Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Грешка 1405?

Dilian Kolev снимка Dilian Kolev 19 декември 2007 - 22:54

Колеги ,някой има ли идея за какво става дума ?

Колата е Астра Г , двигателя е X16SZR 1.6 моноинжекция - колата е с газова и при диагностика редовно си ми дава 2 грешки :
0200 , 0170 - които разбрах че са заради газовата - едното е грешка от ламбда сондата ,а другото е инжектора.Та оня ден както си карам на бензин ми светна лампата за грешка и се зачудих, защото светва само като карам на газ, а на бензин досега не ми е давала грешки и веднага направих самодиагностика и ми излезе тази грешка.Порових се във форума и ето какво открих :
P1405 Differential Pressure Feedback EGR (DPFE) sensor upstream hose off or plugged
това е от тази статия : http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...6&hl=кодове
но.....
P1405 Heated Catalyst Power Switch Over temperature Condition (Bank 2)
това е от : http://www.2carpros....P1400-P1499.htm
Къде е истината за тази грешка и кой сайт е достоверен?

Ако може някой да помогне сърдечно благодаря.
Иначе колата си върви няма проблеми , но все пак ме гложди не ми дава мира :(.

П.С. Как точно се превеждат
Ако може модераторите да изтрият темата от форума за Други технически въпроси , тъй като по погрешка я пуснах там. Благодаря предварително.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 декември 2007 - 17:28

колега не знам къде си чел, но аз вярвам само на аутодата и тем подобни хубави програми, та според датата грешката е проблем в сензора за положението на ЕГР вентила. Значи според аутодата, при откачен егр на буксата между Е и маса трябва да има около 5 волта на контакт, а при запален двигател без да е откачена буксата между В и С около 0.7 волта. има и нарисуван омметър между А и Е на ЕГР-а ама са забравили да пишат колко ома е, може да пробваш да мериш на някой познат ако имаш с такъв двигател и да сравниш с твоя.
Отговори

Dilian Kolev снимка Dilian Kolev 24 декември 2007 - 14:35

Колега благодаря за информацията , засега май ще я карам така пък като се постопли ще му мисля .Още един път благодаря.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg