Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Загряват ли ви моторите зимата?

ufer снимка ufer 10 март 2020 - 15:18

Буквално преди 10-ина дена сложих и аз термостат за Рено в маркуча на Астра Ф. Бях купил и нов маркуч и термостатът влезе мазно, като го стегнах леко и с една скобичка. От 3 месеца старият термостат не вдигаше повече от 80 гр. Имах няколко пътувания до Ямбол и Ст. Загора: без новия термостат ми гореше 9,3 л газ, а с новия 8 л. Взех го за 12 лв. на Вернет - 89 гр., с 2-3 по-малко от опелската температура, защото лятото на Траянови врата доста загряваше. Сутрин вдига работната температура за нула време, пък и парното се подобри. Старият още не съм го махнал, защото явно така или иначе не затваря вече добре, но ще го наблюдавам. При първа възможност с работа около водната помпа или ангренажа ще го махна. Жалко за тъпата идея да го заврат на това място. Решението с Рено е прерфектно, дано само Вернетът да издържи по-дълго време, но поне вече е лесен за смяна. А Behr и Wahler отдавна съм ги зачертнал от списъка, както и Bosch. Старата слава е хубаво нещо, но няма нищо общо с настоящето качество на тези 3 фирми, за съжаление...
Мнението беше редактирано от ufer: 10 март 2020 - 15:19
Отговори

Ивайло Иванов снимка Ивайло Иванов 10 декември 2020 - 14:22

 vladkin1980, на 05 януари 2013 - 21:08, каза:

Аз сложих термостат от Рено 5 след моят, директно в маркуча се вкарва и стана перфектно.Работи безотказно и си държи градусите на издуто парно.Опеловият термостат е в пъти по скъп от тоз на Рено 5.Публикувано изображение[/url]Публикувано изображение[/url]Публикувано изображение[/url]Публикувано изображение[/url]Публикувано изображение[/url]Публикувано изображение[/url]
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg