Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra J

Ксенон

sathv снимка sathv 26 февруари 2022 - 09:19

Тишо, да вземеш да си махнеш теглича, че ще се удари някой в него и ще му заминат китайските ксенони. Нищо, че закона не те задължава.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 февруари 2022 - 09:36

 Svetlio_S, на 25 февруари 2022 - 18:41, каза:

Колега, не виждам смисъл да обясняваш на "специалисти", които все още смятат, че хората слагат ксенон, защото било модерно... :first:. И да, и аз съм сложил ксенон за рефлекторен фар- Н7R и цената е 150лв. И колеги, няма халогенна крушка, която да свети по- добре дори от китайски ксенон, особено от тези халогенни крушки, които се продават в България. И понеже съм разумен участник в движението съм си сложил 35W ксенон а не 55W, именно от съображение на това да не преча на насрещно движещия се!
Желая Ви здраве! Ако можете помагайте, никой няма нужда от излишни локуми! :cabrio:


Заводскя ксенон на една кола далеч не са 2 крушки и два баласта. Дори на по-старите коли като вектра б и астра г имат датчици и системи за следене на нивото. Същото е с лед-а. За да работи правилно тая система няма как да ме убеди, че с 2 круки си безопасен. Да не говорим в каква част от карането ти ти сам не получава осветяемост. Да, ако са ти хубави рефлекторите и чисти фаровете, Н7 крушките ще ти светят по-добре, ако иска вярвай. Може да ти се струва иначе, ама това е само усещане. Факт е има силни ледове, но те пък пречат отсреща.

Всеки сам си преценЯ, няма да е твой проблем докато някоя малка количка не те очеари в завоя, щото на големите не пречиш толкова.

Павка кажи като си на работа вечер да видя как светят тия ледове, според мен няма шанс да е както ги хвалиш, ама може и да бъркам. Има на някои коли застават сполучливо, просто в слчая се смънявам.

Да не кажете, че не ви разбирам, астрата ми стария собственик представете си е сложил ксенон на ориналните фарове, стопил е рефлекторите и е купил чисто нови скъпи фарове на цена на завосдски кесенон, които е изрязал, за да не се тояпят, а за да не заслепява ксенона е така добре осакатен, че не свети по-добре от х7. Ако някой иска да размени х7 фарове за астра г със здрав рефлектор и чисти стъкла, да заповяда, чист бартер!
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 26 февруари 2022 - 09:51
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 26 февруари 2022 - 11:54

За да я видиш не става при мен-жената си кара астрата - че бъркаш ясно е -карах я вечер и видях разликата спрямо преди и с ледове, дори тоя на стенда в ксенон център го каза дето няма общо защото не съм ги взел от там вика - силнички са - затова имах идея да сменям фабричен ксенон с лед...а при завиване фабричната донастройка 100% не е в крушките на автомобила и дори да ги смениш с друга система тя си действа , а по повод ледовете отдавна произвеждат за рефлектор... :smile3560: :smile3560:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 февруари 2022 - 13:41

Павка, рефлекторите са два вида- едните са за халогенна крушка, другите са за ксенонова крушка. Различават се драматично по формата и разположението на фокуса. Диодите могат да станат за втория вид, но за първия НЕ.

 sathv, на 26 февруари 2022 - 09:19, каза:

Тишо, да вземеш да си махнеш теглича, че ще се удари някой в него и ще му заминат китайските ксенони. Нищо, че закона не те задължава.

Ако трябва да съм честен откакто съм го взел това Пежо теглича ме дразни яко, така че вероятно това ще му е съдбата. Теглих ремарке два-три пъти на познати и това му е.

Иначе тая тема е в разрез с т.19 от правилата на форума, а именно:

"19. Забранени са публикациите на теми и мнения, които по един или друг начин противоречат на българското законодателство,...."

Така че я пускам накъдето трябва, въпреки че има и нелоша информация, която може да предпази някой от лични драми:-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 февруари 2022 - 13:45
Отговори

Svetlio_S снимка Svetlio_S 27 февруари 2022 - 06:39

Доста неистини сте изписали колеки!
Неистина № 1: Че ксенон крушка нагрява повече от халоген и видиш ли ще изгориш рефлектора... :naughtynono: Колко изгорени рефлектори съм видял, които не са виждали ксенон не е истина, и единствените причини, за това са: 1. неправилно поставена крушка, 2. годините на автомобила!!!
Неистина №2: Че рефлекторите за ксенон са различни от тези за халоген... :naughtynono: Ако автора ми го докаже ще му се извиня.
Единственото добавено за по- прецизен фокус, това е лупата. И ако рефлекторите бяха различни за по- прецизно насочване на светлината, защо се слагат лупи? :unsure: И как фар с лупа, но с халоген може да заслепява след поставен ксенон? :unsure:
И пак да напиша, че вече има ксенон крушки за рефлекторни фарове при които няма въпросните отблясъци. :loser:
Иначе може много да си пишем тук, става доста забавно... :newsm05_41:
====================================================================
ADAC тества 5 автомобила, при които срещу доплащане може да се поръчат ксенонови светлини. Отговорът е съвсем ясен - ксенон! При всички автомобили ксенона има по-добри показатели (с изключение на AUDI R8, където се ползват диоди ).Тестът показа големия потенциал, който имат ксеноновите светлини. Те осветяват много по-добре пътното платно. Предимството им стига до 71%. Единственото изключение е Nissan Qashqai. При този модел предимството е минимално, заради липсата на прожекторни фарове (т.нар лупи). В този случай светлината не се насочва по най-добрият начин.Ето и типа на фаровете при различните автомобили:- Mercedes E-class (49% по-добър резултат при ксенон)Халоген - прожекторКсенон - прожектор (адаптивни светлини)- Nissan Qashqai (2% по-добър резултат при ксенон)Халоген - рефлекторКсенон - рефлектор- Opel Insignia (71% по-добър резултат при ксенон)Халоген - рефлекторКсенон - прожектор (адаптивни светлини)- Skoda Suberb (42% по-добър резултат при ксенон)Халоген - прожекторКсенон - прожектор (адаптивни светлини)- VW Golf (44% по-добър резултат при ксенон)Халоген - рефлекторКсенон - прожекторИзточник www.adac.de
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 27 февруари 2022 - 08:09
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 февруари 2022 - 08:36

Човеко, изобщо не си наясно с нещата! Спри да се излагаш!
Към модераторите - Моля, затворете тази тема или я прикрепете към вече съществуващата, в която се обсъждат тези неща :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 февруари 2022 - 10:11

Аз пък искам да има повече като него, за да мога да си изкарвам едни пари, повече пари, за тяхна сметка. Продължавай така! Смело напред да разбиваш стената с рога! И да ти чупим рогата в съда.
П.п. и ксенона в теглича ми също:-)))
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 февруари 2022 - 10:13
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 февруари 2022 - 10:18

 Svetlio_S, на 27 февруари 2022 - 06:39, каза:

Неистина №2: Че рефлекторите за ксенон са различни от тези за халоген... :naughtynono: Ако автора ми го докаже ще му се извиня.

Няма какво да доказвам на необразовани лица, правещи само и единствено твърдения. Отговора се намира в три нормативни акта, десетина решения на ЕК срещу пет-шест автомобилни компании, и, далеч не на последно място- литературата. Та ако си поне малко грамотен няма какво да твърдиш по темата, а се образовай. Ако не можеш сам- има места, на които го правят.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 февруари 2022 - 10:19
Отговори

Svetlio_S снимка Svetlio_S 03 март 2022 - 19:31

 tisho.74, на 27 февруари 2022 - 10:11, каза:


П.п. и ксенона в теглича ми също:-)))

Ти верно си невероятно щастлив с тоя теглич... :hahaha:
Ниво на развитие от преди 20 години... :hahaha:
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 03 март 2022 - 19:33
Отговори

DDD123 снимка DDD123 03 януари 2023 - 15:08

Вече има LED крушки, които са сертифицирани в Австрия, Германия за рефлекторни фарове за Astra и доста други популярни модели. И Бош и Осрам имат такива модели, пише си и какъв адаптер трябва. Специално Bosch ultinon 6000 h7 в моторталк пише, че няма нужда от залъгалки или от специални капачки на фара, а само от адаптер. Етоя я темата в немския форум, станала е 30 страници и мен ме сърбят ръцете да сменя h7ците на astra j. Осрамите искат залъгалки, друга капачка за фара и т.н..
Мнението беше редактирано от DDD123: 03 януари 2023 - 15:09
Отговори

Svetlio_S снимка Svetlio_S 11 януари 2023 - 15:15

Благодаря колега, но колата отдавна е с лед крушки Осрам и да прав си, че фара се затваря перфектно и не светят никакви грешки. :drinks:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg