Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra J

Ксенон

Svetlio_S снимка Svetlio_S 22 февруари 2022 - 19:26

А ти беше ли със светлоотразителна жилетка? :hahaha:
Не, ето това ти е бил проблема на пешеходната пътека...
Пишем си тъпизми... :hand:
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 06 март 2022 - 06:33
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 февруари 2022 - 19:35

Аз искам да ми покажеш кой е тоя ЗАВОДСКИ ЛЕД , който заслепява?


Опел специално(и не само) има ледове, които се нагаждат, дори това има. Но искам д ами покажеш заводски лед без такива системи, който заслепява. Ти шегуваш ли се нещо или?
Само едно ще ти кажа - не се прави на по-голям разбирач от завода, хеле пък за фарове щом се отнася. Това подлежи на проверки и сертифициране, а не ей така от "Ксенон.бг" нам си какво си поредно лайно.
С лупи, без лупи , настроени, няма да докараш заводско светене, напрегнатост на светене, правилно разпространение на лъчите, правилно запълване и други, които май не си ги чувал, че съществуват при светлинните потоци?
То не е само ей тъй - да свети..
Сигурно 10 човека конструират фарове и тестват и праят какво ли не, ти се намери от България да им покажеш как се прави с лайно от Ксенон.бг....
Дай малко по-сериозно...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 февруари 2022 - 19:43
Отговори

Svetlio_S снимка Svetlio_S 22 февруари 2022 - 19:37

Разкри ме... шегувам се, ама да не вярваш...
Ако има админи в този форум, ТЕМАТА Е ЗА КЛЮЧ.
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 22 февруари 2022 - 19:40
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 февруари 2022 - 21:53

 Svetlio_S, на 22 февруари 2022 - 19:26, каза:

А ти беше ли със светлоотразителна жилетка? :hahaha:
Не, ето това ти е бил проблема на пешеходната пътека...
Пишем се тъпизми... :hand:

Мат'риала явно ни не струва. Успех! И да не ти се случва да ти пиша СТЕ-то:-)
Отговори

ICO07 снимка ICO07 23 февруари 2022 - 08:21

Темата на колегата я обърнахте на спам, за това и аз да кажа едно мнение въпреки че не мога да помогна за проблема му.
Много хора карат със ксенон системи които са по 20-30лв комплект, тези системи светят само за украшение и заслепяват много.(и аз бях за 1месец с такива, по принуда).
След като разбрах че нищо не става от него си купих лед крушки които светеха но нищо не се виждаше през ноща особенно ако е мокро и имаше смущения в радиото. След един месец изхвърлих и реших да си взема нещо което да ми харесва и да върши работа. Взех полски ксенон който е за рефлектор Н7 , на него пише Н7R, цената беше 100лв.Винаги ги карам с една позиция надолу на ключа за регулиране на височината на фаровете. НИКОГА не са ми пресвятквали и никой от познатите ми не е казвал че го заслепяват както китайския ксенон и лед крушките които имах преди това. Лично за мен качественият ксенона свети много по добре от халогенни крушки, а има и халогенни крушки които светят много яко, примерно Osram nigth breaker +200%.
Но най големия проблем не е кой какво слага ,а че никой не контролира.
Отговори

sathv снимка sathv 23 февруари 2022 - 10:07

 ICO07, на 23 февруари 2022 - 08:21, каза:

Но най големия проблем не е кой какво слага ,а че никой не контролира.

Държавата не е пъдар и не може да контролира всичко. Разчита се на собствения самоконтрол от хората. Иначе специално за фаровете има кой да ги "контролира". При ПТП кадо дойдат застрахователите веднага търсят причина за отказ от изплащане на застрахователно събитие и първо гледат фаровете. След това си правят преглед на няколко основни неща "хранилки", като номер на двигател, да не би случайно да е сменен без смяна на талон и технотест, гуми и т.н. Все по-често отказват да платят обещетение защото автомобила се оказва технически неизправен и почват едни теми от рода на "помогнете", "какво да правя?", ама вече е късно, щото ви е влязал мнооого надълбоко.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 февруари 2022 - 10:17

Колега Svetlio_S, понеже напоследък доста често ми се случва да пътувам в тъмната част на деня /18-22 ч/ и срещам доста шофьори и с МАТРИЧНИ ЛЕД светлини, и с истински ксенон /ЗАВОДСКО монтиран/ И НЕ заслепяват.
По принцип говорим за масовата част от хората, които слагат ЛЕД, КСЕНОН, защото така е модерно. И аз съм пробвал с ЛЕД, НО се отказах защото реших че заводските фарове на астрата светят доста прилично и с обикновена халогенна крушка. Не съм на електромер че да пестя от това че крушките ще са под 40W. Идеята ми е че не искам да причинявам на насрещния това, което на мен ми е неприятно. Една известна част от каламутняците по пътищата турилИ на "каляската" ксеноня, ЛЕДа с нерегулирани фарове и перкат и на дълги при това. Ето това дразни. Направи си колата както трябва и ОК. Ама да туриш нещо, което няма да ти върши същата работа, а е турено щото е модерно, е прекалено. Купи си фарове ПРОИЗВЕДЕНИ с ЛЕД, КСЕНОН, че вече и матрични има за някои модели, марки и т н и си готов.

sathv

Цитат

Държавата не е пъдар и не може да контролира всичко. Разчита се на собствения самоконтрол от хората. Иначе специално за фаровете има кой да ги "контролира".

Колега, с това да разчитаме на хорското самосъзнание сме на тоя хал. Докато се шири лафа "Къф си ти че ще ми казваш кво да правя?" или пък "Ти знаеш ли кой съм аз?" ще е това положението. Ако при ГТП не те пуснат за нередовни светлини, кво правиш? СМЕНЯШ ГИ със такива, които отговарят на ИСТИНАТА. Мрънкахме че трее да се кара нон-стоп на фарове, ма ето че нещата се уталожиха че и ползата е видна.
Самосъзнанието при българина е тогава, когато е в негов ИНТЕРЕС.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 23 февруари 2022 - 10:49
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 23 февруари 2022 - 10:39

То хубаво да си купи ама фарове за тази Астра с хомологация са над 1200 лв единия дали ще се изръси 2500 лв или ще мъчи китайците да тръгнат някакси.?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 февруари 2022 - 10:45

Жорка,
заводският ксенон за Астра J струва около 900 лева на фар (общо 1800) + поне 1000 лева за системата с баластите и крушките(горовим оригиналните). Долу горе цена казвам. Фаровете са ясни, ксенона слагам една средно добра цена. Това прави без малко 3 бона!
Ти си направи извода защо казвам винаги за заводските неща. Горе съм написал защо, защото хората правещи фарове, не са баламурници.
Да, има коли с не добре направени фарове, но те са предимно назад във времето. НО за Астра J да ми казва някой, че не светят дори и халогенните версии - айде моля...

Още H-ката има много добри халогени, какво остава за J...
Това, "че било модерно".... е признак за комплекси.
Защо аз като взех колата и бяха "замъглени" фаровете, не тръгнах да слагам разни тъпотии и нам какви глупости? А отидох да оправят "стъклата", сложих каквито трябва крушки и смея да твърдя, че за 20 годишни фарове, светят прилично. Докога, ще видим..Като спрат пак - едни 300 лева за два нови фара на Хела и пак газ.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 февруари 2022 - 10:51
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 февруари 2022 - 10:58

 Д-и-м-о-в, на 23 февруари 2022 - 10:45, каза:

Жорка,



Димов изтрих написаното за да пестим място.
Шурея кара джейка със заводския обикновен фар. Светят доста добре и с обикновенни халогенки. Моята също е с обикновенни халогенки и свети доста добре. При положение че съм с очила и мен ме устройва, какво би следвало да е за хора без очила?
И пак питам, /както и в други теми съм го правил/, КАКВА Е ЦЕЛТА НА ЗАНИЯТИЕТО, да сменяш хубав фар с АФТЪРМАРКЕТ ЛЕД И КСЕНОН?
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 23 февруари 2022 - 12:07

 JorkataG, на 23 февруари 2022 - 10:58, каза:

КАКВА Е ЦЕЛТА НА ЗАНИЯТИЕТО, да сменяш хубав фар с АФТЪРМАРКЕТ ЛЕД И КСЕНОН?

Лазерна операция на зеницата: перде, катаракт, корекция фокус, астигматизъм и т.н. излиза повече дори от оригинален ксенон. Проблема е че от гледане на разни екрани закърняват и мозъчни клетки не само очите.
По ГТП-тата само си играят на проверки и трябва да търпим подобни л@йняни филми.
Отговори

ICO07 снимка ICO07 23 февруари 2022 - 21:24

Цитат:
Държавата не е пъдар и не може да контролира всичко. Разчита се на собствения самоконтрол от хората. Иначе специално за фаровете има кой да ги "контролира".

Колега sathv, самоконтрола идва когато почнат да ти бъркат в джоба.работата на КАТ е контрол, а не само да правят снимки за скорост.Лично аз бих си платил технотест за ксенона ако някой иска да ме контролира (КАТ), ама те не искат, на ГТП слагат уреда на фаровете само за пред камерите (в ГТП няма никакъв контрол), само прибират едни пари.
Нямам пари за по нова кола и си карам 22-годишната Вектра ама е в състояние близко до перфектно не защото ме проверяват а за мое спокойствие когато седна в нея.
На колегата пуснал темата бих казал да им закара колата и ако не я оправят да си иска парите и да търси друго решение ако не иска да кара с фабрични крушки.
Мнението беше редактирано от ICO07: 23 февруари 2022 - 23:52
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 февруари 2022 - 21:53

 ICO07, на 23 февруари 2022 - 21:24, каза:

Иначе специално за фаровете има кой да ги "контролира".

Има, имаааа, ама е на финала и го боли тоя дето управлява автомобила във важният момент:-) защото трябва да го боли, ама здраво и понякога е до живот. Така че слагайте си каквото трябва и не се занимавайте с глупости, защото накрая е болезнено когато някой ви го вкара заради вашата глупост.
Отговори

Svetlio_S снимка Svetlio_S 25 февруари 2022 - 18:41

 ICO07, на 23 февруари 2022 - 08:21, каза:

Темата на колегата я обърнахте на спам, за това и аз да кажа едно мнение въпреки че не мога да помогна за проблема му.
Много хора карат със ксенон системи които са по 20-30лв комплект, тези системи светят само за украшение и заслепяват много.(и аз бях за 1месец с такива, по принуда).
След като разбрах че нищо не става от него си купих лед крушки които светеха но нищо не се виждаше през ноща особенно ако е мокро и имаше смущения в радиото. След един месец изхвърлих и реших да си взема нещо което да ми харесва и да върши работа. Взех полски ксенон който е за рефлектор Н7 , на него пише Н7R, цената беше 100лв.Винаги ги карам с една позиция надолу на ключа за регулиране на височината на фаровете. НИКОГА не са ми пресвятквали и никой от познатите ми не е казвал че го заслепяват както китайския ксенон и лед крушките които имах преди това. Лично за мен качественият ксенона свети много по добре от халогенни крушки, а има и халогенни крушки които светят много яко, примерно Osram nigth breaker +200%.
Но най големия проблем не е кой какво слага ,а че никой не контролира.

Колега, не виждам смисъл да обясняваш на "специалисти", които все още смятат, че хората слагат ксенон, защото било модерно... :first:. И да, и аз съм сложил ксенон за рефлекторен фар- Н7R и цената е 150лв. И колеги, няма халогенна крушка, която да свети по- добре дори от китайски ксенон, особено от тези халогенни крушки, които се продават в България. И понеже съм разумен участник в движението съм си сложил 35W ксенон а не 55W, именно от съображение на това да не преча на насрещно движещия се!
Желая Ви здраве! Ако можете помагайте, никой няма нужда от излишни локуми! :cabrio:
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 25 февруари 2022 - 18:43
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 февруари 2022 - 19:01

Нарушаваш закона. В нормален автофорум за тези си действия очакваш някой да ти се възхити, да те похвали, или какво?
Бъди здрав и да не ти се налага да идваш при мен.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 февруари 2022 - 19:51

Какво обяснявате на човек, който още не може да схване разликата между "по-добре"(разбирай силно свети) и ПРАВИЛНО светене!!!! Повтарям, ПРАВИЛНО светене! Казал съм някои "формалности" на светлинните потоци, но мозък с две гънки - толкова разбира, да иде за H7R.
За съжаление, дотам се разпростират знанията.
И мисля, че достатъчно се опитахме да ти помогнем, но ти си дебела и празна глава! БЕЗ извинение!

Ти му обясняваш, че прави конструктивно изменение на автомобила, което е нарушение , то ти обяснява как нямало халоген, който да светел "ПО-ДОБРЕ" от ксенона?!!?!

Ами пак да ти кажа - бъди гъзар и си купи ОРИГИНАЛНИТЕ елементи на автомобила за ксенон! И ще имаш ОЩЕ по-добре светещ ксенон от тоя боклук, който си наврял там! Сега се надявам да разбра правилно! От тая помощ по-голяма - няма!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 февруари 2022 - 20:02
Отговори

Svetlio_S снимка Svetlio_S 25 февруари 2022 - 20:38

 tisho.74, на 25 февруари 2022 - 19:01, каза:

Нарушаваш закона. В нормален автофорум за тези си действия очакваш някой да ти се възхити, да те похвали, или какво?
Бъди здрав и да не ти се налага да идваш при мен.

Защо си мислиш, че някой чака ти да му се възхитиш, кой си ти?
Ай стига ме плаши... карай си Пежото с теглича и ако не можеш нещо полезно да напишеш не пиши глупости...
И в по- белите държави от нашата не е разрешено да караш с теглич ако не теглиш ремарке, но ти караш, мислейки се за страшен тарикат и надявайки се да те пази от водачи с халогени, тази надежда ни крепеше някога, когато карахме Лади и Жигули и още по- страшния "тарикатлък" да отидеш и да си го вземеш от ЖП завода... направи си извода, къде си... :doh:
П.П.
И ако това беше нормален форум, темата отдавна да е заключена...
Спам... Спам...Спам... нищо друго...
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 25 февруари 2022 - 21:09
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 февруари 2022 - 08:20

Очевидно вече не останаха доводи в защита на твоята теза от теб самия. Това, което трябва да бъде ясно разбрано е, че не е допустимо да се дават съвети в начинание, с което се нарушава закона, независимо от това какви са личните възгледи на отделните участници. Нетърпимостта във всеки един автофорум е редно да е една и съща. Очевидно тук, в този форум, има повече трезвомислещи, което всъщност е най-доброто, което може да се случи.
Оше веднъж пожелавам на теб успех:-)
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 26 февруари 2022 - 08:49

Важното е да не заслепяваш насрещния водач !! Аз на астрата сложих диоди и веднага минах на стенд-не от тия на прегледите ,някакъв който се води лазерен.... На сигнума съм с фабричен ксенон с лупи бих минал и там на диоди ама не предлагат при моя познат тук китове за тая работа , а там дори при руснаците се води спор че ако промениш от ксенон на диоди не се води за промяна на конструкцията.... :confused: :confused:
Дори в ксенон център предлагат стенд за регулиране на фаровете и там човека който явно разбира от това каза че ако са правилно регулирани няма начин да заслепяват....смешни пари е реглажа...пък мнение си има всеки
Мнението беше редактирано от ZIGI: 26 февруари 2022 - 08:54
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 февруари 2022 - 09:11

И при теб ясно се вижда разсеяната светлина над линията, която всъщност заслепява при идеално чисто стъкло на фара. А при малко мръсотийка отгоре става по-зле. И при теб е налице промяна в коснструкцията, независимо от всичко останало и всичките мнения наоколо. И не е само това: има още поне две по-сериозни нарушения на други нормативни актове.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg