ufer 13 януари 2020 - 07:58

Ами симптомите са тракане като от шевна машина (условно казано) в горната част на двигателя. Имам същата Астра и преди 3 години се разтракаха. Препоръчаха ми качествено масло и буквално 5 мин. след смяната спряха да тракат. Явно не са били още за смяна. Така че пробвай с маслото...
Отговори

Ergo снимка Ergo 13 януари 2020 - 10:07

 ufer, на 13 януари 2020 - 07:58, каза:

Ами симптомите са тракане като от шевна машина (условно казано) в горната част на двигателя. Имам същата Астра и преди 3 години се разтракаха. Препоръчаха ми качествено масло и буквално 5 мин. след смяната спряха да тракат. Явно не са били още за смяна. Така че пробвай с маслото...



Благодаря ти колега. Колата точно това прави - трака като шевна машина. Но в Шумен незнам вече откъде да намеря качествено масло.

Преди смяната на маслото мисля да налея бардал за промивка на двг. Дано след промивката това гадно тракане да изчезне.
Отговори

Коцето снимка Коцето 13 януари 2020 - 13:41

С тези промивки нещата не са много еднозначни, понякога ефекта е обратен освен това трябва да промиеш промивката след това. Пробвай просто със смяната на масло както ти е казал колегата. Пиши с какво масло си карал до сега. За този мотор слагай GM 10W40 но гледай да е от точен доставчик/търговец. На старата ми кола с Кастрол 10W40 тракаха, но с GM не съм ги чувал никога.
Мнението беше редактирано от Коцето: 13 януари 2020 - 13:45
Отговори

Ergo снимка Ergo 13 януари 2020 - 14:02

И аз досега наливах GM 10w40 но при една смяна /преди няколко години/ сложих GM 10w40 който бях си го поръчал по интернет. Но уви маслото се оказа ментак, именно и след това повдигачите почнаха да тракат като шевна машина. Пробвах с Mobil, Alpin, North sea но нямаше ефект. Колата не пуши, няма течове, но го пипа незнам защо. Незнам откъде да намеря оригинален GM и затова този път ще пробвам с Bardahl или Motul.
А относно промивката- какъв обратен ефект може да има?
Мнението беше редактирано от Ergo: 13 януари 2020 - 14:05
Отговори

ufer снимка ufer 13 януари 2020 - 14:30

Аз вече бях писал точно за препарата на Бардаал. Много е силен и два месеца след като направих промивката, изби гарнитурата и смеси маслото с антифриза. Може и да е било случайно, т.е. да й е било време, но оттогава винаги имам едно наум. Така че на 2 пъти купувах масло Бардаал за 2 месеца... В бъдеще, ако правя промивка на маслените магистрали или охлаждането, ще трябва да имам готовност и за смяна на гарнитурата. А бе рисковете дебнат от всички страни... :drinks:
Мнението беше редактирано от ufer: 13 януари 2020 - 14:30
Отговори

Ergo снимка Ergo 13 януари 2020 - 14:36

Ще рискувам и ще направя промивката пък да видим
Отговори

ufer снимка ufer 13 януари 2020 - 14:39

Успех!
Отговори

Ergo снимка Ergo 13 януари 2020 - 14:49

:good:

 ufer, на 13 януари 2020 - 14:39, каза:

Успех!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 13 януари 2020 - 15:06

Промиването на двигател с разните там добавки си е огромен риск. Да ще промиеш ДВГ, но какво ще изгърми след това само стари баби знаят. Не допускай грешката да правиш промивка.
Отговори

Ergo снимка Ergo 13 януари 2020 - 15:12

 JorkataG, на 13 януари 2020 - 15:06, каза:

Промиването на двигател с разните там добавки си е огромен риск. Да ще промиеш ДВГ, но какво ще изгърми след това само стари баби знаят. Не допускай грешката да правиш промивка.


Бях се засилил към промиването, но след тези отрицателни мнения май ще се откажа.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 13 януари 2020 - 22:21

Сложи Castrol Magnatec 10W40 semi-synthetic от сигурно място и си свиркай!
GM-ското не става. Само му виж цената спрямо останалите масла и се запитай защо е така.
Тракането няма да изчезне веднага, не очаквай чудеса.
Забрави за промивки, добавки и т.н., защото ще ти е по-евтино после да смениш колата.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 13 януари 2020 - 22:21
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 14 януари 2020 - 07:59

 Gena_bs, на 13 януари 2020 - 22:21, каза:

Сложи Castrol Magnatec 10W40 semi-synthetic от сигурно място и си свиркай!
GM-ското не става. Само му виж цената спрямо останалите масла и се запитай защо е така.
Тракането няма да изчезне веднага, не очаквай чудеса.
Забрави за промивки, добавки и т.н., защото ще ти е по-евтино после да смениш колата.

Точно с Кастрол си прецаках моите повдигачи! Смених ги с нови и те тракаха със това скапано масло! ГМ си е много добро масло стига да е взето от доверен доставчик. А тракането ако не изчезне до 10 секунди след запалване или маслото е боклук или повдигачите вече не стават!!!
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 14 януари 2020 - 08:00
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 януари 2020 - 08:49

 dimitarmark, на 14 януари 2020 - 07:59, каза:

Точно с Кастрол си прецаках моите повдигачи! Смених ги с нови и те тракаха със това скапано масло! ГМ си е много добро масло стига да е взето от доверен доставчик. А тракането ако не изчезне до 10 секунди след запалване или маслото е боклук или повдигачите вече не стават!!!


Не мисля, че има какво повече да се каже. И аз сложих кастрол веднъж ментак и след 2000 се разтропаха повдигачите. От тогава карам на ГМ или на по-новата ми кола слагам мутул или кастрол от вносителите. Кастрола от вносителя е на двойна цена от тоя в метро с отстъпката. Не знам как иначе да го намекна. Тоя в метро е безопасен, но производен в друг завод до колкото знам и с нищо не превъзхожда оригиналния ГМ.

Оригинален кастрол има в елиткар. Оригинален ГМ аз пазарувам от автофар. В казаков май също колегите са доволни. И на двете места е на една цена +- 5 лв.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 14 януари 2020 - 08:57
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 15 януари 2020 - 20:21

Чукча писател, чукча не читател!
Къде видяхте да съм написал да влезете в кварталната бакалия и да си купите Castrol?
Части, консумативи и т.н. само и единствено от вносител/локален представител.
Това важи и за всички стоки, не само за автомобилите.

Ако повдигачите чукат 10s, значи са за смяна или имате проблем в маслената система на двигателя. И ще започнат да чукат и буталата, ако вече не са.
Само веднъж съм слагал GM масло 10W40 и то във официален дилър на Opel. Смених го на 5000км пробег / 1г точно с истински Castrol. Няколко пъти след това проверявах дали съм стартирал двигателя, защото почти не чувах, че работи.
В интерес на истината Magnatec не е минало сертификация на GM, но мен това въобще не ме притеснява. Щом става за Мercedes, Porsche, VW, това ми стига.
Пък вие си слагайте каквото искате. Просто проверете кои са 4-те производители на базови масла в света. Един жокер - Motul не е сред тях.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 януари 2020 - 21:33

То нито една от търговските марки цитирани тук не е производител на базови масла или други компоненти те са само търговци .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg