Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Тампони на двигателя и скоростната кутия

gangsta17 снимка gangsta17 11 февруари 2013 - 23:36

Здравейте! Бях питал тук и един колега ми отговори че тампоните на мотора са два и един на скоростната кутия.Въпроса ми е понеже единия тампон на мотора е доста зле, трябва ли да се сменят всички или само единия. Някой ако е сменял да сподели, иначе намерих в няколко морги има втора ръка. Интересува ме тампоните едни и същи ли са с 1.7 немския мотор предполагам че не , но знам ли?
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 февруари 2013 - 09:47

Здравей, колега!

Не е нужно да сменяш здравите тампони, но не мисля, че е добра идея да слагаш такива втора употреба. Все пак вероятността качеството им да доближава това на твоя скъсан е твърде вероятно. Цената на новите, като за моята кола са около 100лв/бр, но при теб предполагам са по тънки. Само да ти кажа, че не се получава номера с купуването "по спомен". Препоръчвам ти, като тръгнеш да търсиш тампон да си вземеш стария с теб, защото има голяма вероятност да вземеш такъв, какъвто няма да ти свърши работа.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 февруари 2013 - 10:15

 Dimas, на 12 февруари 2013 - 09:47, каза:



-То ако става въпрос за тампони с щампа GM от представителство на OPEL може и повече да се изръсиш. Но иначе т.нар. "заместители" на разни немски, италиански и турски фирми са на цена от около ~4о-50лв на брой, като конкретно за X20DTL са 4-тампона.

Идеята да се заменят "по единично" е добра само в случай, че можеш да си наистина 100% сигурен, кой тампон е здрав и кой не. Но самото 'установяване' на подобно нещо е леко относителна преценка, но както и да е.

Преди време имах намерение да сменявам с 2-ра ръка тампон, но като гледах какви ми предлагаха - отказах се още на ниво "изображение". Като заделя на страна пари, направо сменям 4-та тампона и приключвам въпроса!

п.п. По мои наблюдения, първи обикновено заминава предния централен тампон (този зад радиатора, долу в средата), след него отива тоя зад скоростите.
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 12 февруари 2013 - 10:15
Отговори

swetla777 снимка swetla777 12 февруари 2013 - 10:29

Ако е нов трябва да е или опелски или лемфьодер има колеги от форума в секция за платени обяви защото ще ти паднат пломбите от обикновен тампон и след малко километри ще се скъса заради вибращийте които има дизела, по въпроса дали са еднакви вероятноста е малка виж в руския сайт ползвам го и всичко отговаря нямам проблем изпитан е лично и го имам от форума Моята връзка втора употреба е добър вариант и тампон който е здрав за какво да го сменяваш, ако човек е надвил на масрафа си най добре е всички с нови. От този сайт съм поръчвал в англия взимаш номера от руския и проверяваш тук за цената, ако не си пазарувал и бързаш поръчай го от форума има колеги занимаващи се с доставка не съм ги ползвал, но като гледам доста колеги ги ползват и оплаквания няма до десетина дена ти го доставят.Моята връзка
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 февруари 2013 - 10:44

 DALGONSKi, на 12 февруари 2013 - 10:15, каза:

п.п. По мои наблюдения, първи обикновено заминава предния централен тампон (този зад радиатора, долу в средата), след него отива тоя зад скоростите.


Точно тоя тампон е пълен та*ак. Смених го, но никой не ми каза, каква роля играе.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 февруари 2013 - 11:06

 Dimas, на 12 февруари 2013 - 10:44, каза:

Точно тоя тампон е пълен та*ак. Смених го, но никой не ми каза, каква роля играе.


-Ами аз преди време се занимавах с него, защото когато потеглях по наклон, имах чувството, че мотора ще изскочи от коша, и че таблото ше се сцепи на две.. ей такива ужасни вибрации имаше колата. Правих му една "втулка" от PVC-тръба и нещата се успокоиха. Сега отново се появяват понякога, но имам чувството, че вече е дошъл реда на другия централен (задния зад скоростите).
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 февруари 2013 - 11:14

 DALGONSKi, на 12 февруари 2013 - 11:06, каза:

... дошъл реда на другия централен (задния зад скоростите).


Аз ще го сменям ако не тая седмица, то другата заедно с тампоните на магарето. Проучвал ли си за цената?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 февруари 2013 - 11:34

Ами не искам да налагам мнението си, но именно от форума и от няколко TAXI-та в града разбрах за една ТУРСКА фирма за авто-части -> Ac Metal. Цените за една и съща част са едни от възможно най-ниските на пазара (като цяло), и въпреки силната ми резервираност в началото към точно тия части (заради произхода и цената - ПРИЗНАВАМ!), но реших да се доверя и да опитам. Е какво да кажа освен - пълен фурор! Наистина най-ниска цена, за щастие това НЕ Е за сметка на качеството, дори напротив - ужасно издръжливи части! Та същата верига, която предлага тая марка части ми предложи турски тампони, като ме увери, че ще бъда доволен. Преден централен + заден централен за общо 90лв. Фирмата, която можеш да потърсиш в твоя район (или интернет, ако няма никъде наблизо) е http://www.sprintbg.com/ (не правя никаква реклама, нито трупам някакви дивиденти)
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 февруари 2013 - 12:05

 DALGONSKi, на 12 февруари 2013 - 11:34, каза:



Много благодаря! Много полезна информация. Тия дето ги взимам аз са Febi, но разликата в цената е доста приятна. Колега, gangsta17, защо не се свържеш с въпросните да ги питаш за цената на тампона, който търсиш? Има вероятност да ти поискат по-малко пари за нов, отколкото ще дадеш за втора употреба.
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 12 февруари 2013 - 14:34

И аз да споделя моя опит с тампоните, въпреки че съм с бензинов двигател. Появи се един резонанс около 2200 оборота. Закарах колата на сервиз. Огледаха тампоните, но ми казаха, че всичко е наред. Не се примирих с този проблем и отидох в оторизирания сервиз в Пловдив. Казаха ми, че задният тампон, който държи мотора над магарето, е заминал. Смениха го и резонансът изчезна, но се появи тресене и бучене при потегляне. Ядосах се още повече. Предният тампон под радиатора е леко напукан. Купих си и го смених и него. Нещата станаха още по зловещи що се отнася до тресене и бучене, а на празен ход седалката ми правеше масаж на гърба. Върнах си стария тампон. Реших да пробвам и да сменя задния нов тампон със стар, закупен от морга. Намерих си читав, смених си го и него и вибрации, шум и т.н. изчезнаха. Няма по-добро нещо от оригиналното! Новите тампони са като пластмасови. Аз бих те посъветвал да си намериш разработен тампон, който да е в добро състояние, за да не изпадаш в сиутация, като моята - с два нови тампона, захвърлени в гаража и над 100 лева назад.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 февруари 2013 - 15:11

 SkiGeorgi, на 12 февруари 2013 - 14:34, каза:



-На старите тампони именно от годините материала/гумата става твърда, или вече е толкова зле, че почва да се рони. Истина е, че някои нови имат прекалено твърд материал, от който са изработени. Истината е някъде по средата - или наистина да успееш да си намериш много запазен употребяван, или да внимаваш при избора на нов. Ако е нов - гледайте (разбирайте ПИПАЙТЕ) хубаво гумата, освен твърдост, трябва да има и известен респонс.. инак наистина няма какво да убира вибрациите и пак ще тресе, въпреки че с нов.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 12 февруари 2013 - 22:38

Въобще някой от вас погледна ли линка на Воксхол с цените на тампоните които пуснах та чак смешно ми става с тия цени на ментета които подмятате, аз си го купих за 8 паунда оригинален опелски срещу 170 лева в Стефанов, а в Олимпията със супер яка отстъпка ми го даваха за 100.
Моята връзка
Мнението беше редактирано от swetla777: 12 февруари 2013 - 22:40
Отговори

gangsta17 снимка gangsta17 13 февруари 2013 - 19:41

Благодаря на всички за мненията! Аз не бих взел тампон втора ръка който не е много запазен но ми се иска по принцип нови да сложа където се налага просто питах защото приятел взе така два нови и тресеше ужасно и след замяна с два оригинални от морга колата си е ок. Трябва да проуча добре, а иначе за съвместимоста с немския мотор ако някой знае много ще помогне.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 13 февруари 2013 - 20:41

Моята връзка
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 февруари 2013 - 08:41

 swetla777, на 13 февруари 2013 - 20:41, каза:



-Само дет ти я са за Кадет и Астра Ф.. за нашите иди ги намери на тия пари..
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 14 февруари 2013 - 11:50

 gangsta17, на 13 февруари 2013 - 19:41, каза:

Благодаря на всички за мненията! Аз не бих взел тампон втора ръка който не е много запазен но ми се иска по принцип нови да сложа където се налага просто питах защото приятел взе така два нови и тресеше ужасно и след замяна с два оригинални от морга колата си е ок. Трябва да проуча добре, а иначе за съвместимоста с немския мотор ако някой знае много ще помогне.


Според мен е по-голяма вероятността да попаднеш на добър тампон от морга, отколкото на нов от магазин. Отиваш по моргите и искаш съответния тампон. Знаеш какво ти трябва и гледаш да не е скъсан, изкривен, ронещ се. Ако е нещо такожа, просто не го взимаш.
Отговори

gangsta17 снимка gangsta17 15 февруари 2013 - 21:11

Днес минах през една малка морга и имаха няколко бройки, но нямаше смисъл състоянието е като на старите че и по-зле. Някой да предложи марки тампони , които е ползвал или някой близък е ползвал, че по магазините всичко хвалят плащаш и накрая нещата не са добре.

все пак още ще търся за използван който е запазен
Отговори

gangsta17 снимка gangsta17 21 февруари 2013 - 16:33

Някой знае ли каталожните номера на тампоните за Исузуто?
Отговори

gangsta17 снимка gangsta17 21 февруари 2013 - 18:26

също ми е интересно от друг модел на ф-ка съвпадат ли с този мотор
Отговори

doko снимка doko 21 февруари 2013 - 22:24

Зачетох се в темата и реших да се допитам. Гледах отдолу колата по друг повод и видях че предния тампон на двигателя точно зад радиатора е пожълтял и напукан. Няма вибрации в моторния отсек или тем подобни. Чудя се да го сменям ли и да рискувам да влезна в приключение (живея с принципа че нещо работи ли не се пипа) или да го оставя така.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg